Jump to content

Dilema sa FM tunerima?


Pigy

Preporučeni Komentari

Drugari imam dilemu izmedju dva analogna FM tunera i to : Technics ST-Z25 i Sanyo FMT 205 L i eventualno Kenwood KT 31LB.

Posto je meni Radio S malo losiji prijem i sa antenom trazio sam tuner sa vecom osetljivoscu,Tragajuci po internetu za prva ova dva cini  mi se da je Technics bolje resenje,sta vi mislite.

Navodno za Technisc sam nasao da sensivity 0,9uV ali opet zavisi od pojacanja pa se krece  od 0.9-1.3uV a negde i 1.5uV.  distorzija FM 0,3% , ...a za Sanyo sensivity je 1.5uV mono....

Zanima me vase misljenje,koji je po vama bolji tuner?

https://www.kupujemprodajem.com/Techinics-st-z-25-51183070-oglas.htm?filter_id=140504958

https://www.kupujemprodajem.com/Sanyo-fmt-205L-50750125-oglas.htm?filter_id=140504958

https://www.kupujemprodajem.com/Kenwood-KT-31LB-51277518-oglas.htm?filter_id=140504958

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

kako se meni javlja - sva tri su spadala u entry level u svoje doba ....... tako da nema neke osnove za razbiranja koji je kao bolji

fićo , peglica , i ne znam sta jos ...... sta bi ti pre uzeo ?

poenta je uzeti najocuvaniji tj. najmladji

za 15E nema sta mnogo da tupis prste niti da trosis vijuge

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok. Hvala.Može li samo kratko pojašnjenje što se tiče zvuka,odnosno da li digitalci generalno imaju bolji zvuk od analognih tunera ili to zavisi od marke do marke,jer ionako mislim da je limit 15kHz zbog FM-a ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

zavisi od marke do marke , odnosno od modela do modela

digitalni ima digitalni prikaz frekvencije , dok analogni ima skalu .........  a sve ostalo nema veze sa onim sto ti oci vide

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Pigy said:

ok. Hvala.Može li samo kratko pojašnjenje što se tiče zvuka,odnosno da li digitalci generalno imaju bolji zvuk od analognih tunera ili to zavisi od marke do marke,jer ionako mislim da je limit 15kHz zbog FM-a ?

Danas radio stanice uglavnom emituju buđavi mp3, tako da je kvalitet zvuka u startu lošiji nego pre. Ja sam tuner stavio u orman pre jedno 10 godina i još je tamo. Gledaj ako ikako możeš da bude što osetljiviji, zvuk je bolji kada je jači signal.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima neki grundig 1000 digitalac za 10 eura na kupujem prodajem sajtu.Ima i denon tu 400. Meni lično se više sviđaju analogni ali mi se čini da njima fale visoki tonovi.Imao sam ranije neki niški analogni i dva digitalca Akai i denon.Digitalci su imali čistije visoke i zvučno Boki od ta tri je  bio Akai.Mislio sam da analogni imaju bolji prijem jer imaju kondenzatorski ,kako se zove za frekvenciju a digitalci valjda varikap diodu...Drugo,analogni imaju diskretne elemente a ovi drugi su IC pa sam mislio da imaju topliji zvuk ....itd.Do skora sam slušao radio S preko IPTV telekom,al pošto sam prešao na drugu kablovsku oni nemaju radio preko kablovske pa mora da kupim tjuner.Ne bežim od digitalce ali mislim da za kvalitetan i očuvan treba izdvojiti od 40-70 eura,a to nemogu sada. Još nešto,koliko kvalitet koaksijalnog kabla utiče na kvalitet prijema signala.Sad imaju neki tri puta oklopljeni kablovi.meni treba dužina od najviše 10 metara?

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nasao sam da su ovi veoma dobri  ali papreni:

Onkyo T9090II , Fanfare FT1 ,Sansui TU 717 , Accuphase T100, Mcintosh MR7084 , Magnum dynalab md108,,Audiolab 8000T....itd

Pazario sam Technics ST-Z25  analogni tuner,ocuvan a proverio sam osetljivost mu je 0,9uV,dok je kod mnogih ona 1,5uV, a i za 12 eura ,mislim da je ok.

Sledece cemo nesto bolje dok ne skupim pare za Internet wifi player,Zna li neko kolko se krecu kod nas. Ja bih slusao radio stanice preko interneta/ADSL-a ali da je to uredjaj koji ima analogne izlaze za poajacalo-cinceve a ne da slusam radio preko kompjutera?Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...