Jump to content

RCA LC1 kabineti


ZZZ

Preporučeni Komentari

Pa to su neki old school konektori koje sam imao. tacno 8 komada. Veoma robusni, primaju standardnu bananicu, srafe se. Mislim da su neki americki. incna matica... Odlicnog materijala i izrade.

Medjutim, po mom misljenju, nisu bas najbolji za audio, (izuzev za ch. gnd.) zbog tofa sto su jako debeli i premasivni. Ovaj metalni deo je oko 12mm precnika, a dugacak oko 25mm.

Ovde su mi se fizicki jako dobro uklopili. Samo cu dodti neku tacku da obelezim vruci kraj :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Originalno, od početka do kraja. Od izbora i poznavanja zvučnih jedinica ( i pribavljanja istih što je na granici nemogućeg ), odgovarajuće koncepcije, proračuna, merenja, izrade... sve ručni rad i u priličnoj stisci sa vremenom. Specifična estetika.  I možda najvažnije od svega - jasno izražen stav.  Hrabrost da se proba nešto novo i napravi istinski iskorak.  Svi komplimenti. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovako koncipitan tip kabineta moze da primi i druge drivere. Naravno ako odgovaraju po TS paramertima i uz izmenu porta. Samo se zameni noseca ploca sa driverom :)

E sad nije fi-fi posto konektori nisu iza zvucnika nego napred na nosecoj ploci :icon_mrgreen:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 hours ago, Zflazar said:

ako umeš ovako jebitačnu kutiju da napraviš, vala možeš da turiš konektore tamo gde ti je najzgodnije :)

Konektore sam prvo mislio da postavim ispod maske, ali stvarno ne mogu vise da pasujem, smirglam i doterujem. Stavio sam ih preko maske, ustvari kroz masku i nosecu plocu. Tako da sada maka ne moze da se skine a da se prethodno ne skidaju konektori. I rucke nisam mogao da nadjem a da mi odgovaraju po izgledu, bolji i ceni. Ali sasvim lepo moze da se driver ubaci i bez rucica. Isprobao sam bezbedno i lako. A necu skidati maske ni vaditi drivere svaki cas... Ne moze se sve izvesti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

21 hours ago, skrstic said:

Hoćeš Alfe da probaš?

Mislio sa kasnije eventualno da probam Tesla ARO 15in alnico. Posto imam 4 komada kompletno repariranih. :) za nijansu veca Fs oko 22Hz ostali parametri slicni i nesto nepovoljniji ali u principu moze.

I takodje Western Electric 2080E. Sve 16 oma jedinice, kako i RCA LC1 pa idu u praleli po kanalu na 8 oma...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste to je uobicajeno za cevne ampove. Ali meni je za sada Quad II tu odlican. Bukvalni ih kida. Doduse ima stvarno, kvalitetan izlazni trafo a i povretnu spregu pa kompenzuje to sa damping faktorom. A slusao sam te drivere u tom kabinetu ranije sa 2A3 gde je moj drugar namotao izlazne trafoe. Bukvaln je otkinuo. Daje onaj infra bas.

Planiram naravno i jedan diy ali SE amp. Namotao sam svojevremeno jako kvalitetan OT za 2A3.

Naravno moze da se doda na izlaz ampa jedan 1:1 transformator, sa jako debelom zicom u sekudaru i na velikom telu. Bez procepa posto tu ne protice jednosmerna komponenta kao na OTu. I to je pravo resenje. Ispronao sam jednom prilikom to sa nekim velikim 1:1 mreznim trafoom i neverovatan je bio ucinak :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam iradio maske sa ovim materijalom jer u Dermi nisu imali onaj gusci ali sam na kraju jako zadovoljan zvucnim rezultatom a sexy ovako providne. Cekam i onaj standardne gustine da stigne od napolje pa da cujem razlike. Inace nije na odmet ponavljati lepe stvari pa da opet kazem rad ti je za 10+ a zvuk tek kad cujemo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve mislim da te zvucnike nece ni skidati, kad ih jednom proba...navuce se covek na to :)

Ustvari, mozda 2 budu tu permanentno, a sa druge dve kutije moze da se igra i isprobava razne zvucnike... ;)

 

Sent from my HTC One A9 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...