Jump to content

Harbeth C7ES-3, Magnum MP150/MF125, Dayens i ostale fifi trice


crni.

Preporučeni Komentari

da ne bi kvario švajserske teme ovu temu sam postavio na za to predviđeno mesto

dakle, zvučnici kupljeni, stalci napravljeni, gume ćemo kasnije, sve lepo privezano na dayensa i to lepo svirilo nekoliko dana toliko lepo da uopšte nisam imao želju za priključenjem magnum mono blokova

ali pošto to stanje sviranja dayensa, a magnuma u ormanu jednostavno nije normalno juče priključih i njih

i kao što se vidi na slikama ostadoše na polici :) ...još nisam siguran dokle i šta dalje, ali za sad je tako...da se uvo navikava

 

L7w4e.jpg

L7xBY.jpg

L7Bud.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kad sam već sve razmontirao krenuo sam sa određenim testovima

prvo naravno amp vs amp u setapu koji dugo slušam...dayens daje krupniji i veći zvuk sa odličnim visokim, sjajnim srednjim i "nit smrdi nit miriše" basom, dok magnum daje nešto dalji i povučeniji zvuk, ali ekstremno prozračan i providan i izrazito preciznim basom...visoki su detaljniji, ali manje lepi nego kod dayensa. generalno, dayens zvuči moćnije i skuplje dok su magnumi zavodljiviji, imaju neki šmek....

posle sam umesto kimber pbj ic-a između preampa i mnoblokova stavio stavio dayens in vivo kabl (mundorf srebro zlato, wbt 144) i situacija se, ajd da kažem, prilično promenila u korist magnuma. sve one karakteristike su ostale a srednji su postali daleko konkretniji i realniji...najveći napredak je u zvuku klavira i rok muzici (?)...naime, imam ploču pretty reckless 180g koja je sa kimberom skroz neslušljiva na višim nivoima glasnoće a sa in vivo to zvuči sjajno...skoro žurka može da se napravi :)

ceo test sam pravio sa gramofonom kao izvorom a prisutan je bio moj stari dobri drugar, veliki i osvedočeni audiofil koga digitalija apsolutno ne zanima...magnum ima svoju gramofonsku sekciju dok je dayens imao pomoć musical fidelity phono stage

sve u svemu, ne mogu se oteti utisku da je dayens bolji amp, ali magnum ima onu magiju koju daju mosfeti i koju je teško ignorisati, koja ne može da se izmeri i opiše nekakvim tehnikalijama.

jedno vreme će sigurno biti ovako, a posle videćemo, ili se dayens vraća u policu ili ide na ogalse...dva gospodara ne mogu služiti :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

magnumi 20 godina nisu uključivani, ležali u ormanu umotani u ćebe

uključeni prošle godine, probani par dana i ponovo završili u ormanu do jučerašnjeg dana

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, crni. said:

magnumi 20 godina nisu uključivani, ležali u ormanu umotani u ćebe

. . . 

Pregled strucnog lica pod must. 

Ono bar zbog tehnicke provere uredjaja i sigurnosti odneti nekome ko se razume u tu problematiku. 

Slusao sam i slusam kada svratim upravo taj combo Magnum-a ( preamp + mono blokovi ) kod prijatelja. Zvucnici : neki vintage Wharfedale. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

37 minutes ago, Doktor said:

Pregled strucnog lica pod must. 

Ono bar zbog tehnicke provere uredjaja i sigurnosti odneti nekome ko se razume u tu problematiku. 

Slusao sam i slusam kada svratim upravo taj combo Magnum-a ( preamp + mono blokovi ) kod prijatelja. Zvucnici : neki vintage Wharfedale. 

jel on nešto rifrešovao, menjao...?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, crni. said:

jel on nešto rifrešovao, menjao...?

Za razliku od tvojeg Magnum combo-a, njegovi su uredjaji radili svakodnevno ( sem par meseci leta u toku godine kada nije u Bgd. ).

Koliko se secam, nije radio nikakav refresh, ali je nosio uredjaje na pregled pre par godina ( pitam, javim ).

Tu nam je u komsiluku. Miljakovac 2. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ove velike(lice mi na Vishay-Sprague) ne treba da menjas, ali ove sitne bi valjalo preslisati, u zoni pored tranzistora, povisena emperatura, bar da se pregledaju. Ti znas koliko si kuvao pojacalo.

I u preampu, ove aksijalne bi trebalo menjati, e sad, lako je tudjim, novcanikom, po trnju mlatiti :) 

Zameniti bar za malo visi napon, i dobro bi bilo za 105C, kada vec ima.. :) 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, Doktor said:

Za razliku od tvojeg Magnum combo-a, njegovi su uredjaji radili svakodnevno ( sem par meseci leta u toku godine kada nije u Bgd. ).

Koliko se secam, nije radio nikakav refresh, ali je nosio uredjaje na pregled pre par godina ( pitam, javim ).

