Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

sad bi mi trebao neki daljinac, univerzalac koji može da se programira za ovo pojačalo...samo, ne znam gde ima i kako se to radi :( 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, krca44 said:

Luxman ne vidim na slici, koji si model uzeo ?

 

a-377...to je iz vremena kad ih je samsung preuzeo, a pre ponovnog vraćanja japancima

šta ja znam, mnogi kritikuju to vreme, a ja vidim i čujem samo luxman...baš fino radi, čak i na ovim kablovima od 90 dinara

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daljinac, mogu da preporučim Logitech jesu malo skuplji od kineskih ali je podrška i instalacija super odrađena. Usb kabl na računar, njihov sajt sa registracijom korisnika i uređaja i to ostaje trajno zabeleženo. Ostaje ti da se kada treba loguješ i učitaš podatke u daljinski ili ih promeniš. Podrška za najmanje tri uređaja tako da možeš u fijoku druga dva daljinca. 

Dobro su se pokazali i Philips ( modeli sa LCD displejom).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

priključeni ozbiljniji kablovi, nixijevi narandžasti i sad je to druga priča, naravno...

luxman odličan, snage na pretek, detalji, dinamika, ali sve zvuči nekako kao odličan audio sistem u kolima...tu je i mrdanje glavom, cupkanje nogama, ali ne drži pažnju, nema emocija...transparentnost i veličina zvučne slike daleko bolja kod pointe-a a li to je i za očekivati, ipak je to viša kategorija

ono što me najviše iznenadilo i to ne mogu da objasnim jeste da mi tuner sada najbolje zvuči posle 10 godina posedovanja istog, a menjao sam sve i svašta

a-377 ima sve što fifi ampovi treba da imaju s tim što je ovde nekako na malo većem nivou...mnoooogo debela prednja ploča, odličan ulaz za slušalice, baš dobar i ne toliko napadan loudness efekat što me takođe iznenadilo, jer mi je taj efekat na drugim ampovima koje sam slušao smetao

takođe moram da istaknem jako zgodnu stvar na poleđini, a to je line phase sensor indicator koji nepogrešivo pokazuje da li je strujaš pravilno utaknut u utičnicu...msm, to se ubode jedanput, ali eto, dobra stvar

ne sumnjam da je L serija bolja od ove A, pa čak i ona LV serija, ali nije ni ovaj luxman za bacanje, svira bre...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ali ne drži pažnju, nema emocija...transparentnost i veličina zvučne slike daleko bolja kod pointe-a a li to je i za očekivati, ipak je to viša kategorija

Nemam problem sa pažnjom jer je u ovim godinama ni ne mogu da imam[emoji16].
Emocije i transparentnost nikada nisam “čuo” pa mi ne bi ni nedostajale[emoji16].
Veličinu zvučne slike “čujem” ali mi nije lako da ih poredim.
Nekako sam više kao Alan Shaw, sva mi pojačala dobro sviraju[emoji16].
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 10 časa, crni. reče

line phase sensor indicator koji nepogrešivo pokazuje da li je strujaš pravilno utaknut u utičnicu...

Zanimljivo je kao ideja, nisam to viđao na uređajima a nije teško izvesti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, vladd said:

Ako mislis na Harmony elite, sa habom npr, taj kosta taman kao Luxman :D 

Ne, kada preporučiš auto svakako nije prepourka kupiti Lamborgini.

Jeste harmony ali od 40 evra, ovakav kao na slici. Ja koristim stariji model, više i ne pamtim koliko godina ga imama (više od 6 sigurno) traje i traje. 

Logitech-Harmony-350.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ova tema me podseti da u plakaru godinama cuvam fenomenalni Luxman L-530 u jako dobrom stanju. Njegov "tube alike sound" je nadasve poznat audiofilima. Iako sam dugo na aktivi, sve nesto cekam odgovarajuce pasivne zvucnike  koji bi mu bili dobar par, za B sistem. U, A klasi radi do 15W a u AB daje 120W/8Ohm.  

Zadnje, sto sam na njemu slusao su Yamaha NS-690 MKIII, za koje sam ustanovio da su odlicni zvucnici, ali tek posto su otisli iz moje kuce. Jbg.

Inace, na S/H trzistu, reparirani primerci dostizu sumanute cifre.

http://www.audioscope.net/luxman-l530-p-2989.html

The

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zato je smajli. :) 

A i ovo je skoda oktavija za do pijace.. :)  

Originalni Lux daljinski lici na nasminkan stilandijin, treba prokuziti protokol i koristiti nekog jeftinog kineza.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, damic said:

Ova tema me podseti da u plakaru godinama cuvam fenomenalni Luxman L-530 u jako dobrom stanju

Jedan moj prijatelj za njega rece svojevremeno, "to je sprava iz vremena kada su inzenjeri hodali Zemljom"... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Zanimljivo je kao ideja, nisam to viđao na uređajima a nije teško izvesti.

da...ima pozadi pločica, dotakneš je i ako zasvetli nisi dobro uštekao...pravilno štekanje bi trebalo da poboljša zvuk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da zna, ako mu sutra uvale rastavni magicni trafo, svetlece mu vazda...dok pipa... :) 

 

P.S.

Polozaj faze u uticnici nije standardizovan, levo ili desno, obicno je desno, ali nebitno. Ono sto je bitno je da su sve uticnice u kuci isto okrenute...pa uklapanje faza odatle pocinje...kada je bitno i ako je bitno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Ima ugradjenu glimericu, vezanu za nulu, ako svetli ne valja... :) ... ne drami previse :D 

ko drami, to sam i ja rekao

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vladd said:

Pa da zna, ako mu sutra uvale rastavni magicni trafo, svetlece mu vazda...dok pipa... :) 

 

P.S.

Polozaj faze u uticnici nije standardizovan, levo ili desno, obicno je desno, ali nebitno. Ono sto je bitno je da su sve uticnice u kuci isto okrenute...pa uklapanje faza odatle pocinje...kada je bitno i ako je bitno...

znam da se ponavljam, ali kad me teraš

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...