Jump to content

P: Babelfish J, Soltanus ESL150, koješta


stein

Preporučeni Komentari

Kanda došlo vreme da se rastanemo...

Teška srca i pri zdravoj pameti prodajem koješta budzašto...

Babelfish (made and inserted by Zen) u kućište koje sam onomad bio pravio da bude dom Sipijevom Cirklotronu (čipovana verzija)

systemjan2015_04.JPG

Cirklotron je imao neki feler na jednom kanalu i naprosto ga se nije moglo dovesti u red pa je bukvalno izbačen a na njegovo mesto je Zen ugradio svoj Babelfish. Hvala nebesima, tu se nisam petljao pa je pojačalo urađeno kako valja :)

Na žalost, ne mogu da ga zadržim jer kada stišam sve na najtiše, dođe mi komšinica tri puta u nedelju dana i žali se na glasnu muziku pa svaki put stišam pomalo i poslednje stišavanje je bilo gašenje pojačala i od tada nisam opremu ni uključivao. Sada čistim po kilo luka svaki dan a komšinica po ceo dan lije suze...

Od dva para elektrostatika jedan od četiri panela je doživeo da proba kako to izgleda kada se ošteti pa nudim jedan od dva para da prodam jer bez obzira što funkcionalnost nije problematična, ima estetskih nedostataka koji će se sanirati kod proizvođača kada to "vreme" dozvoli (vreme je novac)

Pride, kada to sve tako ide, nek ide i par open baffle subwoofera (4kom Eminence Alpha 15) i Behringerova Super-X Pro CX3400 aktivna skretnica.

Uz sve to sijaset kojekakvih strujnih kablova...

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Alfe su rezervisane, verovatno i prodate.

Dok ne smislim neke dobre smernice za konkretne cene telefon je o6oo 432 379

Onaj drugi par panela ću da još jednom pogledam, možda to neko može da popravi bez mnogo muke a može da opravda sebi ulaganje. Par koji je u savršenom stanju cenim da vrede recimo nekih 800 a Babelfish, praktično neusviran nekih 700 ali cene nisu uklesane u kamen. Behringer recimo ako dobijem 70€ mogu da izdržim da ne plačem...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije tajna, no maler... Dok sam selio stvari, krenula ex-gospoja da mi žvaće mozak pa sam bio malo nesmotren (da ne kažem uzjeb'o se) i jedan panel malo padnio na nos, u travu. Gornji rub ima ispust od mediapana pa pao na to i celog ga odvalio ali ne da odpadne nego onako, što kaže nije amputiran no pun, ali ne i otvoren prelom. Platno drži, nije pokidano ni probijeno, trebalo bi skinuti bočne ukrasne letve od drveta (nisu lepljene) i skinuti platno, sanirati taj gornji rub lepljenjem i verovatno malo obrusiti a potom vratiti platno i gotovo. Cenim dan-dva relaksiranog hobi stolarstva u dokolici, leto je pa nije problem ni na terasi, ili u sobi uz otvoren prozor... Za toliko posla, može da se uštedi 2 stoje evra u ceni a pošto ja to sada niti imam kada ni gde ni čime, eto, možda nekome to može da bude prihvatljiva solucija...

Što se tiče funkcionalnosti, ona nije upitna, na sreću, ništa drugo nije stradalo ali malo izgleda kao bokser sa slomljenim nosom...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uz ovo, dodao bih na spisak i Advance acoustic CD player u kome sam po isteku garancije zamenio kineske noname cevke redovnim lampama, ima lošu naviku da periodično zeza i oće-neće da otvori fioku za ploču, ne znam šta je, samo budem uporan pa obično iz trećeg ili četvrtog klikanja na open dugmić ipak otvori fioku do kraja namesto da krene napolje pa krene odmah nazad. E sad, dal' je mikroprekidač ili štajaznam, ne znam... Inače, osim toga, u mint stanju i svira savršeno ali... Komšinica... Krenuo bih sa 180€ pa kako bude (ima daljinski skoro nekorišten a od prvog dana u zaštitnoj foliji) Model je MCD 203 MkII

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

neka ti je sa srecom ta rasprodaja

cenim da jedan ebook reader moze da upadne kao jako dobra zanimacija umesto 3 sistema koja ti sad ne trebaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skoro zaboravih da napomenem da osim što cene pokušavam da postavim u domet što pristupačnijeg, delimične trange-frange (GZG) kombinacije takođe mogu da budu zanimljive. Da umanjim broj nepotrebnih komunikacija, ne zanimaju me:

- Ploče Zdravka Čolića i Hanke Paldum

- Stajsko gnojivo

- Slama

- Delovi za Rakovicine i Ursus traktore

- Stilski nameštaj ala Luj XY

- Malo korištena dečija kolevka sa ili bez dušeka

- high end audio komponente :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da te ne interesuje IMT i Ursus, ali za John Deer 5100L imam levi far (u odličnom stanju, svetleo 5400 sati), daću ga upola cene za Babelfisha, uz tvoju doplatu, kontakt na pp.

 

:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ima i kod mene smestaj gratis, uz:

algqa0.jpg

Ove se bale samo pretovare do ambara, posle ima ladno pivo gratis i kupanje u detinje bazence.

