Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

niko to nije kupovao u italiji. magnumi su se donosili iz londona, iz srpske audio radnje. ja sam mog integralca licno doneo odatle 1985. iskreno receno nikad nisam razumeo hajp oko magnuma, meni to uvek bio prosek proseka ali su ta dva brata koji su vodili tu radnju imali razne fore prilikom demonstracije da te ubede da uzmes magnum a ne, recimo, naim. ali to i nije neka tajna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, grau said:

niko to nije kupovao u italiji. magnumi su se donosili iz londona, iz srpske audio radnje. ja sam mog integralca licno doneo odatle 1985. . . .

Nego, jel' si svrac'o tada mozda i do Toma & co. u Hammersmith-u ? :)

Kada udjes u predsoblje jedan komplet Rogers kofera ( unutra naravno nema nist' ).

Udjes kod Tome i ekipe, ostavis spisak, obidjes lepote Londre, vrnes se, i roba je tu.

Ehhhhh, bese to fino neko vreme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Doktor said:

Nego, jel' si svrac'o tada mozda i do Toma & co. u Hammersmith-u ? :)

Kada udjes u predsoblje jedan komplet Rogers kofera ( unutra naravno nema nist' ).

Udjes kod Tome i ekipe, ostavis spisak, obidjes lepote Londre, vrnes se, i roba je tu.

Ehhhhh, bese to fino neko vreme.

 

nisam nikad bio kod tome. visio sam kod ovih koji su mu bili konkurencija, zapravo je stariji brat poceo kod tome, pokupio fore i onda otvorio svoju radnju. toma mi bio podaleko, ovi su bili negde na obodu celzija ka kensingtonu (ako nisam pobrkao, davno je bilo) a ja sam spavao u nekom hostelu u sidney st u celziju pa su mi izmedju ostalog bili i blizi. u to vreme se kod tome kupovala roba na slepere, bukvalno, pa mi je vise odgovarao personalizovan pristup koji su ovi drugi negovali. pored toga bili su i odlicni sendvici u susednoj bakalnici...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

26 minutes ago, grau said:

 

nisam nikad bio kod tome. visio sam kod ovih koji su mu bili konkurencija, zapravo je stariji brat poceo kod tome, pokupio fore i onda otvorio svoju radnju. toma mi bio podaleko, ovi su bili negde na obodu celzija ka kensingtonu (ako nisam pobrkao, davno je bilo) a ja sam spavao u nekom hostelu u sidney st u celziju pa su mi izmedju ostalog bili i blizi. u to vreme se kod tome kupovala roba na slepere, bukvalno, pa mi je vise odgovarao personalizovan pristup koji su ovi drugi negovali. pored toga bili su i odlicni sendvici u susednoj bakalnici...

Nekako su mi se ta braca izmakla, kao i ta njihova radnja. :)

Meni je cvoriste za audio i muzicke uredjaje bio Tottenham Court Road, pa cepaj po nahodjenju.

Denmark street je bila full sa muzickim instrumentima. I tako sve do Shaftesbury avenije. Opevase tu aveniju  svojevremeno i Dire Straits-i u pesmi Wild West End sa njihovog albuma prvenca.

 

:guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ja nista drugo i ne radim ... slusam muziku stalno - na bilo cemu ...... a imam fetish konstrukcije i pravljenja , a ne imanja :smesna:

 

imao IA125 , tako da prostim uvidom u fotke vidim da je isto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nekako su mi se ta braca izmakla, kao i ta njihova radnja. [emoji4]

Meni je cvoriste za audio i muzicke uredjaje bio Tottenham Court Road, pa cepaj po nahodjenju.

Denmark street je bila full sa muzickim instrumentima. I tako sve do Shaftesbury avenije. Opevase tu aveniju  svojevremeno i Dire Straits-i u pesmi Wild West End sa njihovog albuma prvenca.

 

:guitarplayer:

 

Toma je bio u Earls Court. A u tom delu oko Tottenham Court je bilo cudo od radnji sa instrumentima. Secam se da sam tamo svirao na Yamaha DX-1.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

43 minutes ago, prophet said:

 

Toma je bio u Earls Court. A u tom delu oko Tottenham Court je bilo cudo od radnji sa instrumentima. Secam se da sam tamo svirao na Yamaha DX-1.

 

Vid' ovako. Sad' si me naterao da vijam po net-u tube map Londona. :)

Ako pogledas Hammersmith metro stanica, pa sledeca ka na istok sa dve linije ( i Pikadili i Distrikt ) je upravo Earl's Court.

Thnx sto me dodatno podseti svega.

