Jump to content

Stari VS Novi DAC-ovi


chakija

Preporučeni Komentari

Da.

EVO serija ima 4 kockice, dakle jedna od 4 kockice je HiFace EVO ili ti interface USB to SPDIF.

Ta kockica podize Young-a za stepenicu.

Takodje za napajanje stoji da je must have, a i ZZZ je upravu sto se tice DC konektora koji je mogao biti srecniji, pa ko i to zeli srediti moze ugraditi ovaj:

http://www.audiophonics.fr/en/connecteurs-jack/oyaide-dc21g-connecteur-jack-5521mm-plaque-p-8677.html

Zabari su zrtvovali konektor zbog ustede prostora na kockici, mada im je usteda u krvi. [emoji4]

 

To za one kojima treba USB ulaz, verujem da je bolji USB to SPDIF u kockici od ugrađenog u Young, taman koliko da kompenzira đubre koje stiže od USB izvora :D šalim se naravno, ali diskutabilna je navodna superiornost USB nad SPDIF - zavisi od mnogo stvari..

 

A ono - novo ili staro: novo - digitalija se još razvija.. naravno da ne važi u svakom slučaju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, ringeraja said:

Gicam se zato što nisi lepo napisao, znaš dobro zašto.

Ovde, a i na onom drugom forumu ima bulumenta likova koji jedva čekaju da nešto svoje uvale nekom drugom, a meni to uopšte nije namera.

Ovako kako si ti napisao, ubacio si me u koš sa njima, što nije u redu.

I da, zaboravih, ako ćemo fer do kraja, ko hoće dobar zvuk neće uzeti samo EVO DAC, glavna fora je komplet, sa usb/spdif-om, a po mogućstvu da se nakon toga uzme i napajanje.

Činjenica je da lako padaš u vatru, pa je avatar sasvim adekvatan.

Činjenica je i da sam afirmativno pisao o m2tech hiface dac u.

Činjenica je da to što predlažeš ujedno i prodaješ.

Činjenica je da nisam slušao ni evo ni jang.

Sve je to potpuno nebitno. Pitam i dalje da li je u toj klasi cijene m2tech neprikosnoven, jer je Paja pomenuo chord mojo koji nov košta oko 500€, a ja sam zvukom tog malog čuda oduševljen, ali mi smeta to što je nezgodan sa konekcijama i za rukovanje, mada bi nekome bio idealan zbog portabinosti obzirom na zvuk.

Hiface dac jeste dobar, ali je chord bolji, naročito povezan na veliki sistem. Mojo može da izigrava dac u sistemu dok hiface ne može. Makar ne bez budženja i dodatnog napajanja. A i projektovan je kao preamp a ne pojačalo za slušalice.

Obzirom na to, sasvim je normalno da se pitam ima li još nešto oko 500€ da bi mi privuklo pažnju jer planiram neki dac u skorije vrijeme. 

Oduševio me audiolab m dac plus, i ako bih u pola cijene mogao da dođem do takvog zvuka, rado.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, toza said:

Činjenica je da nisam slušao ni evo ni jang.

ali kano klisurina stojim iza stava... e jbg

Taj Audiolab m dac je po meni bio onako dosta nervozan zvukom, ni traga analognom, sav zrnast... na dugo slusanje zamoran ( podvlacim meni, cisto moje misljenje), Skrsticev 3 puta jeftiniji AK ga odro. Bilo direktno A-B poredjenje. Yanga sam kupio slucajno, i ispostavilo se za relativno malo para puno zvuka. Jos kad sam mu stavio napajanje, odleteo dva koplja. Najbolje sto cuh od DAC-ova u mom sistemu bio Lampizator. Retko dobra sprava. Ne suludo skupa. Polovan moze i za 1400 E. Nov nesto oko 1800 - 2000. 

btw... Yang me izasao 500 E + extra napajanje kod Impulsa. Za te pare, tesko da moze bolje

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda se nismo razumjeli... audiolab m dac PLUS, ne ona prva verzija. 

Ako si mislio na plus, onda imamo potpuno suprotna iskustva. Nema ni traga od zrnatosti, poprilično muzikalan i izuzetno detaljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lampizatora nema ko ne hvali...

Ispada da ako hoces dobar DAC moras da sam da ga napravis.

:D

Meni je buffalo 2 sa legato izlazima najbolje sto sam cuo od digitalije.

Jos uvek stoji da bi voleo da cujem i theta DSP Va.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zflazar said:

 

jel ima predstavnik Fikusza za Srbiju, odnosno da li ima neki demo-Lampizator koji se može čuti evtl A-B uporediti u sistemu?

