Jump to content

Potrebni stalci za Harbeth 7ES-3


crni.

Preporučeni Komentari

šta ima da čekam? ono što mi treba treba mi pa otvaram temu o stalcima

daklem, trebaju mi stalci za novog ljubimca

ljubimac je lep pa mu trebaju i lepi stalci, varijanta 1 je drvo i varijanta 2 je klasika, metal

najviše bih voleo drvo kao što i proizvođač nudi (nebulozne cene), ali ako je problem uklapanje boje bio bih zadovoljan i metalnim

ovo što vidite na slikama meni deluje dečije jednostavno, hoklica, bre...dajte predlog...gde, kako? stolar, gvožđar, neko sa foruma?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, Zen Mod said:

Obisao Ikeu ?

 

mozda ima i online katalog

 

ili bravar u susednoj ulici

ikee se nisam setio, moguće da imaju nešto, ali bih voleo da budu po meri zvučnika, istih dimenzija

možda napravim i sam pa predstavim svoj prvi diy projekat:sarcastic:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, crni. said:

zaboravih slike

images?q=tbn:ANd9GcSlsht-6uRR0kHLg2UjAE9

images?q=tbn:ANd9GcQj6a3Yl9caQaETcpqTsQn

Probaj ove "hoklice" drvene samo sa Šiljcima prema gore . Naravno postavi nešto između kutija i šiljaka da se ne oštete pa da čuješ kako sviralu "sami" , bez utjecaja stalaka , pa onda ostale čarolije ? :) . Imaš slatke muke !. Bitno je da hoklice budu čim stabilnije ( čvršče) i da ti u ovoj varijanti  dopuštaju puno varijanti pozicioniranja bez oštećenja poda . Kad im nađeš mjesto onda nađeš zadnje riješenje tipa materijal od kojeg će bit stalci . O ovoj temi ima puno mudrovanja ? al moje osobno mišljenje je da bi na kraju trebali čuti kako sviraju samo zvučnici , bez utjecaja stalaka i poda .Naravno da treba poslušati i druge varijante u smislu čim vjernijeg doživljaja .Sretno !. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, crni. said:

zaboravih slike

images?q=tbn:ANd9GcSlsht-6uRR0kHLg2UjAE9

images?q=tbn:ANd9GcQj6a3Yl9caQaETcpqTsQn

Potraži na veb strani proizvođača njihovu filozofiju, ili možda odgovore na najčešća pitanja, zaboravio sam šta tačno beše.

Parafraziraću ono što sam zapamtio o stalcima: da treba da budu stabilni i da se ne postavljaju šiljci na način da oštete finiš kutije.

Harberth kutije izgledaju vrlo lepo i po mom mišljenju odgovaraju im stalci koji su pravougaonik u ravni fronta zvučnika, širine tačno da odgovaraju dimenzijama kutije, baš ovakvi kakve si postavio, bilo da su od drveta, bilo od metala.

U bilo kojoj varijanti (metal, ili drvo) profil greda može biti i znatno deblji od ovih na fotografijama, npr. poput ovoga, a boja može biti crna, ili najsličnija finišu kutije.

Video sam fotografiju zvučnika u tvom prostoru u drugoj temi i na tvom mestu bih izabrao crni metalni stalak sa tanjim gredicama. Nešto slično u ponudi ima i Kemp, po ceni koja nije baš niska.

Pre konačne odluke o dimenzijama stalaka eksperimentiši sa visinom kutije u tvom prostoru sa mesta za slušanja.

Lepa kupovina, neka je sa srećom!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

29 minutes ago, Ras said:

Potraži na veb strani proizvođača njihovu filozofiju, ili možda odgovore na najčešća pitanja, zaboravio sam šta tačno beše.

Parafraziraću ono što sam zapamtio o stalcima: da treba da budu stabilni i da se ne postavljaju šiljci na način da oštete finiš kutije.

Harberth kutije izgledaju vrlo lepo i po mom mišljenju odgovaraju im stalci koji su pravougaonik u ravni fronta zvučnika, širine tačno da odgovaraju dimenzijama kutije, baš ovakvi kakve si postavio, bilo da su od drveta, bilo od metala.

