Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

[mention]crni. [/mention] ne pohvali ste me da Vam sve vreme pričam da su Harbeth C7ES-3, iako najmanje od onih koje sam slušao, sjajne kutije; a ja sam ih bas mogao da poredim saglasićete se[emoji16].

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

dobio od nixija one kuglagere apsorbere na probu

juče, ceo dan sam slušao menjajući ih čas na pioneer transportu, čas na dac-u

nisam primetio promene u zvuku, ali sa njima pioneer mnogo ozbiljnije izgleda :) 

danas ću da probam na lampašu za koga su zapravo i namenjeni

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Belog kabla nemam više, imam neki sličan narandžasti sa ebay.

Ni kod mene nije bilo preteranog boljitka ispod DAC-a, već imam na njemu neke izolatore s ležajevima.

S tim što su crne otišle kod @crni. na probu, a sebi sam ostavo rozle.

Crne rolne.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo sada, Doktor reče

Tipujem da je zbog boje.

Bela boja, kada je gajtan u pitanju, daje jednu prepoznatljivu svetlinu u kompletnom frekventnom opsegu, ali sa jednom notom punom autoriteta. :rofl:

ja tipujem da je zbog količine srebra u njemu - OFC - manje -više :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo je zamena za beli kabal. Sledeće što se proba će biti neki VDH IC. Ne znam da li Kosta radi, moram prošetati do Korato u subotu.

https://www.ebay.com/itm/PTFE-Twisted-26AWG-Precision-Shielded-silver-plated-signal-cable-wire-3meter/222280078120?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 5 minuta, NIXIE reče

Ovo je zamena za beli kabal. Sledeće što se proba će biti neki VDH IC. Ne znam da li Kosta radi, moram prošetati do Korato u subotu.

https://www.ebay.com/itm/PTFE-Twisted-26AWG-Precision-Shielded-silver-plated-signal-cable-wire-3meter/222280078120?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

taj kabl se isplati da uzmemo svi zajedno u grupnoj nabavci. znači sve sluške ću da ožičim njime :thumbsup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neću da idem sa kablovima nigde, nego me zanima da li ležajevi imaji efekta na lampaša kod Crnog. Pojačalo već ima šiljke i pološke, tako da me to sad jedino zanima. Kod lampaša sa običnim gumenim nogicama ima dosta efekta, probano na dva pretpojačala i jednom pojačalu. Možda su bolji ti šiljci, ne znam dok ne čujem izveštaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

VDH D102 III sam uzeo i uporedio sa belim i nandžastim posrebrenim, i bolji je malo. Doduše cena je 20eur/m pa ti vidi sad. Meni i ne treba puno toga, 3m sve ukupno za interkonekte, i po 1m u DAC i pojačalo da turim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 minutes ago, NIXIE said:

Neću da idem sa kablovima nigde, nego me zanima da li ležajevi imaji efekta na lampaša kod Crnog. Pojačalo već ima šiljke i pološke, tako da me to sad jedino zanima. Kod lampaša sa običnim gumenim nogicama ima dosta efekta, probano na dva pretpojačala jednom pojačalu. Možda su bolji ti šiljci, ne znam dok ne čujem izveštaj.

šiljci su od mesinga, futeri takođe...dobro je da se skidaju pa ću lako isprobati obe kombinacije

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 1 sat, Mikorist reče

znači sve sluške ću da ožičim njime 

Kabal je dosta krut ne znam da li je dobra ideja. Malo je mekši od belog doduše, ista je konstrukcija i presek žica (2x26AWG) ali je tanja izolacija pa je i sam kabal tanji. Zvučno su skoro isti, minimalne su razlike.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...