Jump to content

rullit OB


Zflazar

Preporučeni Komentari

pitam znalce, da li je neko ovako nešto probao sa 15" Tannoyima i koliko bi bilo komplikovano ovakav lavor napraviti na CNC-u od nekog MDF?

Naravno ne od jednog komada nego od 4 modula koji bi se sklapali u "X" fazonu gledajući spreda...

...nadalje da li ima neko taki CNC...?

...pitanje je za sad rekreativnog karaktera...

rullit1.jpg

rullit2.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Doco , ne pazis na casu ....... polazni info imas ovde , sta mo'z ocekivati ..... mada kao i uuvek kod citanja , probaj malo i izmedju redova

 

ovi cika je vec bio pominjan http://truefi.blogspot.rs/2015/03/the-tannoy-15-enclosure-for-enthusiast.html

orna kao na Westminster

ako bi vece , lako je Tractrixati .......... nego , imajuci direktno iskustvo sa Tann na OB , racunaj da ce ti trebati bass helper , bez obzira na velicinu prostorije i bez obzira na obicajni SPL

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

čitao ja to štivo sa kutijom na izvlačenje otpozadi nego nisam još video kao kod Oleg Rullit-a da je neko tako lepo-za-oko iskoristio celu prednjinu za ram zvučnika sa ornu

Moja slušaonica na žalost zbog specifičnog tlocrta ne podržava OB koncept ni na koji način zbog nepostojanja ćoškova/zadnjih zidova za isti.

...jedino ako rešim kako da smestim vrata ili krevet u zvučnik :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

jbga , bila iskrivljena ili ravna , to mu dodje OB , pa tako moras i da tretiras bass podrucje

 

po velicini gledano , orna mu ga preuzima ne nize od 200Hz

 

ono , da se deklarisem , i Tata bi , Sine

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

tu je najveci problem odrediti dimenzije jednog "lista" koji kada se savije sa ostala 3 komada mora činiti celinu koja je neka tipična horna. U ovom slučaju to je najverovatnije neka Tractrix horna. To je pitnje a ne odmah CNC. I tu je Wooland u pravu lakse se saviju sperke preko pripremljenih nosača. Ako neko hoće da pravi neka mi se javi da izračunam i pošaljem dimenzije listova...

ALI to je veliko. Na fotografijama se čini manje zbog toga sto je radionica velika i visoki su plafoni... Zen je u pravu i to nece dobro raditi ibez neke podrske u bas odručiju.

A tu preporučujem dizajn iz istog perioda :) i isto OB

 

c4344c68840455826f40f5453c291516.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Gde mislite bre da turite te skalamerije?

Što volim što imam malečke.

 

BTW  Setih se nekog Japanca koji je od kamina napravio horne. U dimnjak na tavan stavio zvučnik pa zvuk ide nadole i izlazi kroz kamin u sobu. Bilo u nekom časopisu. Nisam kasnije vidjevao  na šinternetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

planiram da je turim jednog dana tamo gde bih turio i sebe jednog dana u lepoj starosti: u renovirano potkrovlje koje bi ( za sad samo u mojim snovima) otkupio od ostalih stanara i koje ima dimenzije 18x12m. I koje u sweet-spotu nema fotelju nego tučanu kadu sa lavovskim nogama i malim paravanom, da ne bude sve veeeeliko :)

Black-old-fashioned-bathtub.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

planiram da je turim jednog dana tamo gde bih turio i sebe jednog dana u lepoj starosti: u renovirano potkrovlje koje bi ( za sad samo u mojim snovima) otkupio od ostalih stanara i koje ima dimenzije 18x12m. I koje u sweet-spotu nema fotelju nego tučanu kadu sa lavovskim nogama i malim paravanom, da ne bude sve veeeeliko [emoji4]

Black-old-fashioned-bathtub.thumb.jpg.1c8e9d0e3a14c983fe58b78413daf3f2.jpg

Ti bre ko Maksimilijan[emoji1]

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...