Jump to content

6V6 Salas Preamp by Alex


Aleks

Preporučeni Komentari

Nemam ništa protiv i da ti se uopšte ne svidi. Ja sam takav. Sviđalo se ili ne nekom meni je ok. Radim za mene i podešavam da se meni sviđa. Znam da je hedonistički ali ja slušam muziku i meni treba najviše da se svidi.

Zastoja uvek ima jer nemam pojma. Čitam, pokušavam da ukapiram, pomažu ljudi s foruma. HVLA svima koji su pomagali. Nisam vas sve ukapirao. Polako. Čitaću ponovo jer polako učim.

Za lenštine što su počele (da ne imenijem Alexa iz Niš) da prave oba pa utisci. Kad našteluješ struju ostalo je smešno. Probaj i CF verziju obavezno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imam ja neku silnu dokumentaciju za V1 Salas HV regulator, pa kad stignem kuci mogu da vam prosledim. Ako neko voljan da to proba i cuje razliku :)
Mislim da je kriticno samo 2sk170 koji ide u semi, sve ostalo je lako dobavljivo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SSHV2

zenerice treba smanjiti na 9V1

paralelno njima treba ( polarisano jednako kao zener) staviti 1N4007 , da spreci odlazenje gate previse u plus

 

takodje je pozeljno ili spojiti kaskodni DN preko bias multipliera  (podesiti isti da ravnomerno raspodeli napon na dva DN mosfeta) ili ubaciti i treci DN za dodatnu kaskodu , preko adekvatnog bias multipliera

400V nije igrarija , u momentu paljenja uredjaja kad su svi kondovi prazni i poluprovodnici nepolarisani

 

pogledati prilozeni pdf

 

 

 

 

Sources_101_Letter_Revisit_0409.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

52 minutes ago, skrstic said:

Za lenštine što su počele (da ne imenijem Alexa iz Niš) da prave oba pa utisci. Kad našteluješ struju ostalo je smešno. Probaj i CF verziju obavezno.

Ja lenština, eeeee

Šta se meni izdešavalo u zadnjih mesec ipo ne može ni u dugometražni film da stane...... ni ne vidim preamp trenutno

Će bude

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Alexx said:

Ja lenština, eeeee

Šta se meni izdešavalo u zadnjih mesec ipo ne može ni u dugometražni film da stane...... ni ne vidim preamp trenutno

Će bude

imaš ecc82 i nemaš potrebe. razumem. stvar je što si skoro gotov i s ovim preampom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, skrstic said:

CF verzija radi. MNOGO manje ima problema sa mikrofonijom. Meni gain ne treba. Znači kupovona boljih delova i finiš. Ja prezadovoljan.

Ima ona ruska vrlo slična lampa 6P1P (9pin, nije oktal), ta nema problema sa mikrofonijom i vibracijama, a veoma je jeftina, samo je pitanje da li to stvarno zvuči kao 6V6. CF ima sigurno malo drugačiji zvuk, manje izobličenje i šuma, ali meni treba malo pojačanje (probano) jer mi DAC ima nešto niži napon nego što je uobičajeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pisah o prelaznim pojavama pri ukljucenju uredjaja , struje kroz elemente i polarizacije , pa pomenuh da je u momentu kond od 10uF prazan ...... te zastitna zenerica za JFet ne sme da bude bas blizu vrednosti probojnog napona JFeta

2SK117 ima probojni napon od 50V . te ja tu ne bih isao sa zenericom preko 30V ni u loodiloo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 minutes ago, Zen Mod said:

2SK117 ima probojni napon od 50V

Taj je već crkavao bez obzira na zenerku, lično sam se uverio kod @skrstic, za sada može da se kaže ovako: ako prvi fet u CCS uvek preživi uključenje, za sve ostalo nema zime, radiće večito.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 4/20/2018 at 7:41 PM, ZZZ said:

Kako si konkretno povezao?

Inace postoji nesto sto se zove Hum Balance. To je obican trimer manje vrednosti oko 100oma a malo vece  snage od obicnog trimera ili pota. kraje vi se vezuju na grejanje kod pinova grajaca. A srednji kraj, klizac na masu. Ili na podignuti napon manji ili isti kao u datasheetu za konkretnu cev. Tim trimerom se na uvo ugodi najmanje suma i bruma. A ujedno je i neki mali shunt za grejanje.

Moze se napraviti i fiksni odnos tih otpora posle ugadjanja otporima od 2W ili vise. Cesto je mnogo manji brum kada se jedan kraj tih otpora i grejanja uzemlji ili kada se uzemlji CT tog razdelnika direktno na pinovima grejanja.

Problem kod tih razdelnika napona za podizanje grejanja na potencijal je to sto su to potrosaci i direkno paralelni osnovnom sklopu. Zvucno daju efekat kompresije, mute zvucnu sliku bez obzira koliko struje ide kroz njih.

Moja preporuka je da ako mora da se podize napon grejanja na neki potencijal. Prvo isprobati hum balans bez podizanja na potencijal. Pa tek onda napraviti razdelnik ALI NE NIKAKO na kraju napajanja, Odmah na tacku koja ide na cev VEC negde na pocetku. Najbolje je da preamp ima 2 prigusnice pa taj razdenik napraviti posle 1 prigusnice. Da izmedju R i centralnog sklopa postoji 2 prigusnica... Jedino onda se ne menja kvalitet zvuka.

Isto vazi i za bleedere raralelne otpore kondenzatorima koji sluze da isprazne C da ne bi visoki napon bio prisutan po iskljucenju kada je katoda isklucena i hladi se... Blideri DA ali ne da stalno stoje u napajanju vec da se eventualno ukljucuju relejom u momentu isklucenja.

Za smanjenje bruma trebalo bi isprobati i 1. C posle ispravljanja bilo ispravljacicom ili diodama, ODMAH STO BLIZE ILI DIREKTNO na CT, Masu Transformatora.

Zoki koja snaga trimera mi treba? Uzeo sam 100R/0,5W da ne bi išao ponovi. Ako odgovara da probam. Objasni mi ovu poslednju rečenicu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...