Jump to content

Kloniranje desktop-a na tablet ( mac-android)


mrcelavi

Preporučeni Komentari

Već duže se bavim idejom pojednostavjenja čitave skalamerije oko pc-a posvećenog samo muzici. Elem, gomila kablova, ogromna kućišta, monitori čitava skalamerija da bi se slušala muzika.

Kako jednostavnije bez svih tih vizuelno i prostorno ometajućih zajebancija.

Napraviti kućište koje se uklapa u koncepciju, ok šta sa monitorom. Imam već duže HP lcd usb monitor namenjen za laptopove ali 13" je poveliko za uklapanje u kućište.

Tableti - može biti, ima ih od 7 i 10" to je već malo bolje. 

Malo istraživanje uz prvu  ajd i drugu jutarnju kaficu i nađoh ovaj program  SPACEDESK.

Instalira se na android tablet ili Ipad - može i na mobilnim telefonima, čini mi se proveriću naknadno. Potom isti instalirati na Windows ili Mac pc-laptop. Restartvovati pc i to je to

Slika je odmah klonirana na tablet. Transver slike se vrši preko kućne mreže. tablet ne mora USB kablom da je povezan na Pc a može  zbog punjena ako se ugrađuje u kućište.

Ok, znam Foobar connect, koristim ga dugo i pravi je bol u du... Bagovit, gubi neprestano vezu sa serverom, neće da pušta neke fajlove i td.

Sa ovim programčićem i bežičnim mišem sve funkcionalnost monitora  vam je u krilu dok slušate muziku.

17379828_1144565669005857_1158823685_o.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koja je razlika između ovoga što predlažeš i računara namenjenog za reprodukciju muzike koji pokreće specijalizovan operativni sistem kojim se upravlja iz pregledača bežičnog uređaja (laptop/ smart telefon/ tablet)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam koja je razlika, jer nikada nisam koristio niti jedan specijalizovani operativni sistem. Navedi koji su to sistemi i koliko koštaju. Ono što sam video po sistemu ključ u ruke moraš da se izuješ od 5ooo do 20 000 $.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da je dobro resenje android box sa S812 cipom i/ili bilo koji PI pa da ga budzis po potrebi (napravis kuciste 43,5 da se uklopi sa ostalim uredjajima, stavis front lcd...) povezes i ne mislis

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, mrcelavi said:

Ne znam koja je razlika, jer nikada nisam koristio niti jedan specijalizovani operativni sistem. Navedi koji su to sistemi i koliko koštaju. Ono što sam video po sistemu ključ u ruke moraš da se izuješ od 5ooo do 20 000 $.

 

Npr. Daphile je besplatan operativni sistem vrlo skromnih zahteva koji instaliraš na x86 hardversku platformu, kojoj nije potreban monitor.

Potreban je pristup mreži.

Operativnim sistemom upravljaš kroz Operu, IE, Chrome, šta god koristiš, sa drugog uređaja (laptop/smart telefon/tablet) koji se nalazi na istoj mreži.

 

Edit: Beli sažetiji i brži.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, to je software tj fileserver koji ima ulogu servera za koji ti je potreban pc, ako pricamo o uredjaju za reprodukciju audia koji ima sirok spektar podrske audio formata (mp3,flac,ape,m4a..) i ujedno je user friendly, sa Raspberry PI-em mozes napraviti mnogo toga

 

Sent from my C6903 using Tapatalk

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

O tome se radi, ne želim da menjam operativni sistem zbog par olakšica.  Navikao sam na Win + Foobar. Probao sam Mac Book Pro u obe varijante Mac OS i Win i ne to ne svira isto kao Gigabyte, razlika slična flac - mp3.

Naravno to je moj izbor, kome odgovara neki drugi OS prirodno na koju će stranu da se opredeli. 

Za one navikle na Win 7 ili 10 i Foobar ovo fercera super.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije pitanje navike, već pitanje svrhe.