U bilo kojoj varijanti (metal, ili drvo) profil greda može biti i znatno deblji od ovih na fotografijama, npr. poput ovoga, a boja može biti crna, ili najsličnija finišu kutije.

Video sam fotografiju zvučnika u tvom prostoru u drugoj temi i na tvom mestu bih izabrao crni metalni stalak sa tanjim gredicama. Nešto slično u ponudi ima i Kemp, po ceni koja nije baš niska.

Pre konačne odluke o dimenzijama stalaka eksperimentiši sa visinom kutije u tvom prostoru sa mesta za slušanja.

Lepa kupovina, neka je sa srećom!

Harbeth_Često_postavljana_pitanja.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

bio jedan majstor iz zemuna, svi sa fifija pravili stalke kod njega...meni pravio stalažu za uređaje...odličan majstor a ja ne mogu da se setim kako se zove i koji mu je broj telefona...jel neko zna?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 8/24/2017 at 11:09 PM, crni. said:

šta ima da čekam? ono što mi treba treba mi pa otvaram temu o stalcima

daklem, trebaju mi stalci za novog ljubimca

ljubimac je lep pa mu trebaju i lepi stalci, varijanta 1 je drvo i varijanta 2 je klasika, metal

najviše bih voleo drvo kao što i proizvođač nudi (nebulozne cene), ali ako je problem uklapanje boje bio bih zadovoljan i metalnim

ovo što vidite na slikama meni deluje dečije jednostavno, hoklica, bre...dajte predlog...gde, kako? stolar, gvožđar, neko sa foruma?

 

Predlog kazes  ?

Dobio si Harbeth zv. kutije na x-tra popustu ? Gratz !

I sta sad' ?

Da se izjajarish za neki dunsteraj ?

Sve si video, cuo na ovoj temi, ali ti je ponajbolje opet traziti, kupiti, adekvatne stalke takodje na popustu.     :thumbsup:

Ili . . .  pravi kod stolara, shustera, metalostrugara, kogavec to . . . pa onda razmeni ovde sa nama tvoje licne utiske sa tim hoklicama/shamlicama kao one stoje, imaju sinergiju , zvuce, nezvuce sa tvojim novim kutijama.

Ukratko - prosto je sve to.

Sta kazu papiri, specifikacije. merenja , etc . . . . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, crni. said:

baš korisne stvari...hvala ljudi

Smisao foruma da se na osnovu osobnog iskustva podijele i obrazlože činjenice ? . A onaj kome su komentari upućeni ima izbor da ih primijeni ili ne ? :) . Uglavnom , većina je hedonista ( što je u redu) . Al ipak audiofilski živac nas tjera na neakve standarde , pa neka bude tako ? :) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa sad, ako je na Harbethu primenjena tehnologija "tankog zida", i propustanja korisnih rezonanci, svakako da mora da obrati paznju na stalke, da ne napravi negativan efekat.

Ja bih u tom slucaju, pazio da se zvucnik na stalak naslanja samo coskovima, a ne celom donjom povrsinom kutije.

Ostatak stalka je stvar stetike, dizajna, kolicine novca..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

baš tako, ovi zvučnici traže vazduha oko sebe, zato proizvođač i preporučuje takve stalke

ali šta ti je naš čovek...pitam stolare da mi se naprave stalci, takvi i takvi, takoreći hoklica a oni će kao jedan:

- ma to vam je prosto, začas ćemo mi to...koliko komada?

- dva komada

- aha dobro...a što da vam bude bušno, da nema ploču odozgo? zašta će vam to?

- pa znate, to mi je da stavim zvučnik i zato je neophodno da se dobro uradi i da bude stabilno

- aaaa zvučnik? e pa gospodine, znate šta? to će vam izaći 150e

- kako bre 150e? pa to su dve šamlice

- pa nije isto...znate ovo, pa znate ono

kako stolari tako i bravari, da poludiš

no, idemo dalje...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...