Jump to content

3w clasic sa Vifa zvucnicima


2a3

Preporučeni Komentari

Posle duze pauze malo doso i ja na red da se bakcem sa ,,ovim nasim stvarima.Isecen materijal camio oko pola godine pa je red i da jednom krenem pa dokle stignem.Zelja mi je da napravim 3w clasic ali prema svojim mogucnostima ili ti seoskom standardu bez Seas drivera nego mislim da ce i ovi Vifini posluziti.Podelicu to sa auditorijumom pa bi bilo pozeljno i malo pomoci oko skretnica i ostalih detalja jer kao sto znamo da imamo ovde kopetentnih ljudova. Pa da krenemo ,lepljenje je pocelo,prednja ploca je sastavljena od 2 komada  2cm +1cm medijapan .Kutije su polepljene ostala je da se uklopi zadnja strana posto ovi dramoseri sto seku na meru uvek te zajebu bar za milimetar pa to dok osmirglas dobijes suvi.

IMG_20170815_145944.jpg

IMG_20170816_111038.jpg

IMG_20170817_092833.jpg

IMG_20170817_093237.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pitam, sudeci da ima i ovaj varijetet prednje ploce , ne znam za unutrasnjost da li su uvek iste kakva god da je prednja ploca ili mozda i njih ima razlicitih. 

Doduse ova je BR a iz predhodnog posta je kompresiona kutija 

 

 

ss-3w-intro-3-small.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Obe su bas refleks, samo je ovoj tunel pozadi. Razlika između ta dva modela je u bas zvučniku, X i Y model, i skretnica je drugačija, ali je Troels za taj poboljšani model sakrio vrednosti, može se dobiti samo ako se naruči od njega.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ona prethodna nije kompresija (ima BR pozadi).

Bolje "izbaciti" srednjak i bas napred za 20mm (2 ploce). Lakse se uradi skretnica (kaze Troels).

Ono kada se za ravan gleda pozicija gde je pocetak membrane kod kalema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da,to je ta kutija sto radi Troels sa ravnom prednjom plocom i bas refex napred ,stim sto sam ja izbacio jednu pegradu donju kod basa ali jos to nije final pa cu videti.Inace bas je VIFA M25WO 8 OHM srednji K10 MD 19 8 OHM i visoki D26 TG 05 6 OHM I BR otvor 70 mm.Ako uspem ce radim nesto kao ovo na slici.

3W.png

3WC-victor-11.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A ovaj crtez, ovde su bolje obelezene mere u smislu  da li se meri sa unutrasnje strane materijala ili sa spoljne sto ipak pravi razliku u odnosu na crtezu koji je izabrao 2a3 gde je ostavljeno na izbor (slobodan). 

Razlikuju se malo crtezi tj konstrukcija pa predpostavljam da to ima efekta na zvuk (ono tipa sve ima uticaja na zvuk) . Dimenzije nisu bas identicne, Sad ja imam skromno znanje ali je li  moze ista velicina refleksa a drugi su driveri Vifa a ne Seas , rekoh da covek ne izbusi rupu pa posle kasno.

Ovde gratis i dimenzije stalaka pogotovo sto ima visina od poda.

 

 

SEAS-3W-Classic-mkII-cabinet.png

Izvor : http://www.troelsgravesen.dk/1_SEAS-3W-Classic-mkII/SEAS-3W-Classic-mkII-cabinet.png

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Jos malo pa ce beta verzija da proradi.Ce prikopcam privremenu skretnicu a onda bi valjala pomoc sa kompententijim ljudima sa foruma da se krene u izradi odgovarajuce skretnice,naravno ako neko ima volje i znanja da pomogne.:dance2:

IMG_20170831_110243.jpg

IMG_20170831_110203.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tako je VIX ,koristim ovo malo odmora da nesto uradim jer sledece nedelje na posao.Skretnicu sam uradio ovako po nekim parametrima sa neta za pocetak a nadam se da ce audiotorijum pomoci jer je ovo karika koja nedostaje tj bez merenja tesko al ima se vremena .

IMG_20170901_141034.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...