Jump to content

Philips cd 204


parabolis

Preporučeni Komentari

Moglo bi da se proba detaljnije ciscenje i sociva i gore i dole. Da li je laser otisao, treba izmeriti intenzitet fotodiodom(uporedno treba znati podatak ispravnog lasera), proveriti mehanizam fokusa, mozda je prosto zapala neka trunka...

Ne crkava ni laser tako lako, cesto su problem plasticna socivanca, koja se vremenom zamute, rekristalisu, zatim zamuceni antirefleksioni sloj, sve to upropasti efekte fokusiranja i citanja podataka...ocistiti, pregledatilupom(dok je laser iskljucen, da ne prevari odsustvo svetla ili slabasna crvena refleksija)

Retko se i flet kablic uzjoguni i naprsne, sve u svemu, sklop je slozen da bi se tretirao samo kao "laser", jeste jednostavnije zameniti sve, ali DIY... je preporuka..

 

Zako naglo prestajanje funkcionalnosti bih predpostavio ili upad neceg sto je sitno ali ometa rad, prekid kabla, ili neku nedoslednost sitnih elekricnih komponenti na modulu, sto utice na rad mikromehanizma, i na tajminge za servo, nego na degradaciju sociva ili prosto crkavanje diode lasera. Ako se cd ubaci, i motor ga zavrti, Laserska dioda radi... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na tom playeru je swinging arm mehanizam i ima stakleno socivo. laser se gasi kada je pauza ili ne vrti disk... To su stari mehanizmi skoro 40 godina loficno je da su crkli ili da su pred otkazivanjem. ako su radili samo 10% vrenena to je oko 4 godine... pri tom milion puta ukljuc iskljuc, pregrevanje, truckanje udaranje pri transportu ko zna koliko je to ruku promenilo...

Pa nelogicno bi bilo da radi?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

60.000-80.000 (hiljada, da ne bude zabune) sati neprekidnog rada na temperaturi 40C pri nominalnoj snazi je ocekivani vek IC laserske diode, cak je zilavija od LED. Red velicine je 8-9 godina neprekidnog rada 24h dnevno.

S obzirom da se laseri u CD plejerima koriste 1/100 do 1/10 dela nazivne snage, rec je o mikrovatima(sto uvecava zivotni vek), doticni zivotni vek se moze samo skratiti losim napajanjem ili losom pobudom. Znaci tezim incidentom....

A pobuda je na ploci, napajanje takodje...i radio je drugi laser...ne vidim izvor incidenta...

Tako da moj predlog DIY tretmana ostaje, nema sta tu da se vise "izgubi", sprava ne radi pa ne radi...a majstorima nije gust da ulaze u problematiku..kupi novo i ne boli glava...stari recept za mir u kuci.. :) 

Da ne otvaram neke druge sumnje...ne bi bilo fer, ali odnos je blago nekorektan, ispaljuje se pogresna dijagnoza, sto moze da bude posledica mrzovolje ili nedostatka vremena...

 

A promena ruku i ostala silovanja uredjaja je posebna prica...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo da zavrsim temu "Philips 204", prodati su juce, otisli za Vukovar, covek je takodje audiofil i voli stare masine, lepo smo se druzili i ispricali, a ja sam se resio muke od godinu dana.

Ali,imam ja jos jedan cd plejer sa 1540 d a c converterom, tako da i dalje zelja postoji da se pretvori u neki d a c ....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pda, covek je uistinu pravi retro audiofil, voli sam da prcka po kutijama, obrada drveta i finisiranje po svojim merilima, ima i on 304 , sad ima tri 204, sto kaze on zlu ne trebalo ali da se nadje u rezervi.Inace ludih devedesetih je radio u Somboru, tako da ga poznaje ko svoj dzep.....

 happy and na kraju cele trilogoje o filipsima, definitivno sam rasksrtio sa prastarim plejerima (napustam osamdesete), evo gledam malo ovih dana i kp i njuskalo, budzet mi je za sada 200evrica u dzepu, merkam neki dobar cd plejer za te novce, ovaj put nisam opterecen dac-ovima u smislu da jurim specificno neki plejer sa iskljucio nekim dac-om, vec vise gadjam pouzdanu masinu, sa relativno zamenjivim laserom, zvucno dobru, eto moze i par predloga da padne od strane forumske zajednice.....Denoni mi izgledaju onako robustno i prelepo, Soniji takodje mada koliko citam imaju problema oko nalazenja lasera, neki modeli.Ima jedan Akai 69, bur brown u njemu, Impuls je radio modove u mslm jacim serijama....pojma neznam sto bi rekao jedan kolega sa posla.

Otvoren sam za predloge !!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa filipsa na Maranca :) 

I to dok je Maranc bio pod Filipsom :) 

 

Gledaj neki koji se zahvalno servisira, mada si takve vec prodao, rec je o polovnjaku, ipak, ali Sony je opcija za razmatranje, pogotovo sto mnogi koriste sonijeve laserske sklopove za svoje sprave.

Pa sad, volj ti da kupis spravu koja radi, i moze da se apgrejduje, ili da kupis ime, pa da osluskujes...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oni Philipsi su sve sem zahvalni za servis, matori su previse, msml i ove sto gledam su u neku ruku isto stari, ali zelim da promenim nesto, imam kuci jos dva cd plejera sa 1540 dac-ovima, jedan sa bb 1702 i jedan plejer sa 1541 dac-om.

Jos malo da se igram sa cd plejerima.:D

 

I pogodite na kojem ubedljivo najvise slusam?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...