Jump to content

Srpski sirotinjski stalci aka redneck stalci


Preporučeni Komentari

  • 2 nedelje kasnije...

Daklem, poludeću. Daš mu tehnički crtež, objasniš šta i kako i majstor uspe da zajebe. Da je čovek ne bi bio majstor.

DSC_0559.thumb.jpg.8757076189e2c0cb2ec202977fbb2d8d.jpg

Umesto pljoštimice ušrafio bočno. Pa bemga i sam sam mogao rupu da prosviram i proteram šraf. Trebalo je ufrezirati kanal za nosač i fiksirati.

DSC_0558.thumb.jpg.77c9a9c4d14574f5b37a3b86e2d6bb20.jpg

Čak ni dužinu nije skratio na traženih 70 već ostavio ceo metar.

Bar nešto je dobro, obrušeno i ofarbano u tamni orah. Test sa nivelaciom visine položen. Al to i nije imalo veze sa majstorom. Flaša od dva litra glumi težinu zvučnika . Gde god se postavi visina noseće ploče, čvrsto stoji.

Sad moram da nadjem drugog ko hoće da premontira stub. Na sreću ostala neiskorišćena dužina da se otseče i ponovo montira stopica kako treba.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, vladd said:

Poslasticari na tajnom zadatku!

Moga ja sa izolirbandtom ? , a ako si tako odlučio zašto ne uzmeš veće dimenzije "i " dijela tl okomice ufrazaš rupu koja odgovara "batrljku" od stalka i još bi imao mogućnost štelanja po visini i ne bi izgledao ko roda kad stoji na jednoj nozi ? , nhf :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Davnih 80-ih sam zavrsio sa stolarima, a poprilicno i sa auto- limarima.

Kada sam od stolara trazio da stavi dve poprecne i jednu poduznu precku za kutiju basa, on mi rece, sta ce ti, cvrsto je i ovako, mozes da sedis na kutiji nista joj nece biti..

Posle toga sam sam lepio i seckao letve, nemam ja zivaca za balvane.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Daklem dok ne prepravim i napravim stalke stavio sam Audience na "šamlice". Tek kolko da se čuju i probaju na lanpe.

DSC_0569.thumb.jpg.2490bbbeea6d1078fa804a6c4595aeaf.jpg

Lepo su se složili sa KT90.

Zvuk muzikalan, detaljan, prostorna slika odlična. Čak ni bassa ne fali. Dobro, u klasičnoj i instrumentalnoj muzici, vokalima , pa čak i bluzu i rocku.. Za Yello baš i nisu.

Zato sam malo probao da pojačam SUBom. Pasivni Heco Libero.

DSC_0568.thumb.jpg.5e0c7f3ab842906da4079d9caef35811.jpg

Daje previše basa. Očigledno se nisu složili. Ili treba neka atenuacija. Vraćam na klasičnu postavku.

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, sir Oliver said:

Daklem dok ne prepravim i napravim stalke stavio sam Audience na "šamlice". Tek kolko da se čuju i probaju na lanpe.

DSC_0569.thumb.jpg.2490bbbeea6d1078fa804a6c4595aeaf.jpg

Lepo su se složili sa KT90.

Zvuk muzikalan, detaljan, prostorna slika odlična. Čak ni bassa ne fali. Dobro, u klasičnoj i instrumentalnoj muzici, vokalima , pa čak i bluzu i rocku.. Za Yello baš i nisu.

Zato sam malo probao da pojačam SUBom. Pasivni Heco Libero.

DSC_0568.thumb.jpg.5e0c7f3ab842906da4079d9caef35811.jpg

Daje previše basa. Očigledno se nisu složili. Ili treba neka atenuacija. Vraćam na klasičnu postavku.

 

 

Na štokrkekima ( šamlicama ) zvuk nije dobar jel imaš dva razlićita tabletića ? :) . Ne znam crtat na  robotu , al mogu objasnit . Zvućnisi me asociraju na SF ? ( nevažno ) .  Evo saćakaj sk Ti se ne žuri !

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zezam se, nisu šamlice već kafe stočići. Jesu različite visine ali sam to regulisao sa tri knjige G.G. Markesa ispod jednog zvučnika pa su sad iste visine.:D

Izdržaće dok se ne završe stalci.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sire, probaj da ih razmaknes za po jos pet do deset santima na stranu, ako imas prostora sa desne strane kad se vrata skroz otvore? Deluje sa slike da ti je sweet spot udaljeniji prilicno od medjusobnog razmaka zvucnika.

 

Sent from my SM-G361F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...