Jump to content

Iron Pumpkin(s)


Zen Mod

Preporučeni Komentari

pre 5 časa, _MM_ reče

Pa ne bi trebalo da su takvi u PSP-u :)

Bogami imam na stolu dva kom. takvih iz PSP rade napred nazad 3-4mm ko blesavi, samo što sve ne ispadne napolje, a zalemljeno je bilo samo jedared. Otišlo od ubadanja muških konektora. :innocent04:

To je za bacanje, lepak ne priznajem. Ako su originalni to je žalosno, a nije im na čast ni ako su fake. Koliko mi je Kinskih RCA kroz ruke prošlo, ni jedan nikad mrdnuo nije čak ni onaj najbedniji od štancovanog lima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 1.1k
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

pre 6 časa, Mikorist reče

ja jok...eno u dnevnoj sobi stoji sve na gomili... usvirava se...

Danas je ćera izjavila da zvuk kruži po dnevnoj sobi a sin da čuje mnogo više instrumentata nego pre....

Žena upravo gleda omiljenu seriju i kaže da je zvuk kao iz uređaja iz 60-ih - kapiram da misli na lampe....

:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, chakija said:

........

Još jedna observacija vezana za knob-feel... Meni se kineski step nikako ne svidja, čak ni sa ovako masivnim knobom. Selektor ulaza ima mnogo bolji feel. 

........

 

 

tripujes

imam ja i ruske i svapske i mericke preklopnike , sve jedan military kvalitet, sve jedan podmazan, i opet nema neke razlike u feelu (cak se uglavnom i teze okrecu) - ne moze mnogo nista da se razlikuje sem sile potrebne za rotaciju , ako imas tako mali ugaoni pomak

tebi jednostavno vise lezi veci ugaoni pomak koji dobijas kod ulaznog preklopnika nego mali ugaoni pomak kod Vol

na stranu to sto nema potrebe ni da pominjem koji je izbor rotacionih preklopnika od 24 polozaja na trzistu .................. imas ovo ( i to jako tesko ponovo nadjes) ............. pa nista ............. pa nista .......... pa Grayhill koji kosta ko pola kita

ne pada mi napamet da to placam , samo da bi preklapao releje, nisam odavno na tom nivou audiofuleraja

ulazni preklopnik - sama potrebna sila je manja, indexer je kuglica u plasticnom zupcaniku, as is Lorlin - nista podmazivano

volume preklopnik - sila je veca, indexer je kuglica na perforiranoj metalnoj ploci, rastavljen i podmazan kompletno sa (narodski receno) grafitnom mascu

 

al dobro, mora i da bude nesto da se kurjuci, sem sto je preamp dosadan 

 

:Viannen_loungelizard:

 

edit: nije rant , nego pokusah da objasnim logiku ....... kao i cinjenicu da izbora nesto nema (osim gledajuci kvalitet i samim time i trajnost) a finalne razlike po pitanju knob-feel su veoma upitne

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

6 hours ago, silentbob said:

Koji je ovo displej?

KP, ID oglasa #28587524

Graficki LCD displej 128x64 sa plavim pozadinskim svetlom.

Vidljiva povrsina: 7.0cm * 4.4cm
Velicina tacke: 0.48mm * 0.48mm
Razmak izmedju tacaka: 0.52mm * 0.52mm
LCD type: STN
Kontroler chip: ST7920

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a što čakija ne ubaci displej - jebo knobove i kuglice :rofl:

 

pre 4 časa, Zen Mod reče

mora i da bude nesto da se kurjuci, sem sto je preamp dosadan 

još je dosadniji što je bolja žica u njemu...

 

najbolje je 99% silver + 1% gold

https://www.hificollective.co.uk/catalog/mundorf-wire-sgw305-3x05mm-99silver1gold-twist-cable-p-6382.html

 

Ovakav preamp jednostavno zaslužuje to...ko kaže da se ne čuje razlika - KENJA ko foka. Ej mala deca čuju razliku na bolje.:D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Iznenađujuće, svira isto i sa knobovima i bez njih.

