Jump to content

Iron Pumpkin(s)


Zen Mod

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 7 časa, shonne reče

Moozda njemu i ne fali secer, da mu se mozda ne slosi od toga. 

Koliko ja primetio oni su odusevljeni sa Sparkos...

Ko bi ga znao sta im treba 🤗

Sparkosu ne fali šećera...I sam NIXI kaže da mu je svejedno slušao lampe ili Sparkos kao rezervu.

Što je najgore bipolarac je...da ima jfetove pa da čovek poludi za njim.

Ovako nemam pojma šta je magija ali realno postoji. :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

IMHO, uz sve priče o vjernoj reprodukciji i neutralnosti ipak je to reprodukcija i da bi nas zavarala treba biti "neutralnija" od stvarnosti, tj. trebaju nam naglašeni neki harmonici da bi nas se lakše zavaralo.
Netko ih stvara u preampu, netko u ampu, netko na izvoru, netko svuda.
Nema apsolutne vjernosti, ali zato ima tako dobrih laži da nam ni ne treba stvarnost. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sve je to lepo, ova igranka sa sredjivanjem sistema ne zavisi samo od jedne komponente, nego od celog sistema, kako uklopiti.

Papa je mag za tu THD pricu. Kod njega, sve sto sam slusao ima svoj smek. Preampi su savrsenstvo.  Point 8 je na cekanju.

Ono, i za point 5 postoji prica i ako je izaslo iz produkcije da se pravi po narudzbini :)

steta sto necete da vam posaljem preamp...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, zerowaf said:

IMHO, uz sve priče o vjernoj reprodukciji i neutralnosti ipak je to reprodukcija i da bi nas zavarala treba biti "neutralnija" od stvarnosti, tj. trebaju nam naglašeni neki harmonici da bi nas se lakše zavaralo.
Netko ih stvara u preampu, netko u ampu, netko na izvoru, netko svuda.
Nema apsolutne vjernosti, ali zato ima tako dobrih laži da nam ni ne treba stvarnost. :) 

Sećam se, kao da je upravo bilo (nakostrešili su se, u ljutnji, neki), kada sam, upravo ovde, opisujući Šolajin TVC, koji, i dalje, naravno, imam, napisao da je „dosadan“, kao najveću pohvalu koju sam mogao napisati. I dalje tako mislim, i tražim to u svakom od uređaja koje slušam. Jednostavno, nemam potrebe da ulepšavam stvarnost. Baš nju, jednostavno nestajanje uređaja u slici, i tražim u uređajima.

Izmenjeno od zika
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 7 časa, shonne reče

steta sto necete da vam posaljem preamp...

Ako Mika neće ja oću. Ako se ti ne plašiš da se ne ošteti nešto u transportu, meni to uvek uzrokuje strah. Obično kad su takve stvari u pitanju pošalje se preko nekoga ko dolazi kolima do Bgd pa se dogovorimo za primopredaju. Nego koliko to kila ima, mogu da dam samo adresu na poslu jer je dostava pre podne, a parkiram se kilometar od posla jerbo ovdi parkinga ujutru nema. A šetnja je zdrava, tako kažu. :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, NIXIE said:

Ako Mika neće ja oću. Ako se ti ne plašiš da se ne ošteti nešto u transportu, meni to uvek uzrokuje strah. Obično kad su takve stvari u pitanju pošalje se preko nekoga ko dolazi kolima do Bgd pa se dogovorimo za primopredaju. Nego koliko to kila ima, mogu da dam samo adresu na poslu jer je dostava pre podne, a parkiram se kilometar od posla jerbo ovdi parkinga ujutru nema. A šetnja je zdrava, tako kažu. :D

od tvikovanja, mozete samo da stavite neki bolji kabli sa iec...jer trenutno na njemu je dvozilni iz starih EI televizora :D

ostalo ne pipati :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, Zen Mod said:

zna se - imaju merenja uradjena od strane @zeljkor ...... gde se lepo vidi THD... 

dakle, treba ti sad nesto da doda drugog harmonika ..... ili prepravljaj amp da dobijes vise istog

 

Pa uvek moze da se doda kasicica secera u vidu H2:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.firstwatt.com/pdf/art_h2_v1.pdf&ved=2ahUKEwjXl-LIg_X3AhWpzYUKHSMeBFoQFnoECAoQAQ&usg=AOvVaw2UmR5MGlVW8bnn2Am_xE9f

Meni to lepo secrilo u kombinaciji sa chipampom...

Samo je fora dodati samo jednu kasicicu, ako negde ima jos jedna, nece da valja...

Recimo meni je kuci nalepse svirao F2, i to samo sa B1 baferom ispred. A na papiru-najgore pojacalo :buehehe:

A eve ga i H2:

IMG_20200129_213757-768x1024.jpg

IMG_20200129_213222-768x1024.jpg

IMG_20200129_213716-768x1024.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 2 minuta, Vix reče

Pa uvek moze da se doda kasicica secera u vidu H2:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.firstwatt.com/pdf/art_h2_v1.pdf&ved=2ahUKEwjXl-LIg_X3AhWpzYUKHSMeBFoQFnoECAoQAQ&usg=AOvVaw2UmR5MGlVW8bnn2Am_xE9f

Meni to lepo secrilo u kombinaciji sa chipampom...

Samo je fora dodati samo jednu kasicicu, ako negde ima jos jedna, nece da valja...

Recimo meni je kuci nalepse svirao F2, i to samo sa B1 baferom ispred. A na papiru-najgore pojacalo :buehehe:

A eve ga i H2:

IMG_20200129_213757-768x1024.jpg

IMG_20200129_213222-768x1024.jpg

IMG_20200129_213716-768x1024.jpg



Pa ti si napravio slastičarnicu!!! :D 

 :thumbup:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 časa, Mikorist reče

Sparkosu ne fali šećera...I sam NIXI kaže da mu je svejedno slušao lampe ili Sparkos kao rezervu.

Pa dopalo mi se u onom malom pretpojačalu kako zvuči. Napraviću opet, ali varijantu bez mosfet follower-a, da ih uporedim. I poručio sam OPA1622 jer on tera slušalice bilo kakve bez problema (150mA max.). Sparkos je tu strujno dosta slabiji (40mA max.).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, NIXIE said:

Ako ima IEC, to je završena priča. Ako bolje zvuči taj komunistički, sa njega će slušamo. :rasta:

nema IEC...samo zalemljene zice na stampu. Vi birajte koji cete IEC da stavljate, i sa kojim kablovima da probate.

Samo nemoj da se posle samokaznjavate sa kablovima po ledjima ako dvozilni odnese pobedu :D :P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...