Jump to content

6V6 Salas Preamp by Alex


Aleks

Preporučeni Komentari

Ako me ipak hoces poslusati, probaj ovako da umasis grejanje (crvena linija)

k3sj1zjm.jpg

 

Ako i dalje ima bruma, ukloni skroz jedan kanal, izvadi cev, odvezi pa vidi da li i dalje bruji. Ako da, onda tek igranka....

Ne vracaj otkaceni kanal dok ne eliminises brum na jednom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Aleks Znači ne sa pločice nego sa pina? OK. Probam na obe direkno s pina. Ako ima bruma jel dovoljno da ne stavim jednu lampu ili moram sve da rasturam? Jel sigurno zbog struje. Ipak je samo jedna lampa a predvieno je za dve.

Jel bitno koji od pinova 2 i 7 su + i 0? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije bitno koji je koji pin grejanja i nije bitno koji ćeš "umasiti".

Dovoljno će biti da skineš lampu da skroz isključiš kanal, barem u ovom kolu je tako.

I ne isključujemo jedan kanal zbog struje, najverovatnije nije problem u ripple napona već zbog eventualng pravljenja ground loop-a negde između dva kanala... a možda je i ripple, ko zna... najjednostavnije samo skini jednu lampu i probaj ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Aleks said:

Ako me ipak hoces poslusati, probaj ovako da umasis grejanje (crvena linija)

k3sj1zjm.jpg

 

Ako i dalje ima bruma, ukloni skroz jedan kanal, izvadi cev, odvezi pa vidi da li i dalje bruji. Ako da, onda tek igranka....

Ne vracaj otkaceni kanal dok ne eliminises brum na jednom.

Probao direkno s pina. Isto. Sad ću jednu lampu da izbacim i da probam tako.

Edit: Probao i tako. Ima bruma. Ima na oba kanala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Auh jbt.

Ništa, odgledaj Kostariku, pa idemo dalje. Dalje sumnjam na ulazne kablove signala do lampe? Ili voltage ripple iz ispravljača. Okači trenutni ispravljač?

Ali sumnjam da je od toga nešto... već izlazi iz mog domena lagano (nemam više ideja :D ), vreme da uskoči @sax.hifi @Zen Mod

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Utakmicu slušam, učim C# i radim klincu domaći.

Kad mi dosadi odo da skroz poskidam jedan kanal pa da puštim tako. Ako ima bruma onda ću i trafo da skinem i da obrnem za 90 stepeni. Taman sam na odmoru. Zabava.

Kako li će biti s 4П1Л... za godinu/dve dok ne završim ovo čudo.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 months later...
5 hours ago, skrstic said:

Kako pravite one nastavke za pot i selektor pošto sam ih stavio pozadi.Imam ideju ali reko da čujem iskusne.

Ja stavio drvenu oblicu od 6mm (valjda za tiplove) i veeeeliku luster klemu kao spojnicu.B)

Sad se prisetih, mogu i igle za pletenje od 6mm (ima plastičnih ili aluminijumskih) a ima i alu šipka od 6mm, pa secneš koliko ti treba.....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima tih alu šipki. To sam i planirao. Ima li de da se kupe spojnice? Može i crevo pa onim plastikama da se utegne ili žicom. Ja bi rađe spojnicu. Ako ima cevčica pa da se nareže 3-4mm navoj... samo naglas kucam.

Ovo je verzija bez geina Catode Failover bez šanta. Ulazni kond je Philips ako se ne varam a izlazni Wima ona crvena. Plan mi je da ih kasnije bajpasujem, menjam ili ti da se igram naravno:D. Sad sam ukapirao pa osigurač nisam stavio. Eto još jedne prilike za igranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

spojnica vidi Iron Pre u mom blogu

auto delovi - crevo za benzin armirano , unutra Fi5

kap super lepka jos sa svake strane

ako treba rastaviti samo iseces skalpelom , posle stavis novu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...