Jump to content

Always put new tyres to the rear (!!???!)


Aleks

Preporučeni Komentari

"ozbiljne vulkanizerske radnje u srbiji"

hvala ti , ne prestajem da se smejem

prednja zadnja vuca nema veze, itekako ima, kakva ti je to logika. prednje gume nose tezinu motora i prilikom naglog kocenja razmisli o sili ,inerciji koja se prenosi na gume, plus jace kocnice su uvek napred pa gde logika da onda bolje idu pozadi? Ovde u do bola analnoj zemlji sto se tice bezbednosti (AU) u saobracaju ako imas para samo za 2 gume uvek ti kazu da ih stavis napred, a o nivou ozbiljnosti u odnosu na one nase u srbiji koji su kvalifikovani u skoli stapa i kanapa necu ni da komentarisem.

Msm ovde je tako, meni je logicno , polemisemo...jel vama logicno ? Drugo,trece i cetvrto, prednje gume se izlizu uvek pre nego zadnje sto opet govori o nivou kaznjavanja koje one trpe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije kod nas...u AU... sta cu kad prodaju v8 mashine po ceni fiat punta... kad posle 90 konja dizelasha u srbiji sednes u 200-400 konja mashinu moras malo da divljas , ...lecenje trauma iz mladosti, ubijanje dosade, ni ja ne znam sta je al nemo se brigash...ne kupujem fifi ako planiram da se samoubijem. Nije divljanje po naseljenim mestima btw :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I dalje me niko nije ubedio zašto je bolje staviti nove gume pozadi. Prvo da definišemo "staru" gumu. Pretpostavljam da ste svi ovde savesni vozači i da ne stavlajte i ne vozite gume stare 6 godina sa šarom od "3mm".

Kolega je gore lepo rekao da se motor, menjač, a i vozač nalaze napred ida je tu najveća težina, inercija i sila kočenja nabadaju prednji kraj auta. Pozadi možeš da imaš šiljke na gumama, "neće imati efekta" jer usled inercije i kočenja zadnji kraj se podiže. Da li vi češće prikočite jače ili vozite 90kmh po kiši u krivini?

Video klip sa početka je  snimljen ko zna koje godine i čini mi se da oni automobili imaju zadnju vuču što je ključno za prikazan snimak, a i tekst na onom sajtu je ko za nkoliko star.

Ono što uvek praktikujem kada kupim drugačiji auto je njegovo ponašanje u različitim situacijama. Kada sam sam u autu, na mestu gde ne ugrožavam nikoga probam kako koči, probam da se zanesem isto sve probam po kiši. Zamislim tačku na putu gde me neko "izleće" u pokušavam da zakočim. Da upoznam auto i da znam šta od njega mogu da očekujem. Gume kupujem nove i vozim ih 4 godine, set zimskih i set letnjih.(na novokupljeni auto stavljam svoje gume).

Imam i vozim troje dece i strašno mnogo vodim računa o stanju auta, koje god da je godiše i kakav god da je. Gume i kočnice i svakom trenutku moraju da budu 100% tip top.

P.S.

Ako je neko zainteresvan, imam par guma koje su doše sa BMW-om. Letnje, 225/45/17, DOT 2008, šara 7mm. (Naravno, ne bih je nikome dao jer se pretvorila u plastiku, čuvam je za vikendicu da napravim zezalice za decu).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 minutes ago, ninja said:

Nike pitanje u kocenju nego u slucaju kad izgubis vec kontrolu na autu i kad te "zanese" ...

Auto može da se zanese, ali ne kao na filmu. Probaj na nekom poligonu da zaneseš auto, čisto da vidiš koliko je potrebno za tako nešto i koliko "ludo" treba da voziš... 

Da li ćeš da voziš velikom brzinom po putu na kome je veća količina vode? Verovatno ne.
Da li ćeš da uradiš to isto plus da je krivina? Verovatno ne.
Da li ćeš se zaneti? Verovatno ne.

Ako imaš kontrolu nad prednjim pogonskim točkovima, imaš mogućnost korekcije i ispravke sutuacije u kojoj se nadješ (ako imaš dobre gume). 

Posle svih ovih odgovora, videa i tekstova, nisam ubeđen da nove gume treba staviti pozadi. 

Nemojte pogrešno da me razumete, ne kažem da sam u pravu, niti da vi niste, samo se služim nekom logikom i ličnim iskustvom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zivim u Svedskoj i ovdje mi ne treba puno da se zanesem a i bavio sam se malo sa tim. Ovdje je obavezan momenat pre polaganja nesto sto se u slobodnom prijevodu moze zvati "Klizava staza" i tu imas priliku osjetiti i probati masu varijanti pri proklizavanju, sta, kako, itd.

Mislim, ti stavi gdje god hoces, ja znam gdje cu ih ja staviti ako budem u takvoj situaciji. Ako i svi proizvodjaci guma to savjetuju zasto se ne zapitati.

