Jump to content

Altec 19 ili KEF 107 za malu sobu


SHAVIJA

Preporučeni Komentari

19 minutes ago, SHAVIJA said:

Imam feedback od ljudi s kojima delim isti ukus zvuka i koji su slusali sve to tako da nije bas na slepo. Recimo uzeti bilo sta sa A liste,recimo Stereophile-ove, i samo ih spojiti prema karekteristikama (snaga+mala dB itd....) bice okej.

ML 27.5 ozbiljni addiofili smatraju za najbolji ML od Madrigala.....1541 ne moram ni da cujem da znam kako zvuchi ...itd ...tako da nije na slepo slepo ali kapiram vas argument i slazem se ali sta cu... 

Na slepo bih uzeo i AN Ongaku i Altec 19 pa verujem da ne bi pogresio iako bi to bilo bas na slepo... :)

veruj sebi,svojim usima,..cak i sa ljudima,sa kojima u vecini slucajeva delis isto misljenje,kod neke komponente,sistema mogu da postoje devijacije,i to je tako u redu,i tako treba da bude,svoj sistem ces slusati ti,kad ti drugari odu...sistem gradis sebi,ne drugima,i ti treba da si zadovoljan a ne drugi,patkometrija i izlazenje na crtu  je opet neki vid zabave,kao i mastanje o sistemimam na slepo sastavljenim od komponenti iz A klase po razoraznim casopisima,moze se lako opeci i na to,al sto kazu i corava koka ubode nekad neko zrno..gradnja sistema nije matematicka jednacina,i nije jednaka slaganju Lego kockica jedno na drugo :P :D..slusao vise puta originalni Ongaku u adekvatnom okruzenju,i ja nisam video to sto mi je drugar govorio,dok je svirao Billie Holiday.."covece,ja vidim kako tece heroin ovde" ..ni od jedne komponente ne treba praviti jedanaestu zapovest..:loleverybody:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hah ...teche hors :) fino drustvance...zovite me sledeci put na slusanje :P

Eto mogu Neskor-u da pozajmim amp da ga upari sa svojim Tannoy-cima pa moze da mi kaze kakav je na visokoosetljivim kutijama... mozete i vi da banete do njega pa da poslushate... Njegova adresa je.... :) salim se...ko oce adresu neka mi posalje PM :D:D ... Dao bi i vama ostalima ali reko aj bolje je da ostanemo prijatelji nego da se jurimo posle :P 

Salu na stranu , ubedjen sam da ce ovo da fercera dosta bolje od F5 i dosadasnjih kutija na njima ( jednostavno nije bilo visokoosetljivih kutija na oglasu godinama).

Ko ima ideju sta je cost effective od ovih audio gadgeta koji mogu da se uzmu za srednje pare a nisu snake oil nek ubaci svoja 2 centa pa da pokusam da uzmem dok sam ovde.... proizvodi tipa Bybee itd , ko oni proton-aligneri sto se stave u uredjaj itd. Jednom prilikom mi je Napijalo rekao da ako uzmem njegove kutije , da ce da mi kaze koji uredjaj tog tipa da uzmem koji za razliku od ostalih pravi znacajnu razliku kad se , mislim rece stavi na zvucnik...mozda gresim, ne secam se :)

U svakom slucaju bolje da potrosim pare na tako nesto nego na zene...to se tek ispostavilo kao not cost-effective i kao snake oil...hahah

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, SHAVIJA said:

Imam feedback od ljudi s kojima delim isti ukus zvuka i koji su slusali sve to tako da nije bas na slepo. Recimo uzeti bilo sta sa A liste,recimo Stereophile-ove, i samo ih spojiti prema karekteristikama (snaga+mala dB itd....) bice okej.

. . .

Sve OK.

. . . And Out. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jel ima neko ideju kakav bi furnir mogao da stavim na KEFa da izgleda kao parce namestaja i da bude interesantno? Razmisljam da dam da se uradi nesto mozda drugacije tipa kombinacije 2 furnira ili mozda "racing stripe" po sredini jedna linija svetlijeg furnira dok je sve ostalo tamniji furnir... reko kad vec radim da bude lepo za ochi . Svaku ideju kolko luda bila prihvatam jer ni ja nisam bas normalan... :D 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ona umetnica...Bekvalceva kaze da je dobro krzno od chinchile umesto furnira. Kupio joj decko koji je audiofil. :P

elem slicno nekoj ovoj varijanti mi je u glavi, sta mislite jel komplikovano za uraditi i jel znacajno povecava cenu furniranja ili jok? 

ZebranoO.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne povećava značajno cenu furniranja, ali prikazan primer na gornjoj sličici ima front izrađen od masiva - vidi se na otvoru tunela na donjem kraju fronta koji je zaobljen frezovanjem. Tako nije moguće da izgleda furnirana ploča.

Kad je u pitanju furnir koliko je meni poznato, najbolju ponudu imaju Frischeis u Novoj Pazovi i Drvopromet Kula na Pančevačkom putu. Jako tanak kako kaže

 

2 hours ago, Zen Mod said:

namestajni furnir

 

:)

ume da bude pomalo beživotan, kao štampa, pa je stoga daleko lepši (i skuplji) jer ima dubinu drveta furnir 1-2,5 mm. Zbog takve debljine daje mogućnost i da se oštri rubovi kutije malo obore a da ne progleda podloga na koju je furnir nanet.

