Jump to content

RCA LC1 kabineti


ZZZ

Preporučeni Komentari

3 minutes ago, Zen Mod said:

skoro ko Babin Telefunken !!

 

gde si nabavljao te velike rukomatice ?

 

daj neku makroiju sliku istih - javlja mi se da bi mogle za retro dugmad potova ..... :)

Ne moze. To su dugmad sa ugradjenom maticom unitra. Kupljeno u prodavnici srafovske robe. Lose izgledaju uzivo. Losa plastika. Jedino je oblik dobar, a izrada - morao sam juce da idem da zamenim 5 komada, zbog losih matica. Mislim ovde za ovu namenu je OK. Ali nije za pot kojem se konstantno prilazi i koji se dodiruje. Tu moraju oni lepi vintage bakelitni. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

19 minutes ago, Stradi said:

I ja sam iradio maske sa ovim materijalom jer u Dermi nisu imali onaj gusci ali sam na kraju jako zadovoljan zvucnim rezultatom a sexy ovako providne. Cekam i onaj standardne gustine da stigne od napolje pa da cujem razlike. Inace nije na odmet ponavljati lepe stvari pa da opet kazem rad ti je za 10+ a zvuk tek kad cujemo :D

Platno kupio u prodavnici metraze u zemunu kod pijace u Prvomajskoj. Ali ne moze samo to platno. Jako je mekano. Postavio sam aluminijumsku mrezicu ispod platna kao ojacanje. Isto kao i na onim eksperimentalnim kabinetima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ZZZ said:

Mislio sa kasnije eventualno da probam Tesla ARO 15in alnico. Posto imam 4 komada kompletno repariranih. :) za nijansu veca Fs oko 22Hz ostali parametri slicni i nesto nepovoljniji ali u principu moze.

I takodje Western Electric 2080E. Sve 16 oma jedinice, kako i RCA LC1 pa idu u praleli po kanalu na 8 oma...

Pa ovo je stvarno nepravda. :crying:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, Zen Mod said:

skoro ko Babin Telefunken !!

 

gde si nabavljao te velike rukomatice ?

 

daj neku makroiju sliku istih - javlja mi se da bi mogle za retro dugmad potova ..... :)

To su oni dugmići za kancelarijske stolice, možda imam i ja par komada sličnih. Uvek im se uzvuče navrtka iz plastike kad jako stegneš.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Te crne rucne matice da ih tako nazovem, sam kupio u prodavnici srafova preko puta opstine stari grad i kalenica pijace. Ali nisu ni za kakvo dugme, samo za ove namene. Matice se ne izvlace i solidno su zalivene unutra. Nisam bas zavrtao preterano nego vrlo cvrsto. Ali jednostavno izrada je losa, ekscenricni su i matice cesto nisu ok pa je potrebno proveriti svaki primerak zavrtanje m na sraf na licu mesta. Da ne bi isli 2 puta kao ja, od 16 kom 5 sam morao zameniti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da Da vracar pardon, bas tamo... Pomesao sam te silne BG lokalne samoupravne jedinice...

Imaju ali sve bofl standard... Kad nema bolje i to je OK

Jebes sraf izvlacen na presu. Pravi se narezuju navoji. To ide u maticu samo tako - masno i bez ikakvog zazora

ovi kineski, turski sta su sve klimavo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ali bar ima neki izbor. Kvalitet je svojevremeno mogao da se bira u IBM kompany, ali oni nesto propadose. Sada je sve u trendu bofl tzv "zidarski" kvalitet. :) 

Kod Srafka se jos ponegde moze naci kvalitet srafa 8.8, ali recimo ne i za matice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala, ALI to ipak nije rad majstora, nego neka vrsta OTO-a :( Nije mi bila namera a nije ni bilo moguce da to izgleda i bude uradjeno onako kako bi to neki profesionalac u tom domenu izveo.

DIY sistem uz pomoc lokalnih radnjica materijala. Da podsetim, sve uradjeno bez stega, od masina samo busilica, ubodna pila, baterijski odvijac.

I neizbezna hrpa sablona. Ako neko hoce da skenira 1:1 u fotokopirnici neka se javi posto uskoro bacam. Ovih mera nema i nema sablona za cut/oute za ove drivere. Sve sam rucno skidao...

 

IMG_0936.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 hours ago, prophet said:

Zbog cega hoces da ih lakiras?

Vec sam izlakirao 3 jako tanka sloja. Mat akrilni lak. Mora da se izlakira zbog toga sto je sirova sperka malo cupava. Deluje neobradjeno i pomalo cupa tkaninu... Proba se na dodir, ne bi smelo da bude hrapavo i grubo, mora da bude na dodir glatko. Izmedju nanosa lakiranja ide smirglanje. Ipak da to koliko toliko na nesto lici. A kasnije moze da se i prefurnira akrilnim lepkom. Sto tanji slojevi to bolje, minimum je 2 puta, jedan dan susenje izmedju slojeva.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...