Jump to content

Eksperimentalni kabineti


ZZZ

Preporučeni Komentari

Do LF jedinica još nisam stigao...

Pa ne moze bas da se nabija do zida. Mislim da ce aru dodati samo jos jedan red filtera. Sa filtera prvog reda na filter dtrugog reda. Tako da ce taj Turner Hartley koncept biti za nijansu bolji.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znači totalno omašio. Vodovodna cev nema "jet".  

Razumeo sam da materijal u U frejmu usporava zučne talase koji idu pozadi zvučnika pa je refleksija od zida pozadi manja i ide niže kao kod obične kutije i ispune u njoj.

Ono što sam ja smatrao pod jetom je pritisak u ušima, kao da mi direkno duva u glavu, koje sam čuo na jednim zvučnicima. 

Za guranje do zida nisam ni mislio baš do zida  ali na pola metra ili manje znači puno.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni se taj efekat Karlson-ovih "couplera", ili kako vec da ih nazovem, veoma svideo, posto se jako lepo cuje i van ose. Jeste sweet spot uvek najbolji, ali u zadnje vreme manje sedim a vise sam u pokretu dok slusam muziku.

 

Kontam sad kao ideju, kada se budu pravili basovi, da li bi bilo zanimljivo isprobati koncept 4 subwoofera u 4 coska prostorije? Mislim na zatvorene kutije...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

32 minutes ago, Vix said:

Kontam sad kao ideju, kada se budu pravili basovi, da li bi bilo zanimljivo isprobati koncept 4 subwoofera u 4 coska prostorije? Mislim na zatvorene kutije...

To se poodavno radi (multi subwoofer system), btw, imam 2 komada u zadnjim coskovima a druga dva su rasporedjena na specificne pozicije u sobi. Sto je najbitnije, multisub sistem funkcionise i daje bas koji je nedostizan klasicnim sistemima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

56 minutes ago, Vix said:

Meni se taj efekat Karlson-ovih "couplera", ili kako vec da ih nazovem, veoma svideo, posto se jako lepo cuje i van ose. Jeste sweet spot uvek najbolji, ali u zadnje vreme manje sedim a vise sam u pokretu dok slusam muziku.

 

Kontam sad kao ideju, kada se budu pravili basovi, da li bi bilo zanimljivo isprobati koncept 4 subwoofera u 4 coska prostorije? Mislim na zatvorene kutije...

Samo old school Kabineti i driveri no mish-mash no mixing frogs and grandmothers :icon_mrgreen:. Kao LF jedinice idu 2 po kanalu (jedan stoji normalno drugi naopako na tom, portovi pod i plafon simetrično u odnosu na standardnu visinu prostorija oko 2.5m) RCA LC1 u savijenim Voight kabinetima. (Pasivna skretnica. Nikakva aktiva nikave digitalne skretnice no transistors, no kompemenary devices...)

Footprint isto mali oko 50 x 50 cm. To sam već pravio i dobro se ponasalo. Poslaću ovde u temi i za to nacrte i fotografije :)

Sve zajedno za oba kanala zauzima prostor od oko 1m2 povrsine. (Bez police za komponente) A ne bi trebalo da izlazi u prostor vise od 55-60cm od zida računajući vrh horne.:) 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sa ovim LC1 ja sam dobijao onaj "infra" bas koji se ne čuje. Ali se jako prijatno oseća u telu.

Mogao bih da ga opišem kao kada te neko blago "ošamari" onim spakovanim svežnjem novčanica po obrazu. Osetiš tu masu i moć novca...:bad:

Osetiš ono "tup" i obraz se polagano zatrese poput pudinga kada se skine modla... Osmeh se formira sam od sebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, ZZZ said:

Sa ovim LC1 ja sam dobijao onaj "infra" bas koji se ne čuje. Ali jako prijatno oseća.

Mogao bih da ga opišem kao kada te neko blago "ošamari" onim spakovanim svežnjem novčanica po obrazu. Osetiš tu masu i moć novca...:bad:

Kakav opis. Svaka čast. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobar zvuk nije samo onaj koji se cuje, vec koji se "vidi" zatvorenih ociju, i oseti na kozi, u stomaku. Momenat kada postajes deo zvuka, kao kada plivas u moru, te postajes "deo" toga. Skoro ko pa neka supstaca koja izaziva zavisnost :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Upravo taj efekat, kako ga ti nazivas, "vremeplov" je danas retko, skoro nemoguce cuti po ovim danasnjim savremenim audio sistemima.

U cemu je trik, mene vise licno to ne zanima.

Ja sam to sve sto si naveo dobio sa Quad 33/303/57 sistemom i definitivno se penzionisao sto se tice traganja za reverbima i tonskim "mastima". :)

Tebi zelim da zavrsis ovaj projekat i da se, naravno, vidimo kod tebe i poslusamo neki LP iz onog naseg fazona.

Samo napred ! 

Hint ( po mnogima i jeres/i ) : koherencija & sinergija. ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 minutes ago, Doktor said:

^

Upravo taj efekat, kako ga ti nazivas, "vremeplov" je danas retko, skoro nemoguce cuti po ovim danasnjim savremenim audio sistemima.

U cemu je trik, mene vise licno to ne zanima.

Ja sam to sve sto si naveo dobio sa Quad 33/303/57 sistemom i definitivno se penzionisao sto se tice traganja za reverbima i tonskim "mastima". :)

Tebi zelim da zavrsis ovaj projekat i da se, naravno, vidimo kod tebe i poslusamo neki LP iz onog naseg fazona.

Samo napred ! 

Hint ( po mnogima i jeres/i ) : koherencija & sinergija. ;)

 

Tako je :)

pa naravno da cemo daslušamo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

54 minutes ago, prophet said:

Ova sadasnja riia je po meni bolja od te emt.

Nisam upoznat o kojoj se RIAA-i radi, tj. nisam isao do @ZZZ-a od kada smo slusali EMT combo.

Kako bilo da bilo, ta kutijica ispod EMT baze, a u onom rack-u  je tako dobro "prasila" contry, jazz & blues naslove sto smo onomad kod njega preslusavali.

Msm, bilo je tu stvari koje se mogu i zameriti tipa nedostatka ultravisokih, te kolorisanosti srednjetonskog podrucja, ali, napominjem, to je bilo tako dobro emitovanje, bolje reci al general predavanje muzickog materijala, da sam zaistinski uzivao.

@ZZZ ce bolje o toj tadasnjoj postavci sa tim kako ih on zove modularnim zvucnickim jednicama i driverima koju su bili unutra.

A da, to je bila neka od njegovih radnih verzija, nikako gotov projekat i prosto mi je steta sto to sve nije isterao da kraja.

Moguce je da je to i bio neki intro u celu ovu pricu sa ovim morfoloski, i definitivno, ne bas posebno lepim kabinetima na oko. :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za manje drivere se moze upotrebiti i veliki vazduha filter za motore kao osnova kabineta. Sa recimo plutom kako omotačem po potrebi. i ARU jedinicom nazad... :) A mogu se dodati i Turnerovi prstenovi unutra.

SA%2019582.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj Boffle je bolje uraditi kružnog oblika. Namotati 4-5 redova plute preko drvenog kostura. I ubaciti unitra ramove sa krugovima za A.D.C. "Boffle". Nazad A.R.U. jedinica i ćao amore. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...