Jump to content

Potrebni stalci za Harbeth 7ES-3


crni.

Preporučeni Komentari

Neko je na susednom forumu postavio link sa nekog stranog sajta gde su vršili merenja vibracija zvučnika kad imaju različite podloge ispod. Zaključak je bio da je meka guma dosta bolja nego recimo metalne kupe kao i sve ostale varijante na tu temu.

U želji da budem konstruktivan, mislim da soba nije najidealnija što se tiče akustike. Znam da se nema para i mogućnosti, ali eto malecna napomena....  :)

 

Inače su lepi zvučnici i stalci. Sviđa mi se ta jednostavnost.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da, stalci su stvarno sjajno urađeni....toliko dobro da sam zakazao dalju saradnju po pitanju polica za uređaje, ali otom potom...

dečko je jako mlad, ali se fino razume u materiju...iako ovakve stalke nikad nije pravio zna za njih i kojim zvučnicima su namenjeni pa smo se lako sporazumeli

pošto sam bio kod njega u novom sadu da preuzmem stalke video sam i druge stvarčice koje je pravio, video sam materijale i imam samo reči hvale...vrhunski

soba mi stvarno nije najbolja za slušanje muzike, preveliki prozori, nemam zavese, nemam tepihe, vrata na sve strane, ali kompromise moramo praviti, nema druge

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, Zverogušter said:

70 evra, receno vec.

Zanima me da li su cevi ispunjene ili suplje?

cevi su šuplje i nisu punjive, ali sveukupno imaju pristojnu težinu...stalci su jako stabilni što je po priči proizviđača najvažnije

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam prvo šiljke na metalnim pločicama ali mi se više dopalo kad sam stavio gumene nogice, nekako mi je bio drvenast bas sa šiljcima, pitaj boga zašto je tako. Možda zato što ja u sobi imam laminat a ne parket pa se on čuo, ovako je bolja izolacija od vibracija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a jel nešto stavljate pod zvučnik, neku gumu, da nije u dodiru sa metalom

ja sad imam ona samolepljiva sranja šta se stavljaju na noge stolica da ne grebu parket

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, crni. said:

a jel nešto stavljate pod zvučnik, neku gumu, da nije u dodiru sa metalom

ja sad imam ona samolepljiva sranja šta se stavljaju na noge stolica da ne grebu parket

Mekanu gumu 3mm, kockice 30x30mm zalepljeno sintelanom na stalak. Ima istih takvih samolepljivih kod Kineza, ali ne znam koliko je trajan taj lepak. Možeš da se uzmeš te Kineske koje imaš ako su gumene, da ne klizi, pa da se ukloni njihov lepak acetonom i onda ljudski zalepi sintelanom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

31 minutes ago, crni. said:

dobre ideje...za sada mogu i one obične vodoinstalaterske gumice

Imaš u prodavnicama vodovodnog materijala one velike crne gumene mufove za povezivanje WC šolje ili one ravne gume što idu ispod šolje, mada su one uglavnom od bele plastike. Ta guma za mufove je bolja jer je stvarno guma i jer je trajna. Mora da bude guma, oseća se pod rukom kad je plastika i plastika se obično sija a guma je uglavnom mat. Ako je okruglo isečeš prsten širine 30mm ili već koliko treba pa od njega praviš kockice. Očistiš sve acetonom jer su gume uvek premazane talkom. To sam ja koristio i traje već deset godina bez ikakvih promena. Inače stalci su stvarno lepo i precizno urađeni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Ovo iznad je najbolje resenje pod uslovom da je guma puna, isece se na odgovarajucu meru i samo stavi na cetiri tacke.

Kod mene je ravna ploca stalka pa sam stavio u tri tacke.

A radi sto manjeg kontakta sa zvucnjacima u svaki sam udenuo po jedan kuglager od 3-4mm do pola.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Guma je nužno zlo kao i kod auta ?  el nisu čavlerice najbolje za led ? itd . al za tzv čvrsti ili odvojen spoj je uporabiti  Šiljak o ovom ili onom obliku. 

Može guma, mogu šiljci, u principu mora da se proba šta svira bolje od ta dva, samo ne može direktno zvučnik na metal ili drvo. Ima na Aliexpress-u gomila Kinsekih šiljaka raznih dimenzija. Lepo izgleda, nije preskupo, a da li je dobro ko to zna dok se ne proba. Sa gumom fiksne debljine između stalka i zvučnika može biti problema ako stalak  nije savršeno ravan onda na jednoj od četiri tačke ne može biti kontakta pa može da se klati. Zato sam i predložio onu cev od gume za WC šolju jer ona nije iste debljine svuda, alat za vulkanizaciju je malo urađen konusno, pa može da se kombinuju razne debljine dok ne legne sve savršeno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...