Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

detaljno probao kuglagere na lampašu

prvo sam skinuo mesingane šiljke i slušao bez ičega ispod ampa....kratko, jer je neslušljivo

zatim sam stavio nixijeve lagere i zvuk se vratio kakav je i bio

posle toga stavim šiljke...isto, zvuk isti kao sa lagerima

nekoliko puta menjam podnožja i ništa, uvek isto

meni ovo govori da lageri rade isti posao kao i šiljci, bar na lampašu, što je svakako ještinije rešenje jer dobri, masivni šiljci sa futerima nisu jeftina stvar

nixie, ako imaš još nešto, tu sam za svakakve probe :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Trabalo bi napraviti makar za probu.  Za tvoje zvučnike odnosno one stalke potreban je deo sa mašinskom obradom da lepo legne na damper. Probaću uskoro kod sebe, tu može i bez obrade jer mi je donja ploča stalka skroz ravna. Lično mislim da su za zvučnike možda bolji šiljci i podloške vezani za zvučnik ili stalak. Bojim se da zvučnik nije dovoljno stabilan na ovim ležajevima, težište je visoko za razliku od pojačala recimo.  Takođe Boenicke pod zvučnike stavlja neka mekana rešenja gde sve pliva, i to bi moglo jeftino da se improvizuje, možda se desi da valja.

Inače, u odnosu na neke obične gumene nogice na uređajima ovo je čist dobitak u kvalitetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 29 minuta, NIXIE reče

Inače, u odnosu na neke obične gumene nogice na uređajima ovo je čist dobitak u kvalitetu.

Moze li proba kad Crni zavrsi ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne želeći da se mešam samo da podelim sa Vama:

Već neko vreme, nabavljao sam u MNE u Okov-u, sada imam i zalihu, uvek mi je delovalo kao da sam jedini koji to kupuje i to je postalo ritual prilikom prvog ulaska u Okov u season, a i češće, koristim 

https://images.app.goo.gl/uY2dxfJwZuUZmnLP8

i vrlo sam zadovoljan. Ne, nisam uveren da (li) pomaže zvuku ali je vrlo dobro za pouzdano postavljanje uređaja kojih imam (i) previše. Obratite pažnju na to da postoji i kakav je srednji deo te “8-ce“.

Da, naravno, koristim ih i za kvake vrata, kad je neophodno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre sat vremena, zika reče

Ne, nisam uveren da (li) pomaže zvuku

Pomaže sigurno, za lampe  mora da se koristi neka izolacija od podloge, za ostalo manje više. Zato verovatno ne zvuče isto na dasci i kad se stave u kutiju. Ne znam šta je u tranzistorskim uređajima osetljivo na vibracije, osim kondenzatora? U svakom slučaju ako su neke tanke i lagane kutijice u pitanju, izolacione podloške pomažu, a valja i sve zajedno pritisnuti nečim. Kupovali su masovno one velike odbojnike za vrata u Lidlu, ne znam da li ih još ima?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, NIXIE reče

Kakve su nogice na tvom pojačalu

Tvrda guma na Pointe amp-u i neke gumene nogice na phono-u, ona Galaxy kutija za phono je tanka, tandrce/zvoni ko luda, moram da je dodatno dampiram + neke bolje nogice kao te tvoje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Krco vreme je za akciju, moraš to malo srediti. Za phono, možda iznutra zalepiti sunđerastu gumu na 50-60% površine. Ja sam kupovao kod Kineza onu sunđerastu rebrastu podlogu protiv klizanja u kadi. Samo oni su imali crne boje. Zalepiš Sintelanom. Kupio sam sad skoro kod Kineza neku providnu debelu dvostrano lepljivu traku. Cela je lepljiva i može biti isto dobra za damping. Čudna neka masa, kao želatin, doneću ti pa probaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
pre 4 časa, crni. reče

gosn tibor reče da su to u stvari tungsram lampe, samo su natpisi naši

Tiborove Ei EL84 su jako kvalitetne, uradio sam zamenu kod sebe i prvom prilikom pazario jos kvartet... i kupio bih jos ali sramota me da trazim, pitace me covek zasto gomilam tolike cevi....  :hihihihi:

Imam i oridji Tungsram, kupljene od Tibora, dok ih je imao, koristio neko vreme, sada su u steku.

Zvuk bi trebalo najmanje da se razlikuje kod izlaznih cevi, bar su tako meni govorili - ono sto sam primetio je da Tungsram sviraju nesto mekse i lepse u ekstremima FR opsega od onih ruskih koje je Tibor koristio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tako je... krajevi su omekšali i postali topliji... za klasiku dušu dalo... ma sve je otišlo stepenicu više

Poslato sa RNE-L21 pomoću Tapatoka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...