Tu nam je u komsiluku. Miljakovac 2. :)

dva magnuma na miljakovcu:o...neverovatno

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 minutes ago, crni. said:

dva magnuma na miljakovcu:o...neverovatno

Dve audio Magnum amplifikacije i jos ko zna koliko komata onih drugih Magnum-a na Milji. :roll1:

Ti si verovatno nesvesno napravio sinergiju u sistemu :

" A. C. Magnum Ltd was founded by Tony Relph who was also one of the co-founders of Rega. Rega is the abbreviation of the names RElph and Gandy. Tony Relph went on to found A. C. Magnum. Tony Relph has since retired and these amplifiers are no longer manufacturer. Magnum used Colin Wonfor circuit designs and there was definitely some collaboration between Colin Wonfor and Tony Relph at the beginning. Maybe the company name was actually stands for Anthony. Colin. "

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Doktor said:

Dve audio Magnum amplifikacije i jos ko zna koliko komata onih drugih Magnum-a na Milji. :roll1:

Ti si verovatno nesvesno napravio sinergiju u sistemu :

" A. C. Magnum Ltd was founded by Tony Relph who was also one of the co-founders of Rega. Rega is the abbreviation of the names RElph and Gandy. Tony Relph went on to found A. C. Magnum. Tony Relph has since retired and these amplifiers are no longer manufacturer. Magnum used Colin Wonfor circuit designs and there was definitely some collaboration between Colin Wonfor and Tony Relph at the beginning. Maybe the company name was actually stands for Anthony. Colin. "

 

potpuno nesvesno, za ovo nisam imao pojma

ideja mi je da napravim neki engleski sistem...ostaje mi još cdp i dac :)

oduvek sam voleo tkzv engleski zvuk...ne znam, sve i svašta sam probao, čuo, ponešto imao, ali njihova filozofija mi najviše leži...i koliko god razlike bilo među samim engleskim proizvodima uvek mi se nešto njihovo više sviđa od nečega drugog. dok se drugi lože za tehniksa ja za regu, drugi za zlatnog marantza ja za mf a1, drugi za jbl ja za proac...i tako je stalno bilo

posle puno audiofilskog lutanja krug se uvek zatvori, vraćam se korenima i starim ljubavima...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, crni. said:

. . .

ideja mi je da napravim neki engleski sistem...ostaje mi još cdp i dac :)

oduvek sam voleo tkzv engleski zvuk...ne znam, sve i svašta sam probao, čuo, ponešto imao, ali njihova filozofija mi najviše leži...i koliko god razlike bilo među samim engleskim proizvodima uvek mi se nešto njihovo više sviđa od nečega drugog. dok se drugi lože za tehniksa ja za regu, drugi za zlatnog marantza ja za mf a1, drugi za jbl ja za proac...i tako je stalno bilo

posle puno audiofilskog lutanja krug se uvek zatvori, vraćam se korenima i starim ljubavima...

Ovo su moji predlozi ( naravno sve UK ) :

CDP - Cambridge Audio CD 3 od vintage ( imam ga i sam ). 16 x 16 ( 4 komada 1541 Philips sa odlicnim CD transportom CDM1 MK II i dobro uradjenim napajanjem )

http://www.hifi-review.com/140023-cambridge-audio-cd3.html

Od novih bih definitivno uzeo MF 1008 CD Pro ( najbolji ikada CD transport u njemu Philips CD Pro 2 , top loader, vrhunska konstrukcija, finish. Sonicno besprekoran. Ima ga moj dobar prijatelj koji je zaista promenio dosta CD playera novih ( Unison, NAIM . . .  ) i zadrzao ovaj MF.

http://www.hifi-review.com/152046-musical-fidelity-a1008-cd-pro.html

 

DAC - nemam predlog ( ja sam sa DAC-om zavrsio jos pre 10 god. uzevsi od komshije njegov proizvod, ahhh, opet taj  Miljakovac, Audial The Model DAC i ne razmisljam vise na tu temu ).

 

Btw, sve cestitke na UK audio sistemu koji sklapas.  

Ima nesto u . . .

Mozemo kasnije i o UK kablovima. ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Zflazar said:

slažem se sa Stradijem. Ako te ne mrzi, uradi slušni test tako da između gramofona i Magnum preampa staviš svoj eksterni phono koji ćeš priključiti Magnumu na line ulaz.

ah, slatke muke tvoje :)

ovo ću da uradim u subotu i javljam rezultate, živo me zanima

 mf m1 imam tek pola godine i sad bi trebalo da ga se otarasim, malo mi žao...moram da mu nađem manu :)

@doktor

sa audial modelom i ja bih bio miran doživotno :)  ali ja imam komšijin d-09 pa me stalno nešto kopka...ali dobro, to mi je poslednje

ovi predlozi za cdp su jako interesantni naročito kembridž...imao sam njihove modele azur serije i bio super zadovoljan a čuo sam da su ovi stariji još bolji...ke vidime

od kablova 10 godina imam audioquest type 8 i kimber 8tc, ali mi kimber stoji u ormanu jer je kratak pa ga čuvam za neku priliku

pošto je magnumovo ožičenje takođe kimber to verovatno neću menjati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

 

 mf m1 imam tek pola godine i sad bi trebalo da ga se otarasim, malo mi žao...moram da mu nađem manu :)

. . .

od kablova 10 godina imam audioquest type 8 i kimber 8tc, ali mi kimber stoji u ormanu jer je kratak pa ga čuvam za neku priliku

pošto je magnumovo ožičenje takođe kimber to verovatno neću menjati

MF M1 - sto bi rekli - " 'leba ne jede ". Sacuvaj ti to.

. . .

Kimber 8TC - da li si siguran da je original ? Dosta se poslednjih godina ovde pojavilo laznjaka.

Predlog za Harbeth - Magnum - zvucnicki kabl : QED Profile 79 Strand ( ako se ide na UK pricu u full-u, a da ne kosta bubreg :) ).

Sta je stavljeno od interkonekt kablova trenutno u sistem ?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...