:buehehe:

Možda sam malo više kmečao po pitanju šminke, ali ovaj preamp zaista zaslužuje najbolje. 

Ne tripujem se za knob feel - jednostavno ne prija mi taj stepenasti osećaj na nečemu što drndam svakih 10 min. 

1 hour ago, Mikorist said:

a što čakija ne ubaci displej - jebo knobove i kuglice

Sledeći će biti takav :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moram da povučem neke stvari koje sam juče izrekao...moguće je da je potreban period navikavanja na novonastalo stanje.

Znam da je "damage already done", ali knobovi su legli oku i minorne zamerke su postale nevidljive posle jednog dana :)

Različita boja knobova u odnosu na prednjicu je definitivno posledica prelamanja svetlosti i primetna je samo u pojedinim uglovima posmatranja.

Takođe, posle dana drndanja, navukao sam se na osećaj volume knoba - kontam da bi se teško vratio na klasičan knob.

Ostalo je samo da rešim backlight i da ubacim "mlečni" klirit.

 

Juče je preamp bio u gostima kod drugara gde smo ga uporedili sa nekoliko miraudio preampa i sa jednim Đ.Kenjalo (bartolomeo) cevnim. Iron se nije obrukao, ali nije izdominirao - očigledno da OTL monoblokovi koje smo slušali bolje leže sa cevnim preampima.

 

Ali sada - kada je kući, veoma mi je drago što ga imam na polici

 

:wub:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

- dobiti identican finish sa prednjicom (boja/nijansa, textura) dugmadi koja su pravljena naknadno - cisti SciFi; nije to autolakeraj i scansistem i mesanje boja comp-assisted ....... to je ebena hemija i ako iole znas postupak zna se da ne postoje reperi koji omogucuju nijansiranje da se pogodi neka mustra

 

- knob-feel, cista subjektiva; drugacije ne moze ........ to ko kad krenes dizel alfom na more...... znas da u gepek moras imas rezervnu masinu i to ti je

- takmicenje - kao sto rekoh, ako je cilj neutralnost i ocuvanje energije signala - daleko ce se trci da se nadje bolje od Pumpkina ; ako je cilj secer ......... to je vec druga prica; moze malo da se postigne uvodjenjem otpora na Rload poziciju, da li ce to biti resenje i dovoljno, to zavisi od preferenci, kao i sve ostalo

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 4 časa, Zen Mod reče

ako je cilj secer ......... to je vec druga prica; moze malo da se postigne uvodjenjem otpora na Rload poziciju, da li ce to biti resenje i dovoljno, to zavisi od preferenci, kao i sve ostalo

ajde nacrtaj nam šta je to i gde je to - ja već sad imam dovoljno šećera pa me ne zanima.Pitam za druga

DAC mi cepa šećer -  IRON ga uveličaava - a SISSY ga dodatno bustuje....

p.s.

ja sam ubeđen da što bolja žica to veći šećer u IRON-u :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bas ne volem cukra u zvuku... 

Danas sam opet imao priliku da čujem buffalo 3 sa 9038pro i Mercury izlazom direkt xlr u B2J. Dosta bolje radi nego rca izlaz preko Iron-a. Definitivno najbolji izvor koji sam do sada slušao. 

Kod drugara, Iron je ostavio utisak da malo umekani zvuk i da ošiša detalje sa visokih. Ja kod sebe nemam takav efekat.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 23 minuta, Mikorist reče
Između bafera i kornjače (AVC) treba da je najmanje 22AWG -srebro ili Mundorf srebro +TOZLA -ZNAČI LICNE
posle toga počeo sam sve vrste šećera da čujem - karamel čist prepržen :smesna:
 

Mozda sam glup pa da pitam. Zasto zlato? Zlato nije bolji provodnik od srebra. Zlato se koristi za goldplate dodirnih povrsina jer srebro samo po sebi je korozivno pa se zato na konektorima stavlja goldplate. Ali kabl nije zlatan.

Sent from my POCO F1 using Tapatalk

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...