Uzgred, gore navedene firme nude i usluge pa nije zgoreg da se kontaktiraju. A imaju priličan izbor lepe masivnue građe i već furniranih ploča.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 10.8.2017. at 11:41 AM, SHAVIJA said:

hah ...teche hors :) fino drustvance...zovite me sledeci put na slusanje :P

Eto mogu Neskor-u da pozajmim amp da ga upari sa svojim Tannoy-cima pa moze da mi kaze kakav je na visokoosetljivim kutijama... mozete i vi da banete do njega pa da poslushate... Njegova adresa je.... :) salim se...ko oce adresu neka mi posalje PM :D:D ... Dao bi i vama ostalima ali reko aj bolje je da ostanemo prijatelji nego da se jurimo posle :P 

Salu na stranu , ubedjen sam da ce ovo da fercera dosta bolje od F5 i dosadasnjih kutija na njima ( jednostavno nije bilo visokoosetljivih kutija na oglasu godinama).

Ko ima ideju sta je cost effective od ovih audio gadgeta koji mogu da se uzmu za srednje pare a nisu snake oil nek ubaci svoja 2 centa pa da pokusam da uzmem dok sam ovde.... proizvodi tipa Bybee itd , ko oni proton-aligneri sto se stave u uredjaj itd. Jednom prilikom mi je Napijalo rekao da ako uzmem njegove kutije , da ce da mi kaze koji uredjaj tog tipa da uzmem koji za razliku od ostalih pravi znacajnu razliku kad se , mislim rece stavi na zvucnik...mozda gresim, ne secam se :)

U svakom slucaju bolje da potrosim pare na tako nesto nego na zene...to se tek ispostavilo kao not cost-effective i kao snake oil...hahah

Tu je greska, kakvi bre Alteci i Kefovi....potrosi pare na zene, za hifu ce biti vremena kad ostaris....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad sam vec slepac i sve udaram na slepo moze li mi neko iz iskustva reci sta bi bio bolji preamp za ovu kombinaciju Levinsona 27.5 i KEFa 107 ? Na oglasima vidim AR LS2 , SP-8 i SP-10 , zadnja dva DIY...8-ica "by Kenjalo " . 

Mislim da bi najbolje radilo bez preampa al da proverim. Mogu da ih dobijem u zameni pa samo zato i razmisljam o tome. lampu imam vec na izlazu iz Aya DACa pa je s time recimo zadovoljena zelja da sistem bude lampa preamp i SS snagash al opet...

S druge strane jel ima nesto novo DIY u zadnjih 7 godina sto je "do sviju jajona" s cime bi se mogao zanimati ili naci na oglasu?

Nude mi i Vukusicevu Galu (za usa trziste) ali dok je bila na Hiragi i F5 radilo je super divno u mid/visokim ali  basa nije bilo nigde...sto znaci da bi bilo koji od ovih gore ili vasih predloga mora da ima i ekstenziju i kontrolu masnoce basa koja postoji u 1541ci, levinsonu i KEFu i ne bi voleo da je preamp anulira.

Levinson 27.5 : Input impedance: 50K ohms shunted by 1.5nF

dankeshen

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, SHAVIJA said:

Pogledacu...hvala

Kakva je ovo skalamerija s tonu vesh-mashina kondova na oglasu za 1K evara? Svidja mi se prednja ploca za pre+napajanje al mi iznnutrice ne ulivaju poverenje :D:D

http://www.kupujemprodajem.com/Vrhunski-Cevni-PreAmp-sa-odvojenim-Napajanjem-48809071-oglas.htm

kao celina,sa onim OTL monoblokovima,i Tannoy DC sifonjerima koji se nalaze isto na listi oglasivaca,to je dobro radilo..i kolko je meni poznato to nije Sindra radio...imas tu jedan oglas,zaboravih ga zatvoriti,probaj da uradis neku matematiku za sebe,msm....

doduse u toj prici su bili jos tada i Karanovi kablovi,zvucnicki,naponski,jedan stariji model Karanovog DAC-a,spakovan ad hoc u jednu obicnu DIY kutiju i jedan dosta modifikovani Marantz CD57( ili CD53?),koji je koriscen kao transport

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fino mi izgleda samo mi se ne dojmi da unutra ima delova za 1K , pre ce biti 300, 400 al no dobro, prodavac se brani cutanjem za svako tehnicko pitanje pa mi to malo smrducka.

S druge strane , jel neko slusao Kenjalove preampe ? Kako to radi i ako niste slusali kakvi su mu oni njegovi ampovi (krell hirage itd)..? Dva su na oglasu SP8 i SP10 , po AR shemi. Cekam slike iznutrica kako bi odlucio , nadam se da cu ih dobiti mada i tu osecam stepen izbegavanja iako je komunikacija s prodavcem sjajna. BTW ...zasto su svi preampi kod nas koji su "RADJENI PO SHEMI AR, AN, Marantz itd" apsolutno i potpuno razliciti od originala? Mislim ako recimo SP10 ima 6 cevki u originalu i tube rectifier, kod nas "po shemi SP10" by Ovaj ili Onaj , taj preamp ima 2 ,3 cevke, SS napajanje i sve drugacije...mislim hocu da pitam , kako je to po "shemi" ? Jel to bas preseravanje da se naloze neiskusni ili su ga nasi cenjeni konstruktori toliko unapredili i izbacili sve nepotrebno i usput ubacili svoj patent naravno sa obrisanim oznakama chipova pa je zato toliko vizuelno drugacije? (kapiram ja da se svaka plocica moze sklepati ovako ili onako ali da bas bude neprepoznatljivo...kahm...ne znam pa zato pitam)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...