Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

trenutno je u sistemu zvučnički audioquest type 8, monoblokovi su sa preampom povezani dayens in vivo kablom, a dac je povezan kimberom pbj

prvobitno su mi monoblokovi sa preampom bili povezani sa pbj a dac mi je godinama bio povezan in vivo kablom...posle rotacije in vivo se mnogo bolje pokazao na magnumima i tako sad stoji

gramofon ima svoj integrisani kabl i on ide direktno u preamp

pošto je m1 višak ostao mi još jedan kimber kc1

na tjuneru mi je diy srebrni

kimber 8tc je u stvari 2x4tc upleteni kao 8tc...inače original kupljeni u engleskoj

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 minutes ago, crni. said:

. . .

kimber 8tc je u stvari 2x4tc upleteni kao 8tc...inače original kupljeni u engleskoj

Dzaba mu ako je duzina nedovoljna. Bolje njega pre "u kobasice", tj. u oglase, nego MF phono. :)

 

Nego, da se malo mi ovde uozbiljimo obzirom da je ovo diy forum i veruje se iskljucivo u merenja, prirodne nauke sa posebnim osvrtom na fiziku.

http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

Procitas ovo lagano u casovima dokolice i vidis sta, kako, gde i koji materijali, duzine, debljine . . . .

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dovoljan bi bio i Talk kabl.

@ Doktor ,mislio sam na 8 TC,znam da svaka firma ima bogatu ponudu,inace pricam na osnovu svog iskustva jer sam dugo trosio Magnum kombo koji je veoma slican ovim monoblokovima i kazem da Magnum nije preterano zahtevan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, Okibokis said:

Magnum ne svira sa Kimberom,mislim da je interesantniji zvuk sa nekim sporijim bakrom.Imao sam i probao svasta ali one lepe muzikalne distorzije idu sa sporim bakrom na cemu je verovatno i u fabrici proban Magnum.

20130525_161914.jpg

Brzina struje u provodnicima  https://en.wikipedia.org/wiki/Speed_of_electricity

Srebro je samo malo bolji provodnik od bakra  https://www.bluesea.com/resources/108/Electrical_Conductivity_of_Materials

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Borko_KA said:

Gledaj samo da taj "spori bakar" bude iz engleske, t.j.da je tamo iskopana ruda bakra.

Audiofilija je definitivno psihicki poremecaj.

skroz si u pravu, ali leka nema :)

kom japanci, kom amerikanci, meni englezi

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

55 minutes ago, NIXIE said:

To sto je razlika u brojkama izmedju elemenata mala ne znaci puno u realnosti, tj. cujna razlika izmedju dva je drasticna u korist Ag.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

kimber 8tc, ali mi kimber stoji u ormanu jer je kratak pa ga čuvam za neku priliku

pa imaju li ti 8TC jedno recimo po 1m duzine barem?..hebate,imas monoblokove,i drzis ih jedno do drugog,ispod pretpojacala :loleverybody:..uzmi sve sto ti zivot pruza,kad ti je vec dato na tacni=monoblokovi sto blize zvucnicima,postavis ih lepo dole,tamo medj nogare od zvucnika,ides sa duzim intekonekt kablom u tom slucaju..msm to je po nekom starinskom receptu,koji mozda vazi jos i danas(?)..manji ti je gubitak na IC kablu,no na zvucnickom....smisli samo na sta ces da ih postavis,ako nista bar privremeno po principu "sve je bolje od uredjaja postavljenog direktno na pod"

 

just my 2 cents...

 

:D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

pa imaju li ti 8TC jedno recimo po 1m duzine barem?..hebate,imas monoblokove,i drzis ih jedno do drugog,ispod pretpojacala :loleverybody:..uzmi sve sto ti zivot pruza,kad ti je vec dato na tacni=monoblokovi sto blize zvucnicima,postavis ih lepo dole,tamo medj nogare od zvucnika,ides sa duzim intekonekt kablom u tom slucaju..msm to je po nekom starinskom receptu,koji mozda vazi jos i danas(?)..manji ti je gubitak na IC kablu,no na zvucnickom....smisli samo na sta ces da ih postavis,ako nista bar privremeno po principu "sve je bolje od uredjaja postavljenog direktno na pod"

 

just my 2 cents...