Seoski turizam u punom sjaju, kad te ispece sunce to pivo nekako dodje kao pehar Lige Sampiona.

:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Još samo da se nakanim da krenem na tu stranu :) ... i da neko pita nešto vezano za stvari iz oglasa :D... Naravno, prodajem oglašeno... :rofl:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Soko banji je super. Boi sam ranije, nije taj akva park bazen bio izgradjen. Mogu da vam kazem da sam se tamo odmorio kao nigde pre toga. Dovoljno je 4-5 dana. Iz zemlje izlazi neki plemeniti gas, mislim da je Radon. Spava se snom pravednika... Deca odmah padnu u san uvece. Jednostavno posle tih par dana se osecas odmoran. Nemam pojma u cemu je tu fora. A ta reka Moravica je cista, nije previs brza i ima mesta pogodnih za kupanje. ALI tu se samo deca kupaju. Mnogo je hladna. Ja probao i izasao, nisam mogao da izdrzim. Mom malom koji je tada imao par godina bilo super... Ima blizu i Bovansko jezero koje je isto super, ALI nema nikakve zastite od sunca, par stabala, i 1-2 suncobrana od pruca. Jednostavno ako ne poneses neki suncobran goris. Okolo ima dobrih restorana sa ribom iz tih planinskih reka. Uglavnom pastrmka. Klopa je dobra, ima naravno i pecenja... Putevi solidni i nema guzve. MIslim da ima i nekoliko rimskih lokaliteta, kao i prirodnih zanimljivosti za posetiti? Tamo negde na putu za Ozren do nekog vodopada sam napravio fotografiju sa par stotina leptirova (Lastin repak) koji su se suncali na zemljanom putu... Ali glavno za Soko banju je to da se spava fenomenalno po 10 sati minimum, i budis se pun energije sa otvornenim apetitom. Deca su vec oko 20h gotova i brzo utonu u san. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 15.7.2017. at 8:55 AM, black coffe said:

Oću ja ako su ove dve još tamo ? :)

Sad tek  videh jer sam vikendom van interneta.

Dodji  naravno

 

 

On 15.7.2017. at 9:42 AM, ZZZ said:

U Soko banji je super. Boi sam ranije, nije taj akva park bazen bio izgradjen. Mogu da vam kazem da sam se tamo odmorio kao nigde pre toga. Dovoljno je 4-5 dana. Iz zemlje izlazi neki plemeniti gas, mislim da je Radon. Spava se snom pravednika... Deca odmah padnu u san uvece. Jednostavno posle tih par dana se osecas odmoran. Nemam pojma u cemu je tu fora. A ta reka Moravica je cista, nije previs brza i ima mesta pogodnih za kupanje. ALI tu se samo deca kupaju. Mnogo je hladna. Ja probao i izasao, nisam mogao da izdrzim. Mom malom koji je tada imao par godina bilo super... Ima blizu i Bovansko jezero koje je isto super, ALI nema nikakve zastite od sunca, par stabala, i 1-2 suncobrana od pruca. Jednostavno ako ne poneses neki suncobran goris. Okolo ima dobrih restorana sa ribom iz tih planinskih reka. Uglavnom pastrmka. Klopa je dobra, ima naravno i pecenja... Putevi solidni i nema guzve. MIslim da ima i nekoliko rimskih lokaliteta, kao i prirodnih zanimljivosti za posetiti? Tamo negde na putu za Ozren do nekog vodopada sam napravio fotografiju sa par stotina leptirova (Lastin repak) koji su se suncali na zemljanom putu... Ali glavno za Soko banju je to da se spava fenomenalno po 10 sati minimum, i budis se pun energije sa otvornenim apetitom. Deca su vec oko 20h gotova i brzo utonu u san. :)

Soko Banja je čudo. Još je Branislav Nušić pisao " Soko banja, Soko Grad, dodješš star , odeš mlad"

Ima na Ozrenu iznad Banje dva lečilišta, za plućne i očne bolesti. Prelep vazduh, zelenilo, jedan od retkih  vodopada u Srbiji Ripaljka,...

Nesto niže je Lepterija, prelepo izletište pored Moravice , ispod Soko Grada ( one tvrdjave na slici, inače iz Keltskog perioda), kafanom u pećini (jagnjetina i riba su odlični)

Sama Soko Banja je ima više hotela sa Termama, Spa centrima, WaterLandom,...Malo je komercijalizovana na prostački način u poslednje vreme ali i to je interesantno.

Radon je gas koji izvire u Niškoj Banji a možda i u SokoBanji. Dobar san verovatno dolazi  od vazduha sa Ozrena i Rtnja koji je u blizini.

Bovansko jezero je super za kupanje i ribolov. Sem prve i druge plaže ( gde si izgoreo) ima i kod klizišta dobro mesto za kupanje. Hladovina, betoniran ulazak u vodu,...

Za dvodnevni izlet ili neki produženi vikend ( petak- nedelja) Soko Banja je odlična destinacija. (Pogotovo za Vojvodjane.   Neki moji prijatelji iz Sombora redovno dolaze i kažu da ih Soko Banja preporodi. Planina je čudo  spram ravnice)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...