 

Moze. Rasa ga drzi, poslacu ti broj. Neskor ima Lampizatora, mozes i kod njega da ga cujes.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

47 minutes ago, toza said:

Činjenica je da lako padaš u vatru, pa je avatar sasvim adekvatan.

Činjenica je i da sam afirmativno pisao o m2tech hiface dac u.

Činjenica je da to što predlažeš ujedno i prodaješ.

Činjenica je da nisam slušao ni evo ni jang.

Sve je to potpuno nebitno. Pitam i dalje da li je u toj klasi cijene m2tech neprikosnoven, jer je Paja pomenuo chord mojo koji nov košta oko 500€, a ja sam zvukom tog malog čuda oduševljen, ali mi smeta to što je nezgodan sa konekcijama i za rukovanje, mada bi nekome bio idealan zbog portabinosti obzirom na zvuk.

Hiface dac jeste dobar, ali je chord bolji, naročito povezan na veliki sistem. Mojo može da izigrava dac u sistemu dok hiface ne može. Makar ne bez budženja i dodatnog napajanja. A i projektovan je kao preamp a ne pojačalo za slušalice.

Obzirom na to, sasvim je normalno da se pitam ima li još nešto oko 500€ da bi mi privuklo pažnju jer planiram neki dac u skorije vrijeme. 

Oduševio me audiolab m dac plus, i ako bih u pola cijene mogao da dođem do takvog zvuka, rado.

Sve si u pravu, i sa pitanjima na koje si sam odgovorio i sa oduševljavanjima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, ab-Co-axial said:

Da.

EVO serija ima 4 kockice, dakle jedna od 4 kockice je HiFace EVO ili ti interface USB to SPDIF.

Ta kockica podize Young-a za stepenicu.

Takodje za napajanje stoji da je must have, a i ZZZ je upravu sto se tice DC konektora koji je mogao biti srecniji, pa ko i to zeli srediti moze ugraditi ovaj:

http://www.audiophonics.fr/en/connecteurs-jack/oyaide-dc21g-connecteur-jack-5521mm-plaque-p-8677.html

Zabari su zrtvovali konektor zbog ustede prostora na kockici, mada im je usteda u krvi. :)

Ne radi se o fizičkom konektoru. (mada je taj tip koji se najčešće upotrebljava i najgori) Nego o tome da takvi uredjaji imaju SAMO jedno napajanje koje im služi dalje za da od tog JEDNOG napajanja "naprave" sva druga koja su im potrebna i za digitalne delove, i za clock jedinice, i za analogne delove i za OP ampove. Ovo sam isto napisao i gore u postu.

SVE u jedan - jedasn za sve... Nije mi jasno zbog čega je toliko teško da se shvati i prihvati ta prosta, trivijalna činjenica...

Bilo koji takav audio udedjaj sa tim osobinama, bilo kog proizvoizvodjača, bilo koje cene i bilo kojih ocena po časopisima ili po forumima je irelevantan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Fascinantno... koliko je tesko da se shvati da u kutijice tih dimenzija ne moze da se smesti ni krsteni IT a da ne govorimo o jos eventualno 5 trafoa za posebno raspregnuto napajanje. I to adekvatno dimenzioniranih i namotanih. To je ono sto se evidentno cuje. Tehnologija moze da napreduje, minijaturizacija da uzima maha ali fizika je fizika. Dakle manje je vazno da li je uredjaj noviji ili stariji, vaznije je kako je napravljen i kako svira.

 

Uhvatili ste se ko pijan plota ovih uredjaja koji su namenjeni za one sa nizim budzetom (na zapadu je tako jbg) i tu nije moguce implementirati sve pobrojano. Mnogo je veci problem cinjenica da se ista filozofija prenosi i u skuplje segmente, osim casnih izuzetaka koji kostaju boga oca.

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

On 5/18/2017 at 5:16 PM, chakija said:

Ovih dana me svrbi da zamenim svoju vernu EMU 0404 USB karticu koja koristi AK4396 DAC.

Zanima me da li je neko imao prilike da poredi novije D/A konvertore tipa M-DAC, Benchmark DAC1/2, Chord, Marantz itd sa nekim od visokobudzetnih DAC-ova iz 90tih tipa Mark Levinson, Stax, Theta itd...

 

Bac tu Emu u kantu i ne kupuj nishta drugo - kaka digitalija.Od teg che samo date glava boli i da se dobar svijet svadza u temu na forum.

U prirodu na Maljen planinu,zavalish usjeno Micu chobanicu i sve okotebe svira i pjeva,pa davish shta je svirka i milozvuk.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

58 minutes ago, prophet said:

Dakle manje je vazno da li je uredjaj noviji ili stariji, vaznije je kako je napravljen i kako svira

I sta cemo onda sa Chord Mojo koji svira neverovatno a velicine je pakle cigareta?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...