Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

loše sam se odrazio :) 

gramofon ide u MF M1 pa onda u pointe

tražim tranzistorca za digitaliju, a lampe I gramofon su rezervisani za analogni deo s tim što mi je u planu lampaški phono, a posle njega ortofon bronze umesto blue pa da analogija bude potpuna.

ali znaš kako kaže izreka?

ako hoćeš da nasmeješ Boga kaži mu svoje planove

ali polako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni je takodje u planu lampaski phono pa samo cu ti reci da ciji god probao obrati paznju da ne svira previse lezerno... cini mi se da je ovo jedna od klasicnih mana cevnih aparata ( ne svih ).  Kad nadjes neki dobar, javi  :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

gde ces naci kit?

Vacuumstate postoji jos uvek , ali nisam siguran da mozes da dobijes preamp kit , od kako je Allen umro

 

http://vacuumstate.com

 

imas seme pa cooliraj

 

Onaj moj phono sto sam donosio kod odog bez OwO :)  ... je "njegov", on i Rasmssen su radili zajedno. 

http://www.customanalogue.com/jlti_phono_stage.htm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Aoxomoxoa said:
18 hours ago, krca44 said:

Meni je takodje u planu lampaski phono 

IMO za one koji imaju lampaski amplifier,bolje ici na tranzistorski phono preamp.Dovoljne su lampe u ampu.

Licno mislim da moze cevni phono i cevni amp, samo da treba gledati kako ce se uklopiti i da ne dodju do izrazaja neke tipicne mane kojih ima u osnovnoj klasi.  Kod mene phono&amp saradjuju bolje nego taj isti phono u drugim sistemima,  mane su prisutne ali manje uocljive posto amp lavovski izvlaci reprodukciju.

Hibrid je mislim dobra opcija ali ih ne vidjam kod komerc proizvoda.

Onaj sto je bio kod tebe verujem radi dobro ali ima preveliki Gain...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne bacajte se argumentima koji piju vodu na fifi forumima

zna se kad je i kako neki uredjaj dobar i zna se kad i kako odgovara u ostatak sistema i ukus korisnika

to ponajmanje ima veze sa pausalnim opisima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Zen Mod said:

ne bacajte se argumentima koji piju vodu na fifi forumima

zna se kad je i kako neki uredjaj dobar i zna se kad i kako odgovara u ostatak sistema i ukus korisnika

to ponajmanje ima veze sa pausalnim opisima

Nije moje misljenje,u stvari prenosim misljenje coveka koji je pravio doticni phono amp.Smatrao sam da je merodavan za takvu izjavu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne mislih na "dobar je jer je hibrid" (mada je i to navod koji je verovatno deo sireg kontexta i tek onda ilustruje sve sto treba) , nego na lampas snagas , lampas preamp , koje kombinacije bolje lezu ......

daleko je veci varijetet u kvalitetu i kompatibilnosti uredjaja koji mogu da dodju u kombinaciju , nego sto se to moze svesti na lampas ili ne lampas, SS ili ne SS

msm , ako kazes crnka ili plavusa , a zaboravis da spomenes pozeljan broj godina , pa jos ne uzmes u razmatranje slozenost karaktera ..... pamet da i ne pominjem - sta si rekao ?

 

tako i sa pojacalima i pretpojacalima - previse sam djubreta imao pred sobom i cevnog i solid state , da bi mi to cevno i solid state ista znacilo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

poslao šindriću amp na taj već čuveni upgrade, a i na celokupni pregled da izbegnem iznenađenja

kaže čovek da je amp ki nov, lampe odlične i spremne za dugo slušanje

danas je pointe stigao i posle kratkog grejanja, nestrpljivo ga pustio...znači, ja sam oduševljen, ali stvarno

nema više onog valjajućeg basa iz podruma, nego konkretno i skoro vidljivo...dobio sam na otvorenosti i nešto više detalja...sad mi mnogo liči na onaj saxov lampaš šta je bio kod mene samo sa puno više snage, baš što sam hteo

tibor mi kaže da ću još bolji zvuk dobiti sa boljim lampama, ali one koštaju, a ja se prosto pitam a šta bolje od ovoga? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, crni. said:

tibor mi kaže da ću još bolji zvuk dobiti sa boljim lampama,

Na koje je mislio ?

Ima on Ei EL84, te su sjajne, nego ako je mislio na ulazne ima li preporuku ?

Kod mene su Tesla E88CC i zadovoljan sam ( Tibor njih ima ),  mislim da su 6N23P-EV ipak bile bolje ali ne bih tvrdio sigurno ( memorija..  ).

Ono sto bih probao jednog dana je da ulazni par zamenim sa nekim Philips / Siemens... nesto tako / radoznalost.

( Pointe pojacalo i moje, zato pitam ).

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

mislio je na izlazne lampe, tungsram ili ei niš

za sad neću ništa da čačkam jer su mi ove trenutne lampe u baš dobrom stanju

Izlazne nemam, ali imam E88CC Siemens i 6922 Amperex, to možeš da dobiješ za probu, mada mislim da su te Tesla (ako su Tesla unutra) baš dobre.

Ponuda novih EL84 je  velika, šta od toga svega valja, to je teško pitanje.

https://www.banzaimusic.com/search.php?mode=search&page=1&keep_https=yes

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ei EL84 koje ima Sindric ne da valjaju nego su odlicne. 

Evo ti moj slucaj... cevi EL84 i ostale promenjene oko nove godine,  u Maju aparat odnesen da se promene postolja u izlazu.  Pitao me serviser da li ja uopste koristim pojacalo jer su cevi nove...kaze treba da se razrade... meni je to bilo zabavno posto je aparat radio jedno 5h dnevno tokom cetiri meseca ( vec se sve razradilo nego su cevi ednostavno odlicne ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...