Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

Slušao sam tu diy Crimson kombinaciju početkom devedesetih kod ortaka sa diy Dynaudio trosistemskim 21W54/D52/D21 i Thorens TD160/Grace G707, ne sećam se koja je glava bila. To je bio najbolji zvuk što sam do tada čuo, ali i dugo posle toga.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da je preamp bio veoma cenjen,ovde na slici se vidi da su ga koristili kao preamp za monoblokove kojima su pokretali Rogers LS 3 5a u BBC -evim reportaznim kolima.Negde citam da je izlazni stepen radjen na istom principu kao Quad 303 .Svakako zanimljiva firma.

6888087473_96d12c42aa.jpg

6810774061_56e1030ca3_b.jpg

200910232200372928.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Toi je vrhunska firma, izgleda da još mrdaju. Ono prvo pojačalo i pretpojačalo je model iz 1979, u izlazu je bio kvazikomplementarni par. To je bolje sviralo od Cresendo/mini Cresendo i raznih Hitachi shema sa 2SJ50/2SK135. Oni su tvrdili tada da je to bolje od komplemantarnog para, verovatno zato što tada i nije bio veliki izbor jakih i kvalitetnih NPN/PNP parova.

http://www.crimsonelectronics.com/index.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

otišao magnum na refreš kod majstora...a kod majstora... [emoji4] lele...
oRQ1P.jpg
 
Slušao sam te kutije kod tvog majstora i sve pohvale za zvuk. Tog lampaša sam video, ali nisam slušao, međutim za to koliko košta tako bez kutije, mislim da se ne može ništa bolje uzeti...

Послато са 6055P уз помоћ Тапатока

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

tek ce da sviraju.

ono na slici je PP sa 6V6 + ECC88.

kod Crnog je , trenutno.

nije los, ima zverski mrezni trafo a i tonski su za pohvalu.

ali, prava stvar je SEP sa 6V6 + 6N6P, oko 4W.

on ima Iskra mrezni, izvadjen iz mono PP sa 2x EL34 i neke

sasvim bezveze AN trafoe.

i dalje je na poklopcu od gramofona sa drvenim stranicama. :)

meni je dobro, a nemam ni kad da ga prepakujem.

mozda posle 1. decembra odradim na poslu sasiju, sve izbusim

pa kuci sklopim ko iz kit-a.

mozda.

a zvucnici - u najavi su Petite Onken (mali onkeni), sa 12 incha

Utah + Fane horna, sve alnico, naravno.

a moze da se desi i dual Onken sa 2x 10 inch Rola + Fane horna.

imam 4 Role 10 inch, po 16 oma, a ne znam sta cu sa njima.

:drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad god procitam "Petite Onken" sa 12" meni smesno -to mu dodje kao oxymoron-malecki zvucnici samo 12" ;)

Pretpostavljam da to lepo svira, samo mi nije jasno zasto ih tako retko vidjam u Diy verziji- da li su driveri specificni ili sta vec...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sta se retko vidja, petite onken? pa zato sto kod DIY ipak pobedjuje racio a ne mitomanija, graditi komplikovan kabinet od 190 litara ili koliko vec ima taj mališa je sa aspekta ulozeno dobijeno dosta velika uzaludnost. u medjuvremenu su ljudi naucili da pravilno ispojektuju bass reflex ili srodne kabinete, pa i ovaj zenov MLTL ili kako se već beše viče ovo u šta tura tannoy drivere, tako da se uštedi prostor, materijal a na kraju krajeva dobije i više basa (a sve ostalo što ne zavisi toliko od kabineta je tu). a onken je uvrnut bas reflex, nema ti visoke nauke. prosto ubaciš parametre u program za BR i dobiješ rezultat koji se daleko lakše pravi i na kome je jednostavnije podešavati željeni rezultat (više basa, manje basa, na primer). 

 

onken je relikt, ikona - lepo ga je imati u kući kao omaž jednom izuzetnom vremenu i filozofiji zvuka ali traži više nego posebne uslove. a o velikom onkenu od 360 litara da ne pričamo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

urađen refreš

kod monoblokova su zamenjeni samo oni mali elektroliti kod tranzistora, nema šta da se vidi, pa nisam ni slikao

umesto ležećih kondova stavljeni su uspravni pa su zbog male visine preampa malo nakrivljeni....razlika u ceni je velika a mene boli uvo za estetiku, važno da radi

WP_20171201_19_07_18_Pro.jpg

WP_20171201_19_07_30_Pro.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, crni. said:

urađen refreš

kod monoblokova su zamenjeni samo oni mali elektroliti kod tranzistora, nema šta da se vidi, pa nisam ni slikao

umesto ležećih kondova stavljeni su uspravni pa su zbog male visine preampa malo nakrivljeni....razlika u ceni je velika a mene boli uvo za estetiku, važno da radi

 

 

 

Ma šta ima veze kako stoje, da nisi slikao ne bi ni znali.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

meni najvažnije da konačno nema onog kašnjenja paljenja levog kanala

promenjena dva od tri releja i sad radi kako Bog zapoveda

takođe, sređen i balans...meni ne treba ali što da ne radi ako već ima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...