Jump to content

CD TRANSPORT DIY


trinity

Preporučeni Komentari

Zdravo svima,moj prvi post.

Imam par pitanja. Koristio sam pretragu i na forumu ali i google i nešto se nisam usrećio sa rezultatima pa rekoh da pitam.
U načelu ne očekujem sve odgovore ali možda neko na forumu ima iskustva sa CD transportima, DIY naravno.

 

Meni je mnogo interesantan koncept koji sam video da se radi a to je da je sam cd izvan kućišta i da se disk vidi kad se okreće.

Ne znam sad da li je taj sistem transporta bolji od onog koji liči na dvd plejere sa ladicom.

Nebitno.
Uglavnom moje pitanje je da li je neko radi nešto slično shigaclone  a ne vidim više da se mogu naći ti JVC plejeri u prodaji.


Ono što mi je najinteresantnije je diskmen, može li se izvući digitalni signal iz njega ?

Ako ne onda da li je Neko probao  sa neke mini linije kojoj se disk ubacuje kao na diskmenu da izvadi transport i to skutija, da li je to izvodljivo ili je samo ovaj JVC pogodan za to ?

 

I treća opcija je dvd plejer sa digitalnim izlazom i kontrolerom koji se mogu naći na aliju. To je možda i najjednostavnije ali se ne vidi disk kako se okreće. 

Eto to su moje dilema ako Neko ima iskustva neka podeli.
Hvala

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Baš gledam  i čitam da je dac odličan. E sad moja namera je bila transport ?

 

Ja sam našao ovo prilično detaljno uputstvo

http://www.instructables.com/id/DIY-Muji-Cd-Player/

 

Ono zašto mi je ovo interesantno je što se ovaj diskmen može kupiti još uvek nov (kupio bi dva kom i napravio rezervu za svaki slučaj)


E sad pošto već imam jedan diskmen od filipsa nije to neki zvuk, u stvari zvuk je nikakav :)

Mene više interesuje da li je izvodljivo i ima li neko iskustva sa pravljenjem cd transporta od tih prenosnih cd plejera.

Od kitova novih sam našao samo ovo

http://www.audiophonics.fr/en/diy-kits-boards-player/audiophonics-cd-player-gf8-kit-cd-dacd-rcd-rwhdcd-p-8363.html

ali to nema vrtilicu kakvu sam ja hteo. 

Ovo je neki ideal

5234411422101133632.jpg

Quote

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kontaktiraj člana ZZZ, čini mi se da on ima najviše iskustava sa shigarakijem.

Ima član @Doktor kod kuće Shigaraki klon koji mislim da je skutijao član @machinori svojevremeno. 

Mislim da JVC boombox koji je osnova za ovaj projekat nije nenabavljiv, videh ga na internetu za oko 45-50EUR.

Što se tiče CD transporta, ja sam pre par godina imao Philips-ov CDM-2 Pro transport sa posebnim modulima za napajanje svake sekcije u njemu. Kada sam izašao iz digitalnih voda prodao sam ga @simplicisius-u. Ne znam da li je on njega završio pošto je kod mene sve ostalo u protobord-fazi.

Eto, toliko od mene.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde videću šta ko ima, možda bi neko prodao ako mu je višak.

Ako ne onda da probam utvrditi šta je dobra osnova za projekat.

Playstation je vidim i super dac ali opet to je starija mašina, moram kupiti dve da bi imao rezervu.
Ne bi da kutijam pa da ode sve u smeće zbog nenabavljivog lasera ili nekog drugog dela.

 

PS : Našao sam na netu sliku tog shigarakija od doktora, mnogo lepo izgleda.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Pioneer DV300, 310, 320, 600, 610, svi su slični, ja koristim DV300 i DV610, samo Spdif izlaz za DAC. Napravi neku kutiju oko njega, kao Goldmund. Možeš i u originalnom stanju da ih koristiš, ima da se kupi na KP za 20-30 eur očuvanih. Inače u originalnom stanju na sopstvenim line izlazima DV300 svira naj bolje od svih navedenih modela.

http://lampizator.eu/LAMPIZATOR/REFERENCES/Goldmund/goldmundizator.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
5 minutes ago, chakija said:

Ja se trenutno zahebavam sa sony s490 i to govance sa coaxialnog i optičkog izlaza daje signal koji je uporediv/bolji nego usb ulaz u youngu.

moze biti da sam glup, vjerojatno ali sta tacno poredis? USB izlaz iz kompa sa digitalnim izlazom iz BR plejera? 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jesam ja Marantz UD7007 - to je univerzalni BR, DVD, SACD, CD player sa balansiranim, SE i Coax izlazima.. OK je to na Young DSD DAC.. uporedivo jeste, ali teško da je mnogo bolje od USB sa PC pa na Young.. verujem da je kod tebe PC slaba karika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...