Jump to content

sečenje pločastog materijala pod 45 stepeni


Zflazar

Preporučeni Komentari

Da li znate koja od drvara/prodavnica pločastog materijala seče materijal i pod uglom od 45 stepeni?

zamislio sam da spajam bočne stranice buduće kutije za zvučnike na taj način pa bi mi znatno uštedelo vremena/novca/živaca kad bi mi to na licu mesta u dućanu isekli na taj način.

hvala unapred na informaciji

cut45.gif

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da ćeš imati dosta problema, materijal ti neće biti iskrojen tačno, pa će biti mnogo muke da se to dovede u red.

Bolje je uzeti materijal sa +10mm većim dimenzijama i onda kod stolara iskrojiti stranice tačno na meru, i nema naknadne obrade i nerviranja.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

25 minutes ago, Eci said:

Mislim da ćeš imati dosta problema, materijal ti neće biti iskrojen tačno, pa će biti mnogo muke da se to dovede u red.

Bolje je uzeti materijal sa +10mm većim dimenzijama i onda kod stolara iskrojiti stranice tačno na meru, i nema naknadne obrade i nerviranja.

 

Potpuno saglasan. Nije mi poznato da neko od stovarišta daje takvu uslugu, i da daje ne bi bilo precizno. Samo dorada kod stolara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stilles ima secenje pod 45 stepeni, nesto sam se raspitivao kod njih,  ali na kraju nisam radio.

mogu i da spoje odmah, ne znam da li rade keksom ili samo zalepe pod stegu

Nego, koja je prednost sto zelis tako da spajas, ako ces posle da furniras...

 

CNC-om se u principu radi krivolinijsko secenje, secenje na cad crtez ili urananje, ne rade secenje cnc-om zarad preciznosti pravougaonih oblika, to tvrde da im izlace moderne masine koje koriste

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Eci said:

Mislim da ćeš imati dosta problema, materijal ti neće biti iskrojen tačno, pa će biti mnogo muke da se to dovede u red.

Bolje je uzeti materijal sa +10mm većim dimenzijama i onda kod stolara iskrojiti stranice tačno na meru, i nema naknadne obrade i nerviranja.

 

100% ce da bude kako je Eci napisao. I to je nacin da se setis psovki koje si zaboravio ili cak i da izmislis neku novu a sve na racun majstora :D

Bar sam ja tako prosao.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, vinko said:

Stilles ima secenje pod 45 stepeni, nesto sam se raspitivao kod njih,  ali na kraju nisam radio.

mogu i da spoje odmah, ne znam da li rade keksom ili samo zalepe pod stegu

Nego, koja je prednost sto zelis tako da spajas, ako ces posle da furniras...

 

CNC-om se u principu radi krivolinijsko secenje, secenje na cad crtez ili urananje, ne rade secenje cnc-om zarad preciznosti pravougaonih oblika, to tvrde da im izlace moderne masine koje koriste

To nije lose ALI vidi AKO uzimaju novac unapred Pa ti onda dodjes da podignes a ono sve nakaradno - nema pomoći moraćeš da se povinuješ svemu kako ti odrede. To znači da ako uzimaju novac unapred znaju da nece biti kako treba i štite se na taj način.

Ako plaćaš po preuzimanju onda pregledaš i ako je sve kako je dogovoreno super. 

Znaćeš sa verovatnoćom od 95% da li to rade OK kada budeš dobio informaciju o načinu plaćanja... :)

Za SVE UVEK i SVUDA je tako...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće tačno u desetu mm-a. Video sam u salonu kako to izgleda na uzorcima koje su izložili. Kao žiletom sečeno. Može spajanje keksaricom (za fiksne spojeve) ili ugaonicima (prosto rešenje) ili zatezačima( nepotrebno komplikovano)

Garant može i gornju (i donju )stranu da ti profilišu pa da kutija na kraju izgleda kao da je od komada drveta izrađena.

E sad ovo je najveća firma u Nišu za te poslove i ima vrhunske sprave. Ako očekuješ vrhunski rez od proste stolarske radionice, možda se i razočaraš.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

hvala na informacijama a najviše na podeljenom iskustvu i pozitivnom i negativnom. Srbija znači još nije zemlja bezbedna za krojenje ploča koje nisu pod vinklu.

Biće kako Eci kaže, +10mm na ivice koje treba da se seku pod 45 stepeni i da izvoli isti majstor da ih obara koji to treba i da spoji :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zflazar said:

hvala na informacijama a najviše na podeljenom iskustvu i pozitivnom i negativnom. Srbija znači još nije zemlja bezbedna za krojenje ploča koje nisu pod vinklu.

Biće kako Eci kaže, +10mm na ivice koje treba da se seku pod 45 stepeni i da izvoli isti majstor da ih obara koji to treba i da spoji :) 

Ma ni pod vinklu ne seku precizno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, sir Oliver said:

Ja pričam da seku ko žiletom vi opet sa nekim lošim iskustvima ili predrasudama.

Dobro, mučite se sa tesarima.:whiteflag:

B,

u planu je kutija od oko 200 litara (gde ukupan materijal dolazi na cenu od oko 20k RSD) , pa ne bih da bacam pare nepotrebno na "sečenje ko žiletom" ako to ponovo treba "tesar" da dorađuje. Pošto ima članova foruma koji imaju loše iskustvo po tom pitanju, bolje da se mučim samo sa tesarom nego i sa drvarom i sa tesarom.

sa druge strane tesar bi mi bio u lokalu a drvara/stovarište pločastog materijala na minimum 50km tako da mi se ne isplati da rizikujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne treba ići daleko, i ovaj majstor u ZR zna ponešto, sekao Westminstere i pomagao mi pri sastavljanju istih ;)

sada mi isekao ove kutije za Shigaraki Clone , rez pod 45* i spajanje ugaonom stegom može lepo da ispadne

 

IMG_2437.JPG

IMG_2438.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...