Play, stop, next, copy, paste isto je na svakom OS.

Ono što nije isto je da je Daphile (npr.) specijalizovan fajl server i plejer, Win + Foobar isto to plus milijardu drugih stvari koje ti nisu potrebne da bi reprodukovao muziku (Win u čitavoj računici nešto i košta).

Takođe, postoje i na tržištu već zapakovani uređaji (kod nas Marantz, Yamaha, ...) koji pružaju svu potrebnu funkcionalnost koja se ovde traži.

Jedina "prednost" u ovoj temi iznete metode kloniranja je što PC zadržava univerzalnu upotrebljivost, ali to onda narušava izvorni koncept. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ulazimo polako u drugu temu ( zašto da ne)  o kojoj je dosta redova ispisano, stoga ne želim da ubeđujem nikoga o prednosti ovog ili onog OS ( što se zvuka tiče) ili prednosti hardwer-a.

Moje iskustvo sa probana 3-4 mini i drugih računara je da ni približno ne daju zvuk kao jedna krštena matična i optimizovan OS.  Pa čak i toliko hvaljeni Mac Book pro je totalno zvukovno njesra.

Izvor, najbitnija karika, ebi ga i u ovom slučaju pravilo važi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kraljević Marko je drumove preoravao ralom koje su pokretali volovi.

Mogao je preko leđa da prebaci i motornu testeru, a na ramenu da nosi papagaja, ali za oranje drumova mu ni testera, ni papagaj nisu bili potrebni.

 

Međutim, ako je on tako više voleo, ko sam ja da mu branim...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, mrcelavi said:

Već duže se bavim idejom pojednostavjenja čitave skalamerije oko pc-a posvećenog samo muzici. Elem, gomila kablova, ogromna kućišta, monitori čitava skalamerija da bi se slušala muzika.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, mrcelavi said:

Već duže se bavim idejom pojednostavjenja čitave skalamerije oko pc-a posvećenog samo muzici. Elem, gomila kablova, ogromna kućišta, monitori čitava skalamerija da bi se slušala muzika.

Kako jednostavnije bez svih tih vizuelno i prostorno ometajućih zajebancija.

Koliko sam shvatio i dalje ostaje sve gore napisano (sva skalamerija mora da je uposlena), sem monitora koji se preselio u ruke - ne vidim neku razliku da se nabavi daljinski za PC i dobije isto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi shvatio, da bi slušao muziku i menjao istu na pc-u, moraš da imaš monitor,  2 pripadajuća kabla, grafičku kartu u pc-u i naravno itekako važno mesto da sve to smestiš a da je na dohvat usb kabla do dac-a ( nešto ne volim 7-8 m. dugačke kablove po sobi). Uz sve to ne liši ti se FOOBARA, zašto pa prosto, navika + drajveri za 2 USB dac-a. 

Nadam se da je sada malo jasnije :shakehands:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Moja neka razmišljanja. Kupiti RasberryPi3. Instalirati KODi Os. Mozda dodati AI Za upravljanje glasom, recimo ALEXA ili neka alternativa (JARVIS) i to sve za nekih (40eur)? 

Mmmmm svidja mi se ova ideja. Naravno Rasbbery Pi ima ugradjen WiFi i Bluetooth , a moze da se nakači i iR port ako već nema.

A na kraju sve malo upakovano i nevidljivo... Skoro :D

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

30 minutes ago, skrstic said:

Meni se Foobar manje zvukovno svideo od AIMPa. Probajte.

skrsticu. Foobar je moćan zbog svojih plugina ili bolje reči (enginea) za pokretanje (dekodiranje) muzike. U njega mš da ugradis koji kod oćeš. Asio, Directaudio, wasapi itd, kao i DSP procesor, SCAD dekoder itd. U tom slučaju nema nikakve razlike u reprodukciji zvuka. Samo što foobar to može mnogo customističnije da odradi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...