Btw, nasa dijaspora je bila uglavnom u Hammersmith-u ( bilo vise od nas Poljaka, tu im kasnije bio i kultirni centar ), kao i na Sheperd's Bush-u.

Generalno, sve je to bio nekakav komshiluk tada kada si cak mogao i vozati kola i cak ponegde se i parkirati.

 

standard-tube-map.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene su nervirale te radnje u T'nham Court Roadu, zato sto su sve bile nakrcane instrumentima a mene zanimale samo fifi sprave. Mislim da su bili samo jedna ili dve strogo fifi radnje a i tamo su bili dosta uskurceni prema nama bednicima supljih dzepova. Bio Hi-Fi Experience za koji mislim da je ziv dan danas... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tražeći radnje sa instrumentima naleteo sam prvo na taj kvart sa hi-fi. Tone i tone uređaja, uglavnom u kutijama a takođe izmešano sa belom tehnikom. Mene to nije zanimalo,  a imala je u drugom delu grada u Regent St. jedna fina Pioneer radnja gde je sve bilo povezano i mogao si na miru da slušaš. Ali kad sam došao u ovaj deo gde su instrumenti zaglavio sam ceo dan. Likovi koji su radili u tim radnjama su bili fenomenalni, odmah ponude cirku, da odsviramo nešto zajedno... To su uglavnom bili muzičari. Petkom posle posla su se okupljali mislim na Cherring Cross i tu muzicirali. Naravno pozvali su me da dođem da ih slušam. Sećam se da sam otišao sa burazerom, oni mi se svi odreda javljaju a burazer u čudu : " Pa ovi te svi poznaju":)

 

A kod Tome jeste bilo tako. Bio je bukvalno 2 minuta pešaka od mog hotela. Očekivao sam gomile uređaja, a ono jadac. Kancelarija sa telefonom i prazan sto sa nekom zastavicom.:D Toma je bog da ga prosti bio mnogo dobar lik. Objasnio mi je kako posluje, okrenuo par telefonskih brojeva, našao najniže cene (znatno niže od onih iz oglasa u Politici).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pojma nemam al mi se mnogo sviđa:sarcastic:

bez zezanja, al mnogo lepog zvuka izlazi iz ovog setapa

nisam mnogo lutao i isprobavao, sve sam sklopio na sigurica, bez rizika, pa je rezultat očekivan :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, crni. said:

pojma nemam al mi se mnogo sviđa:sarcastic:

bez zezanja, al mnogo lepog zvuka izlazi iz ovog setapa

nisam mnogo lutao i isprobavao, sve sam sklopio na sigurica, bez rizika, pa je rezultat očekivan :)

u zdravlju trosio to onda :dance2:..sta bi sa onom idejom oko Goldring zvucnice?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ideja ostaje, ali mi se još ne ostvaruje jer mi je ova 2m blue skoro pa nova pa ću malo sačekati

ako se ukaže povoljna prilika, što da ne...

malo sam istraživao po netu i vidim da dosta ljudi koristi sa regom baš tu 1042 zvučnicu i da su prezadovoljni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, crni. said:

ideja ostaje, ali mi se još ne ostvaruje jer mi je ova 2m blue skoro pa nova pa ću malo sačekati

ako se ukaže povoljna prilika, što da ne...

malo sam istraživao po netu i vidim da dosta ljudi koristi sa regom baš tu 1042 zvučnicu i da su prezadovoljni

OK,ta 2MBlue nije uopste losa zvucnica,ako se odlucis na 1042 jedino obrati paznju na njenu (pre) osetljivost na VTA,zbog specificnog profila sto koristi..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

u ta podešavanja glave i ručice se ni malo ne razumem pa bi to morao neko da mi podesi...nadam se da će se već neko naći kad dođe vreme :)

moguce da se poklope kockice oko podesavanja VTA na relaciji Goldring - Rega RB 250 rucica,i da se to dobro slaze onako u prvom naletu,al ako ne, il uzimaj prije onaj dodatni podesivac sa navojem sto je za njih,il spremi adekvatnu kolicinu podmetaca  pod rucku i dovoljnu kolicinu Bensedina za onog ko ce da ti radi to :D..nebitno koju ces varijantu raditi,ne treba donju maticu od rucke dotezati jako,dovoljno je vec sto se moze uraditi rucno,sa prstima ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da li bi neko bio ljubazan da mi ovo objasni:

The output / line stage of the MP150 pre-amp is rather unusual, utilising a single Motorola 2N3906 transistor as a driver with a BC182B providing a constant current source. The latter covers the negative excursion of the waveform while the driver covers its positive excursion. The transistor never switches off and so is effectively operating in single-ended Class A mode!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...