Jump to content

AIKIDO LINE PREAMP


NIXIE

Preporučeni Komentari

Na jedan kanal sinus iz generatora, a na drugi kanal sinus iz preampa. Mozes da ih poredis, invertovanjem jednog i oduzimanjem, a mozes i FFT da odradis i vidis da li uvodi neke harmonike.

I cetvrtka je legitiman signal, narocito nagibi ivica daju sliku brzine preampa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo prvo može, dobio sam uz njega dve sonde. FFT nisam probao.

Ovo drugo, od 400Hz do 5kHz su savršene četvrtke, ne vidi se nikakvo odstupanje. Ispod 400Hz počinje da pravi nagib horizontalnog dela jer nije dovoljno veliki izlazni kondenzator. Preko 5 kHz počinje zaobljavanje vertikalne ivice pri prelazu u horizontalni deo. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malo sam probao jedno kinesko linijsko pretpojačalo sa 6N3 koje mi je dopalo šaka. Ne svira tako loše, dosta naglašava srednje i visoke, ali basa nema ni za lek jer je izlazni kondenzator samo 330nF. Sad znam kako sviraju mini monitori. Šuma i bruma nema, ali zato što je na izlazu pot. 50koma. Pojačanje je baš veliko, veće nego kod AIKIDO. Nisam našao šemu na internetu, ali moglo bi eventualno da se preradi sa nešto delova i seckanjem pločice recimo u AIKIDO cathode follower, sa jediničnim pojačanjem, da bude rezervna sprava kad se nešto radi sa glavnom spravom. Grejanje je 6,3VAC, HV oko 160VDC, ima RCRC iza ispravljačice 6Z4. Trafo je dosta mali. Šema je otprilike common cathode pa cathode follower, između je 47nF. Čista klasika.

Lampe su odlične, Tesla 6CC42 (5670, 6N3 ekvivalent), na žalost ne mogu da ih probam u AIKIDO jer im otpori grejanja nisu isti kao kod 6N3P-EV koje koristim, a imam samo dva komada Tesli. Kad zabodem, na Teslama je napon grejanja 5,8 i 5,9V a na 6N3 6,8 i 6,7V tako da sam odmah odustao, mora da se zabodu sve četiri iste lampe. Neću više nikada da uradim grejanja na red, greška velika.

Ako stignem za vikend, možda ću da ga premerim, čisto da vidim koliko su odsekli basa.

20180426_194119.jpg

20180426_195202.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...