Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

Potpuno razumem Vaše oduševljenje. Verujem da ste Vi i ranije imali cevnih pojačavača pa je ovo pretpostavljam za Vas samo još jedan iskorak u pravcu kojim Vam se dopada da se “krećete”, pogotovo zbog sinergije pojacavaca sa zvucnicima koju ste istakli.
Ja sam kupivsi Dynaco ST-70 prvi put postao vlasnik cevnog pojacavaca i malo je reci kako se on lepo slaže sa mojim Quad ESL 63 (bar za moj ukus); tako da delimično mogu da razumem vaše oduševljenje.
Još jednom uzivajte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam imao lampaše, samo tranzistorce...jednom je malo falilo da kupim korato, neki sa oznakom 15, mali push pull integralac 2x15w, ali mi je propala kupovina

pored pomenutog susreta sa pointe ampovima kod igora gligorova, najveću prekretnicu je napravio sax hifi, čika brka :) , kad mi je dao da slušam svog lampaša dok mi je refrešovao magnume...slabi su bili, samo 2x10w ali je magija bila neverovatna I od tada sam u potrazi da dobrim lampašom veće snage

zamalo da odustanem kad sam priključio nixijev plastikaner na blokove, jer I ta kombinacija je fenomenalna, ali eto, naleteo pointe

može biti da to ide sa godinama...gramofon, lampaši, analogija....previše tranzistora počinje da smeta

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, paja959 said:

i kako se cuje Classic sa Harbeth-ima?..mene od svih njegovih,ovo najdraze jos uvek :music: ...jos da nadjes NOS Telefunken EL-84 za to,i mashala..

Jel to identično sa onim što se označava kao 6BQ5 i kakva je teh.i zvučna razlika u odnosu sa tim na 6BQ7?

Hvala na odgovoru unapred :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, ?ab??️ said:

Jel to identično sa onim što se označava kao 6BQ5 i kakva je teh.i zvučna razlika u odnosu sa tim na 6BQ7?

Hvala na odgovoru unapred :)

sve je to rokenrol konji treba sklopiti naspram licnih preferensi,pa se odluciti kome sta najvise odgovara-koje kombinacije cevi..nekom ovo,nekom ono...Classic je u sebi imao u oridji 6H23M/4 komada i 6M14M/8 komada..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, crni. said:

I nače, uz pojačalo sam kupio 8 rezervnih el84 I dva pointe strujaša

kad već idu dva kabla pomislio sam da budu bar dva ista pa sam I to kupio od prodavca

to je Powercord 1.0 sto si uzimao ovako sa slika..vidi ima li kod prodavca Powercord 1.5,ili Powercord 3.0..ovaj zadnji imas u dve varijante,sa SonarQuest stekerima ili Bals..i sa Bals je vec dobro,kao totalni antikablovac drzim jedan utaknut u razdelnik,kad mi dodje neka komponenta gde se moze menjati strujni kabl,nek se nadje nesto normalno pri ruci za takve sprave :rasta:...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao potpuno nov sa lampama moram da pitam jel ima nešto na netu, neki sajt, blog, forum, šta god, posvećen lampama, nešto što ide od početka, tehnikalije, uputstva, preporuke, spajanje, razdvajanje, merenja, rezultati, šta može a šta ne I tako to?

čisto da ne davim ovde sa početničkim I glupim pitanjima, da malo naučim nešto

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
  • 6 months later...

drugari,

treba mi neko tranzistorsko pojačalce da u njega turim tjuner pa da mi muzika sviri po ceo dan, a ponekad I lossless sa kompa

to sa lampama ne mogu I ne želim, pa reših da potražim nešto što bi moglo da ispuni svoj zadatak

na pamet mi padoše harman I luxman, ali ne znam koje da jurim

harmani imaju neki sa trocifrenim I četvorocifrenim brojevima...koji su bolji? na šta da obratim pažnju?

za luxmane sam čuo da dobro idu sa harbethom, ali I oni imaju silne neke oznake I serije I pojma nemam koji su dobri

otvoren sam I za druge predloge, a ako neko ima nešto za ponuditi može na pp

budžet mi je 200-250e

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Posle prepiske sa Crnim  a zbog ostalih zainteresovanih za Luxman, kao vlasnik jednog evo par stvari koje treba imati u vidu pre kupovine.

Svi stariji modeli vredni pažnje su napravljeni do 1981 znači pre akvizicije Luxmana od strane Alpine.

Iz perioda Alpine ( svi crni modeli) samo L 106 vredi ( ima vidljivu lampu na prednjoj ploči) sve ostalo bežite što dalje.

A oni vredni modeli iz L serije naravno što veći broj u oznaci to bolji uređaj.

I pored statusa koji imaju i poznatog Luxman zvuka svi ali svi iz tog perioda moraju na refresh. 

Svi takođe imaju identične konektore pozadi a najveća mana su im zuvčnički konektori koji jedva da prime kršten zvučni kabl.

Znači i pozadi sve treba zameniti za bolje.

Ko nije spreman na sve ovo bolje da se ne upušta ili da ih voli i koristi onakve kakvi su, bez zanovetanja :buba:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

imas na KP L-410..svojevremeno je bio hvaljen kao uspeli model,ima dobru phono sekciju..moj ex novokupljeni primerak primerak radi jos i sad kod drugara,sa AR15..ne znam kakav je taj Harbeth sto koristis sto se tice "krivudanja" imedanse kroz frekventni opseg,ako je stabilan,i ne pada mnogo cesto ili duboka krivudanja,topla preporuka L-410..kod mojeg jedino Alps potenciometar bio menjan,sve ostalo jos uvek oridji na njemu,i par puta imao neka "ciscenja" preklopnika..svojevremeno sam najurio jedan Primare A20Mk2 dok si reko keks kad smo slucajno kod mene prikljucili ponovo L-410....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...