Jump to content

Potrebni kondovi


Stradi

Preporučeni Komentari

Mislim da nema potrebe da zatezete pricu, bez dramaticnog razloga. ab-Co-axial je malcice nespretno reagovao na situaciju koju ja odlicno razumem. Kakav je to majstor, samozvani ili demokratski izabrani, koji ostavi iza sebe onakav estetski karambol?

Nevezano za misljenja o Quadu, nebitno je sta je ciji ukus, to pojacalo ima neku "pricu", poznato je i to na svetskom nivou, cesto spominjano, i prosto deo hifi istorije. Pride vintage, deo jedne burne proslosti i necije mladosti.

Pa i da nije sve to, a jeste, sprava treba da bude ispostovana od majstora, a ne da bude obicna roba na kojoj se zaradjuje kinta, pa se zakida na ekstra trudu, materijalu, vremenu, pedantnosti. I tu lezi dramaticna razlika izmedju Zen-ovog overkil rada i zlokotlokrpskog rada.

Zlokotlokrp to mandja ekspresno..privezi zice, dolemi kond, zabusi levo, izaljkavi nesto na brzinu samo da sviri i vrati musteriji i klepi kintu..reklamacija ce da se izvrdava i sta ja znam..

Ili je problem u znanju majstorskom, to nije klasicni pojacavac "sa mirnom strujom" i par fazona, ili je problem u licnom odnosu prema "robi"..i jos jednoj od razmazenih musterija koja ima vremena da se zevzeci sa muzikom, a srbija gladuje.. :) 

A to najvise mrzimo kada je ta "roba" u stvari nasa igracka...a neko je lopatom transportuje i sekirom mazi.. :) 

 

P.S.

O majstoru najvise govori njegov rad. Pa neka vidi sta mu se od ruke odvaja u javnost, nema ljutnje..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije tema, ali sta su to "standardni" poslovi? I sta je to "majstor", kada ne postoje skole i reference. Nekada je postojala majstorska skola, za bravare i elektricare, sada su manageri. :) 

 

Stvar je dogovora i procene kvaliteta, znanja, rada,  komponenti. Ovo sto Zen radi je vrh vrhova, sastoji se od raznih standardnih poslova, pa do specificnog znanja i specificno odabranih komponenti..i sve prekiveno iskustvom u radu.

Divim mu se na strpljenju.

 

Nema tu predefinisane cene, bez analize posla, i nema cene sata, posto su u nekim satima znanje i strucnost, a u drugim ljubav i paznja prema tehnici i postovanje prema uredjaju.

 

Nema tu majstora srafioca-izvrsioca po propisanoj proceduri...mislim postoje neke procedure, ali je spektar odvratno sirok i varira od uredjaja do uredjaja..

 

Po meni, najlakse je daviti Zena:D, mada postoje pedantni entuzijasti i ljubitelji, ali su uglavnom zatrpani poslom kojim ih okolina udavi, i ne zovu se "majstori". :)   

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Woland said:

axa! ovo čitam kao oglas u najavi :D

 

Uz izvinjenje za offtopic, ja niti imam dovoljno delova, ni vremena ni volje za takvo nesto, ali sam uvek spreman da prosledim stvar boljima od sebe, Zenu, Brki, i guji..od mene je to vec prevelika usluga.

Dok sam kuckao post, imao sam na umu par ljudi koji nisu na forumu, i koji se zabavljaju i rade iz cistog zadovoljstva, da budem posten.

Mada si me Wolande iznenadio konstatacijom, odekivao sam to od kiselijih korisnika :D 

Zadao sam sebi malo vecu govedju glavu od zadataka...pa sam malo jace zaglavio..obnavljam starudije iz mladosti, i mozgodrcim novotarije koje me kopkaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja imam visoko misljenje o tebi, steta da se pokvari, tesko se zaradjuje. :) 

A godinama sam pomagao drugaru u tv servisu(90-ih,uz redovan posao), pa sam imao frmu za popravku medicinske opreme, onda se bavio opravkama i unapredjenjem vojne opreme, sada se petljam sa laboratorijskom opremomi uredjajima, sto je isuvise za radoznalost i specificni rad, a ove godine punim 60, dete ojacalo krila i odletelo, "dosta je bilo" :) ,  mora malo i za pojas da se zadene i da se krene u zabavu, za licni gust i uziv.

Moze se pomoci i ovako, kuckanjem (pre)poruka, ko je voljan sam da vesla :) 

A dobro je znati i koga preporuciti. Nije ni to malo, a ni lako. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

@vladd može savet jašta.. uskoro ću da ga tražim tebi i ostalima u vezi šelak ploča i pripadajuće aparature na 78 obrtaja.. Zen ima šemu nekakve phono sekcije.. ima tu raznoraznih standarda.. negde na jesen ću da započnem priču, verujem da će biti intetesantno :)

 

 

auu, devastirasmo čoveku oglas :(

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jebes oglas.

:)

znam coveka (na moje veliko zadovoljstvo), nevidjeni esteticar, perfekcionista i picajzla.

voli da ima dobro, i da to dobro obavezno bude i lepo.

voli ponekad i da se igra.

na moje ne preveliko zadovoljstvo se razume i u elektroniku. :)

ima i lemilicu. :)

na nesrecu ne slusa uvek Slobu (poznatijeg kao skrstic) i mene.

ali na srecu Slobce i ja ga volimo i kao coveka i kao hifistu.

:wub:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...