A "Balkan" je svakako poznat po tome da su svi strucnjaci za sve.

btw: Kad ti zadnji dio prokliza, nema veze kakve prednje gume imas ... kontrolu nemas sa losim zadnjim gumama, sa dobrim imas sansu da se izvadis.

Btw2: Prvo sto te natjeraju na toj stazi je da ides 50km/h na klizavom par onda naglo zakocis, a onda motas puni lijevi pa puni desni. Nagradno pitanje, gdje se krece auto pri tim motanjima? Vozilo se na ravnom i nije krivina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

5 minutes ago, ninja said:

Zivim u Svedskoj i ovdje mi ne treba puno da se zanesem a i bavio sam se malo sa tim. Ovdje je obavezan momenat pre polaganja nesto sto se u slobodnom prijevodu moze zvati "Klizava staza" i tu imas priliku osjetiti i probati masu varijanti pri proklizavanju, sta, kako, itd.

Mislim, ti stavi gdje god hoces, ja znam gdje cu ih ja staviti ako budem u takvoj situaciji. Ako i svi proizvodjaci guma to savjetuju zasto se ne zapitati.

A "Balkan" je svakako poznat po tome da su svi strucnjaci za sve.

btw: Kad ti zadnji dio prokliza, nema veze kakve prednje gume imas ... kontrolu nemas sa losim zadnjim gumama, sa dobrim imas sansu da se izvadis.

Ne vidim zašto je to bitno u Švedskoj kada se tamo ne voze automobili stari 20 god. Sigurno da svaki ima elektronsku stabilnst, zar ne?  Ako ima neki vid elektronske stabilnosti i ako su ti gume ok ne vidim čemu briga oko zanošenja kada to jednostavno nije moguće da se desi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas predrasude.  Meni du rekli da rastu pare na drvetu pre nego sto sam dosao :)

Dopunio sam prosli post. Elektronika radi obicno kod novih auta, kod starijih odkazuje, ko kupi novo ima i nove gume. Posle to auto dodje i do "Srbije", taman pre punoljetstva, novi vlasnik jedva skupio kintu za auto, ko ce sad i gume uzimati, elektronski sistemi na izdisaju .... Kapiras sad? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Čak i Michelin isto savetuje, i gomila drugih proizvođača, da ako se menja samo par, nove idu nazad jer je zadnji kraj bitniji za stabilnost. Ja im potpuno verujem i to mi je dovoljno. Mislim da je  i kod pucanja gume opasnije  kada pukne zadnja jer se auto zanese.  Formula 1 ima "bolje" gume nazad, zbog pogona ali i stabilnosti, a to je tako odavno. Pa vidi se i na drugim trkama, i kod 4x4, uvek lakše pobegne zadnji kraj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zasto ne eratit logiku do kraja, nego zastati na pocetku.

Ako je napred 60-70% sile kocenja napred, imamo dva slucaja. Sa abs-om, sto je cesce medju civilizacijom, i bez abs-a, sto je cesce na balkanu. ABS ce kompenzovati klizanje gume cescom intervencijom, a bez abs-a ce doci do blokade tocka, sto nije bas povoljno na jednom prednjem tocku.

Ako se zadnji kraj izdize, i losi su amortizeri ili jednostavno greda vesanje, logicno je na tom mestu drzati gumu koja ima, makar za nijansu, veci koeficijent trenja.

Postavljanja boljih guma nazad ne znaci da prednje treba da su celave ili bajate, vec dobre, ali sa nesto manjom sarom, godinu dve starije..recimo.

I to cisto za debatu, ali nasa misljenja da stavimo na stranu, posto su svi eksperti, a sto tvrdoglaviji to bolji:), ono sto je bitno je da preporuku proizvodjaca zaista ne treba zanemariti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Naleteh na ovo pa da probam da doprinesem. Mora da se nacrta.

Kocenje.png

Prvi slucaj je blokiranje prednjih tockova. Trenje klizanja je dosta manje od trenja kotrljanja tako da kocenje vecim delom preuzimaju zadnji tockovi . Ukoliko dodje do zakretanja vozila javlja se moment kao posledica sprega sila inercije vozila i kocenja zadnjih tockova. U ovom slucaju taj moment ima suprotan smer od smera zakretanja vozila i tezi da ispravi vozilo. To je razlog zasto pri blokiranju tockova vozilo nastavlja da ide pravo. Uz ABS i vestog vozaca moguce je skretanje vozila i pri jakim kocenjima.

 

Drugi slucaj je blokiranje zadnjih tockova. Pri zakretanju nastali moment ima isti smer kao i zakretanje vozila. To dovodi do povecanja ugaone brzine zakretanja vozila i dosta opasne situacije. Pri vecim brzinama vest vozac koji brzo mota volan ce se mozda i izvuci ako ima dovoljno mesta ali prosecan vozac tesko.

Vezano za ovo jako je opasno pri nizim temperaturama staviti zimske gume samo napred.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...