 

:D

 

kimberi su po 1,5m...za levi zvučnik nije problem a za desni je kratak

pošto uskoro nameravam da izbacim sto i napravim širu policu, biće mesta i za kimbera :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, paja959 said:

.manji ti je gubitak na IC kablu,no na zvucnickom...

Nema veze da li je interkonect, zvucnicki ili kabli za napajanje, u prostoriji tipa dnevne sobe ima gubitke samo u novcaniku (zavisi od proizvodjaca i modela).

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, sir Oliver said:

Pa izbaci sto. Laptop u lap (krilo) a bookshelf u policu (shelf)

Nemas pojma engleski, lap (krilo), top (vrh), znaci treba da ga stavi na vrh krila, samo ne znam na koji vrh jel prema kolenima ili na onaj drugi vrh. A na bookshef mora da ima knjige pored zvucnika...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 hours ago, Doktor said:

Two audio Magnum amplification and another who knows how sucks t and those of other Magnum's on the Mile. :roll1:

You probably unconsciously made synergy in the system:

" A. C. Magnum Ltd was founded by Tony Relph who was also one of the co-founders of Rega. Rega is the abbreviation of the names RElph and Gandy. Tony Relph went on to found A. C. Magnum. Tony Relph has since retired and these amplifiers are no longer manufacturer. Magnum used Colin Wonfor circuit designs and there was definitely some collaboration between Colin Wonfor and Tony Relph at the beginning. Maybe the company name was actually stands for Anthony. Colin. "

 

The above statement is not quite correct:-

 

Sorry No, this is wrong, Magnum was formed from my company MIH, which became Pro-Ac Magnum, then Tony Relph joined me as a business guru, then after 3 yrs managed after locking me out after a holiday stole the company and I was force to take legal action for use of some patents. and stealing my company. Meanwhile I started Inca Tech producing no electronics until the legal action was resolved but the world first Gold Plated Power Connectors for the audio world, now be warned never share a company 50/50 if you have started it you partner may not be so trustworthy as you. 

And for folk out there here is a rough list of other things I have designed.
In order:-
Pushpull 1 Germanium Amp 1971
V1 Tube amp 1972
12W Single Ended A Class 1974
MIH 100W 1975
MIH 400W

ProAc stereo 100w 1980
ProAc 3 Channel 100W

Magnum A100, 400W 1982
Magnum A200
Magnum Pre-amps
IncaTech Gold Plated Power Plus and Sockets 1982
Inca Tech Sabre iss 1 1983
Inca Tech Prelude
Inca Tech Claymore 1 1983
Inca Tech Claymore Gold
Inca Tech Claymore S
Inca Tech Claymore 2
Inca Tech Quatra
Inca Tech FMT Tuner
Inca Tech IT50,IT100,IT200
Inca Tech IT1P preamp
Inca Tech Sabre iss 2
Inca Tech Dirk
Inca Design ID25,ID50,ID75
Inca Tech MSB (a monster)
Inca Design Oberon Classic 
Inca Design Oberon (standard)

Lescon Quatra
Oxford Acoustic's "Mystic"
TOCA SECA 20W,50W,100W,200W,300W single ended class A,s 1995
TOCA I75 
TOCA Pre A
TOCA 75W
Tellurium Q Cables 2009
Tellurium Q, A Class 20W, 100W 2011
Tellurium Q Headphone/Phono Amp
Tellurium Q Pre-Amp
EWA (Elsdon Wonfor Audio)
A complete range of new designs after yet another twit full of greed stole by waiting for me to become very ill yet another company from my original company called Catch 22 then it became Tellurium Q.
EWA have cables, Power Amps, Pr-Amps, SECA Amps.
Read on:-http://seca.freeforums.net/
https://www.elsdonwonforaudio.com/
 
 


Products worked on Naim Nait 5i, other bits also for Naim and Cambridge Audio. 2008- 2010
 
 

Au CLAYMORE 1.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...