Jump to content

Potrebni stalci za Harbeth 7ES-3


crni.

Preporučeni Komentari

1 hour ago, vladd said:

Pa sad, ako je na Harbethu primenjena tehnologija "tankog zida", i propustanja korisnih rezonanci, svakako da mora da obrati paznju na stalke, da ne napravi negativan efekat.

Ja bih u tom slucaju, pazio da se zvucnik na stalak naslanja samo coskovima, a ne celom donjom povrsinom kutije.

Ostatak stalka je stvar stetike, dizajna, kolicine novca..

To je poanta ! . Nek zvučnik svira sam za sebe ? , jer je tak zamišlljen ? , a ko kak hoće - široko je polje ? :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

našao majstora i ugovorio...bravar sa iskustvom pravljenja stalaka

visina 450mm bez šiljaka, širina 273 i dubina 315mm, profil 25x25mm, plastifikacija, šiljci i futeri, 70e...odmah sam prihvatio

stalke koje je pravio sjajno izgledaju pa se nadam da će i moj

kad bude gotovo postavljam slike

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, crni. said:

baš tako, ovi zvučnici traže vazduha oko sebe, zato proizvođač i preporučuje takve stalke

ali šta ti je naš čovek...pitam stolare da mi se naprave stalci, takvi i takvi, takoreći hoklica a oni će kao jedan:

- ma to vam je prosto, začas ćemo mi to...koliko komada?

- dva komada

- aha dobro...a što da vam bude bušno, da nema ploču odozgo? zašta će vam to?

- pa znate, to mi je da stavim zvučnik i zato je neophodno da se dobro uradi i da bude stabilno

- aaaa zvučnik? e pa gospodine, znate šta? to će vam izaći 150e

- kako bre 150e? pa to su dve šamlice

- pa nije isto...znate ovo, pa znate ono

kako stolari tako i bravari, da poludiš

no, idemo dalje...

Reci bit će vaza sa cveće , kao znate moja supruga oče simetrično da bude ? :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

i dok čekam nove stalke u zvučnicima uživam i dok stoje na starim. stavio sam samo neke gumene podloške čisto da ne bude drvo na drvo da se slučajno kutija ne ogrebe ili oguli...

kvalitet izrade i finiš su čisto savršenstvo...ja bolje ne mogu ni da zamislim jer otkidam na ovaj retro izgled

zvuk ovih kutija mi je dobro poznat ali dve stvari nisam očekivao

pošto su niske osetljivosti  i na 6 oma mislio sam da će svoju raskoš pokazivati samo na višim nivoima glasnoće kao uostalom i većina malih zvučnika...ali ništa od toga, ovo svira pa skoro kao podnostojeća kutija sa opipljivim basom i bezbrojnim detaljima.

ostatak sistema naravno daje konačan zvučni pečat ali drugu stvar koju nisam očekivao je da će se složiti sa dayensom kao ključ i brava. istina, proizvođač naglašava da njihove kutije nisu probirljive u izboru pojačala, ali ipak...dayens i harbeth, msm...ko bi bre to spajao, jelte?

kad dođu stalci sledi priključivanje magnuma i ozbiljno slušanje, će vidimo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

17 hours ago, Zflazar said:

čisto da izbegneš autosugestivne tripove, priključi magnuma u ovoj postavci, mislim sa ovim stalcima :)

Dobar predlog ! el te ne vuče crv znatiželje ? , naravno ima i ono " Mačku je ubila znatiželja" , al ... :) Nikad ne znaš dok nisi probo . Iako su neki" probali" pa su se u.akili . NHF  . Sad je prilika ? . Ako ne probaš nikad nećeš saznati ? :) .Ja navek nešto probavam , iako je u 9o % promašaj zbog onih 10 % sam uporan ! .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...