Jump to content

6V6 Salas Preamp by Alex


Aleks

Preporučeni Komentari

3 hours ago, dlalkovic said:

Da li si platio siping?

Ništa :)

Pisao sam već kako ide iz Farnella, jako dobra fora... Koristi se Farnell export sajt, minimalna porudžbina za fizičko lice je 20 funti i onda nema nikakvih, ama baš nikakvih dodatnih dažbina.

Da Sire, niko ti ne otvara paket iz Farnella... ;)

Gledaš samo da ne pređeš 50 evra (oko 42 funte?) jer onda ide carina. A možda i PDV. Nisam siguran. Nisam nikada naručio preko 42 funte :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja smo mi stoka od zemlje ...ovde kod mene do 2000$ ne placas nista, niko te ne gleda. Kad se setim da sam za 30 evra zica sa PX platio 2.000 din plus gorivo do aerodroma pitaj me zasto,ne znam, da bi "odcarinio" toliko jbn vaznu posliljku . Kako firme uspevaju da posluju ja stvarno ne znam ,ako nemaju mushe na carini.

Da ne gulim u off, samo sam se iznervirao 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, Alex said:

Ništa :)

Pisao sam već kako ide iz Farnella, jako dobra fora... Koristi se Farnell export sajt, minimalna porudžbina za fizičko lice je 20 funti i onda nema nikakvih, ama baš nikakvih dodatnih dažbina.

Da Sire, niko ti ne otvara paket iz Farnella... ;)

Gledaš samo da ne pređeš 50 evra (oko 42 funte?) jer onda ide carina. A možda i PDV. Nisam siguran. Nisam nikada naručio preko 42 funte :D

Please click on the tracking number to see the status of your order. If you have further queries, please call our sales office at +44 8701 200 208.

 
Order Code Manufacturer Name and Part Number Qty Ordered Qty Delivered Unit Price Line Price Price for: Line Status Tracking Number / Date Shipped
1433163

TEXAS INSTRUMENTS

LME49710MA

4 4 £2.24 £8.96 1 Each Complete

1Z2X07F40433616571

Jun 1, 2017

Description TEXAS INSTRUMENTS  LME49710MA  Audio Power Amplifier, 1 Channel, ± 2.5V to ± 17V, SOIC, 8 Pins

Line Note N/A

 
Export Delimiter
 
 

£8.96  Goods Total

£0.00  Shipping

£0.00  Additional Charges

£0.00  VAT

£8.96

 

Za ovu eksperimentalnu narudzbu ( manju od 20 funti ) takodje nisam platio troskove slanja, pa sam u nedoumici da li Farnel uopste naplacuje slanje... Mozda ne naplacuju prvu narudzbu zbog reklame.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, Zen Mod said:

:cheers:

 

nemo da te zvekne , kad pipkas tamo levo :)

:D Ihaa, drmalo to Alexa pionira diyera, pre XX godina...  :Dizzy: pa na teži način naučio da radi triple check da li je uključeno, isključeno ..... :scratch_head:

12 minutes ago, shonne said:

Bezobrazno emoji14.png

:P  :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:P

Sve na jednom pcb-u, al 3 različite celine: ispravljačica + filtracija na jednoj celini, ovamo pored je stab. napajanje sa LM317 za grejanje 6v6 a "odvojena" PCB (samo fizički zajedno) za šant. Za nju zahtevao Milančetu da mi je "perforira" ako nekad menjam stabilizator - ko što Zen predložio.

 

napajanje.png

Pcb-a za samu 6v6 nema, iako ja volem sve na pcb, idiotski bi bilo turati, nema 5 dela sa sve cevkom...

SSHV2 je Salasova verzija, sa mojim izmenama, a iz pročitane teme na bigdiy.. Izbegao sam kratkospojnike, izlazni kond 10uF nemerem MKP, nego elektrolit bajpasovan 1uF MKP-om (Salas odobrio), plus stavio sam ovaj SMD Jfet ispod PCB-a... i još ponešto. Nekako ću ufurati sve u kutiju 34x30x5 cm - smislio sam i kako :rolleyes:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pojacaj dvoslosnom stampom i pinove ispravljacice, da podnozije bude sto stabilnije i da se ne rasklima posle 2-3 vadjenja. To se jako greje i velika je poluga pri izvlacenju cevi kao sto je i veci pritisak na plocicu kada se cev ubada...

Ako vec mora cev da ide na pcb sto je protiv prirodnni blud onda bolje da rupe budu sa obeju strana plocice i da plocica bude deblja nego inace recimo 2mm ili vise?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...