Jump to content

RCA LC1 kabineti


ZZZ

Preporučeni Komentari

Iskustvo cini svoje. (ne toliko u ovom domenu vec u drugim stvarima). Recimo ovde sam posle svake operacije (secenje, smirglanje itd) cistio pinjevinu i ostatke. I mnogo bolje se radi, brze i efikasnije. Ima tu jos drugih fora, ali mislim da je ovde bilo presudno odlicno prirodno svetlo. Bukvalno sam radio od oko 10-11h pa do 17-19h. Duze ne mogu da stojim a i ogladnim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo mi dodje kao "vagina smoke", pre ovoga sam zavrsio dva velika crteza 3 x 2 m... E to slama volju. A bila je paklena vrucina u prostoriji posto skoro da ne mogu da se otvore stari zaribali prozori. Bio sam non stop skroz mokar. Potrosio ceo stok specijalnih olovaka (2 funte komad, ima samo jedna firma na svetu koja mi odgovara i drvo i srce). Da sam imao odmah jos za jedan crtez ove kabinete ne bih ni radio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zflazar said:

stvarno si megacar!

hvala što deliš sa nama ovaj projekat, stil i filozofiju :)

samo napred, ja zauzeo mesto u gledalištu sa velikom kesom kokica :)

Bice valda mesto i u "slusalistu" nije zr daleko?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

procedura za tiplovanje: tipl se namaze malo manje od polovine lepkom, tanak sloj. Najbolje ga je rolati po lepku. Ova piljevina od razbusivanja rupa se ne cisti. tipl se skuca ravnim cekicem ili izmedju cekica i tipla tvrdo ravno parce drveta. zakuca se do linije spera. Visak lepka se pokupi piljevinom. posle ide blago smirglanje. Sve bude idealno ravno.

Sipke tiplova se veoma jako spoje trakom u cvrsti snop. obelezi se duzina i napravi prsten od kartona koji se pomera. Onda se sece ubodnom testerom po ivici kartona. Jako precizno se iseku tiplovi na ovaj nacin... :)

Neuporedivo bolje deluje ngo srafovi ili gitovane rupe, a u ovom slucaju je povrsina sperke jako ravna i nije uopste cupava, pa se ne mora uopste mnogo smirglati. Mislim da nema potrebe furnirati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probaj jednom ovu kombinaciju - upustiš šraf 5-10 mm, zašrafiš, staviš tiplu odozgo (zalepiš), potom odsečeš višak tiple i malo izbrusiš.. brže i lakše ćeš sklopiti kutiju.. ovo je lično iskustvo - tako sam montirao daske na betonsko stepenište, evo mu je već 30 godina, bez problema

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sve sto je trebalo je unutra letve od spera na coskove sa lepakom za drvo najbolje je zuti "marine"

Tible mogo si unutra staviti da budu nevidjene lako je i tako kad "imas iskustva"

Spolja ne treba se videti nista... narocito ako se ne furnira ili ofarba!

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

12 hours ago, Woland said:

probaj jednom ovu kombinaciju - upustiš šraf 5-10 mm, zašrafiš, staviš tiplu odozgo (zalepiš), potom odsečeš višak tiple i malo izbrusiš.. brže i lakše ćeš sklopiti kutiju.. ovo je lično iskustvo - tako sam montirao daske na betonsko stepenište, evo mu je već 30 godina, bez problema

Da to moze kada je drvo tvrdje od tipla. Pa onda smirglanjem poravna. I to je super ako je potrebno da se zameni daska i da se odstafi sraf ispod tog tipla. Medjutoa ovde je sperka mekana a tipl tvrdji. Probao sam sve. ovo mi je najbolje i najbrze. Nema nikakvog smirglanja, sve legne na 0... :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 hours ago, grone said:

Sve sto je trebalo je unutra letve od spera na coskove sa lepakom za drvo najbolje je zuti "marine"

Tible mogo si unutra staviti da budu nevidjene lako je i tako kad "imas iskustva"

Spolja ne treba se videti nista... narocito ako se ne furnira ili ofarba!

 

Ne vidim zasto smeta da se nazire i spolja poznata konstrukcija... :). A mislim da se nema potrebe ni prikrivati prirodne materijale. To se radi sa ivericomi i medijapanom...

Ima jos jedna stvar imao sam samo 3 elektricne masine ubodnu pilu i busilicu. Kao i odvrtac na baterije. Keksericu me mrzelo da kupujem za 2 kabineta u 5 godina... Nisam imao ni stege. Mogao sam pozajmiti dugacke stege ali mrzelo me je da pranosim vecu kolicinu stega posto su 4 kabineta u pitanju. I poterbno je uraditi operciju u jednom danu a ne razvlaciti sto godina...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...