Jump to content

Koji visokotonac uz Lowther


Stradi

Preporučeni Komentari

Moje neko gledište, koje ti kao papagaj ponavljam, je da od tih 11-12-13kHz ti je bitno da ide relativno ravno i da se dovoljno dernja tj. da ima dovoljno decibelaže. Ostalo je pitanje šta mi možemo da čujemo obzirom da polako, a nekima i malo brže, slabi osetljivost slušnog aparata. Kad završiš odiseju nateraću te da ponovo uzmeš i probaš moj ST i uporediš. Kladim se u pivo da će osim isključivanja ateunacije koju češ staviti sve biti isto i nećeš čuti neku razliku. U svakom slučaju mora da padne :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Stradi said:

Koja je rezna frekvancija i koji tip skretnice .

Cene necemo da mesamo samo zvuk jer me samo zvuk zanima.  Ja sam poslusao savete ,  da su bili explicitni da je 900 bolji ja bih njega narucio jer nisam nazalost mogao sam da uporedjujem zvuk sto bi naravno bilo najbolje ali sta cu . Eto mozda cu moci jednog dana da uporedim tvoj i moj ST naravno iznad frekvencijama koje meni trebaju jer za ostale sam vec napisao misljenje mojih poznanika. Znaci rezna frekvencija nikako da se ne zaboravi. Ako tvoj bude bolji lako cemo ga nabaviti jer ga ima u prodaji pa bar se necu maltretirati kao sa ovim.

Ono sto me takodje zanima a smatram da je izuzetno bitno je da li si uporedjivao zvuk samo visokotonaca bez ostalih drivera i to na tako vislkim frekvencijama koje mene interesuju, Pitam jer kada su sa ostalim driverima je mnogo teze procceniti samo njihov zvuk a ne zvuk kompletan jer i ostali driveri uticu na ukupan utisak o njihovom zvuku. Znaci samo njihov zvuk jer svi mi imamo ostale drivere razlicite pa ce celokupna slika biti drugacija.  

 

 

u pitanju je bilo 10K ( ako se dobro secam ) sa Bryston 10B aktivnom skretnicom

nazalost necemo moci da ih uporedimo posto sam je te drajvere davno prodao i odustao od multihorn sistema sa aktivnom skretnicom

i da, samo se visokotonac menjao u postavci, sve ostale komponente su bile iste

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, neskor said:

 

i da, samo se viskotonac menjao u postavci, sve ostale komponente su bile iste

 

Znaci nisi uporedjivao samo visokotonce bez ostalih drivera samo njih to je ono sto cu ja da uradim a i sto su moji poznanici izmedju ostalog probali i sto sta jos jer ostali driveri uticu na celokupan zvuk pa je tesko reci onda da je jedan ST bolji od drugog . Znaci ne implementiranig samo oni glava u glavu jer sam vec rekao pa i da ponovim svi mi imamo razlicite ostale drivere pored njih pa samim tim ce biti i razlicita sveobuhvatna slika, a onda je nemoguce meritorno tvrditi da je X bolje od Y. Pa i srednjotonce da probas bilo bi ok da ih prvo uporedis same pa tek onda u nekoj kutiji sa ostalim zvucnicima jer razlika je bolji jedan od drugog i bolji jedan od drugog zajedno sa tim i tim drajverima, Pa to uporedjenje ST uradis tako da ih prikacis na pojacalo bez skretnice pa sa raznim kondovima pa ovo pa ono pa tek onda u nekom sistemu . E to ovo ono je ono sto bi meni bilo merodavno da je X bolje od Y.

Ne sporim tvoj sud vec samo pokusavam da saznam kako je donet pa samim tim i kako ja da ga prihvatim ili odbacim, nista vise.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bata Krle i ja hocu da cujem jedan pored drugogi to ovako kako sam i neskoru napisao . To je test da vidimo koja je razlika u njima samima a onda sa Lowtherom da vidimo koji je bolje legao u mom sistemu, jer kako smo 1000 puta konstatovali nije isto bolje u sistemu i bolje solo.

Pivo obavezno 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Just now, ZZZ said:

Ja castim pivo kada se vidimo, zbog toga sto si nabavio te lepe drivere. :oldtimer:

E, hvala ti ali nemoj da me castis pivo, jer se onda neces istrositi. :)  Zoki vidimo se uskoro. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moze li neki info kako da zastitim visokotonac od crkavanja, mada ja imam 3,5w ali ko zna mozda neki krc, puc i tome slicno a ako sam dobro informisan ovi ne mogu da se poprave ili mozda neko moze da mi kaze gde ima rezernih delova kao sto je dijafragma za njih.

Ako moze i shema za tu zastitu od crkavanja bilo bi lepo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Viseg reda skretnica a ne samo taj jedan C. To je skretanje prvog reda 6db/oct. Znam da je to samo bilo za probu ali na taj nacin taj supertweeter zalazi u domen FR zvucnika i remeti sa vecom verovatnocom nego sto poravlja stvari... Ako je susret na 10K onda je supertweeter na 5K /6db a na 2.5K svega -12db... trebalo bi tu isprobati recimo 2 ili max 3 reda skretanje. Zavisi i od faze FR na tim visim f. Nema potrebe ni za kakvom specijalnom zastitom sem pravilnog rezanja. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

35 minutes ago, ZZZ said:

Sta mu je ono veliko u uglovima Vitavox-i?

Shindo boxes  Autograph Tannoy 15`

Screenshot%20from%202017-05-25%2022-18-3

Screenshot%20from%202017-05-25%2022-18-2

Morao sam bre da se raspitujem koji su zvucnici, 

Doneti da se napravi test ako sam dobro skapirao. 

Desavanje : Australija u Lowther clubu.(mislim da je i ovo slika iz kluba).

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jedna postavka 

 

druga postavka sa Alfredo hornom (fali im samo super tweeter :) ).

i onda Belgrade Serbia

(vec sam stavio slike da se ne ponavljamo).

Ako je neko zainteresovan ima na   https://picclick.com.au/LOWTHER-PM-6A-SILVER-VINTAGE-SPEAKER-Alfredo-Horn-142328497129.html sa sve Lowtherom. Naravno polovna jer je konstruktor preminuo a inace je bio i predsednik Lowther kluba u Australiji njegovo ime je  Alf Lepp.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta bi ja bez Cika Brke. :wub:

Nabavice mi prigusnice za koje kaze da su ultra kvaliteta  i neke kondove ne ultra kvaliteta :( koji mi fale za pocetak.

Krecemo sa cini mi se  10000hz 18/db oktavi znaci odmah skretnica 3 reda.

Onda mi je pristupacno da probam na 12000hz i 12500hz i 13000hz pa nesto od toga. (lako jer samo skidamo nista ne dodajemo :) ).

Kasnije cu da vidim da probam sa skretnicom 2 reda ali otom potom.

Sa samo jednim kondenzatorom najbolje je  1.5uf . Sa 1uf se ne cuje dovoljno to sto sam hteo sa 2.0uf se cuje previse visokotonac u smislu ne visoki nego mi kvari sliku Lowthera a to ne zelim tako da neka sredina jer ja na primer ne cujem razliku izmedju 1uf i 1,2uf iskreno (meni zvuci kao da nista nisam promenio znaci da sam verovatno ogluveo B)).

Stizu slike cim dobijem zavojnice .

  • Love 1
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...