Jump to content

Sony CDP-X559ES problem


damic

Preporučeni Komentari

Posle zamene gumice pojavila se dva problema. Par sekundi posle otvaranja fijoke, sama se zatvori. Drugo, nema optickog signala na zadnjoj strani plejera. Inace, sve funcionise i radi preko analognih izlaza. Ima li neko ideju sta je problem? 

tnx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

problem sa zatvaranjem - mikroprekidac pozicije u mehanizmu fioke ; ocistiti i radice

sto se tice optickog signala ...... tesko je ista reci na daljinu

da slucajno nema prekidac na zadnjoj ploci ?

 

Sony koje jsam ja imao/imam su imali to , cak nema signala na RCA kad ukljucis dig out

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeli potrebno da se skida ceo mehanizam fijoke ili se prekidacu moze nekako prici ?

BTW, nema nikakvog prekidaca na zadnjoj strani a ni na unutrasnjoj na tom sklopu. Cudno je sto je signal nestao upravo po montazi gumice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne cuje baba sine ........

 

:)

ne pamtim za taj model ... mislim da je dovoljno skinuti poklopac i onda izvuci samo fioku napolje ( odmakne se valjda zaustavni zub ili tako nesto)

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Meni se isti problem desava sa Denon-om 685, ocistio mikroprekidac i tako je radilo par meseci i onda opet isti kvar, treba ga zameniti sa novim,inace mikroprekidac se nalazi ,barem kod mene, odmah iza tastera koji ga i aktivira....

Pretpostavljam da je i kod sonija tako.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

163, "cam", on okretanjem sasolji mikroprekidac, posto je u vezi sa 158, kaisnikom.

E sad moze pozicijom da definise polozaj klizaca, a moze prostim odbrojavanjem nekoliko impulsa, da javi racunaru krajnju poziciju. Pa ako je pomeren, moze da nedostaje jedan impuls, i krece vracanje mehanizma.

Ne vidim sa seme kako tacno radi. 

Ali, to je zona gde si imao intervenciju, prekidac S001 je in a S002 out, i idu na IC301 system control a on gura cip za drajvovanje motora, IC103, BA6287F. Ako im je raspored ukljucenja i iskljucenja izvan tajminga ili pozicije, imaces setkanje vratanaca..

Probaj rucno da ga provozas pa vidi gde se pozicionira bregasta u odnosu na poziciju mehanizma klizaca, nosaca diska.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

skalpel i tanki srafciger - snalazi se kako da skines rascep platnu da rastavis i dodjes do kontakata

onda pinceta - reformiraj sta se iskrivilo na platni

medizinski/zippo benzin , nitro , alkohol - ispolirati gaga stapicima kontakte , klizac takodje

naneti vazelin na kontakte da se spreci dalja oksidacija

 

sastaviti pozicioner prekidac , zalemiti nazad , sastaviti spravu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh, taman sam se ponadao da moze bez rastavljanja, al ako mora, mora. 

Mada, msm da veci deo kucista switch-a, moze ostati zalemljen na plocici, da se izbegne lemanje, moracu da proverim sa dobrom lupom.

Tnx Zen :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...