Jump to content

Nokautiran svapski bokser ili kafanski takmicar?


ninja

Preporučeni Komentari

Oil catch can.
Poznata stvar u svijetu tuninga gdje se cijedi zadnja stotinka na 402 m.
Ima već oho-ho proizvođača asesoara koji ih tipski prave za ozbiljne novce. Važno je da se sjaji, da su koljena plava i crvena i da crijeva do njih budu u nekoj pasent boji. To dodaje bar 10 % snage sudeći po britanskim forumima. EDIT: Ovo je, naravno, šala. ;) 
Moj (bivši, jer je Ibiza otišla novom vlasniku, a ja više nemam vremena za to) tuner kaže da je to samo kanta za hvatanje ulja. :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod svih dvoklipnih boxer motora pa i BMW `iberlauf` izlaz iz kartera motora je posebno kritican, iz razloga jer kada klipovi odlaze jedan od drugog stvaraju u karteru znacajan vakum dok kada klipovi dolaze jedan prema drugom stvaraju nadpritisak u karteru ,

kod starih BMW boxera postojao je jedan mehanicki obrtni ventil spregnut sa bregastom osovinom koji je dozvoljavao slobodan prolaz gasova iz kartera u atmosferu samo u jednom tacno unapred odredjenom optimalnom polozaju za rad motora ,

kako je to reseno kod ovih novih BMW boxera ne znam ali svakako da je to negde opisano u pripadajucem BMW servisnom manualu i to treba proveriti ako je `iberlauf` izlaz previse nauljen i masan .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovo kod mene nije standradno, uzeo sam ga vec preradjen. Standardno se vraca u "box" odmah iza filtera a sada izbacuhe slobodno napolju. U svakom slucaju, meni je bolje da se izbacuje napolje.

Razmisljao sam i da sve vratim na original, ne vjerujem da je ista sa ovim dobiveno, ali sam povratak nazad je malo zesca zezancija, mora se pola stvari skinuti sa motora da bih se konacno mogao uglaviti nazad.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10 minutes ago, zerowaf said:



V4. Meni jedna od najljepših Hondi tog vremena i tog tipa. :) 

Zgodna je i za vozit :) , do 7tisuća rpm je ko MZ a posle "poludi" . Položaj za vožnju nije ko na "REM" pili neg onak dosta ugodan na duge staze za razliku od Bol*Dorke 900 koju sam prije imao (otišla za Požarevac - završila u N. Beogradu)" onda"  .  Obečao sam sebi da kad završim ove selidbe gore dole u kući prva je na redu , naravno posle tvog aparata :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pre 8 minuta, black coffe reče

A , je da imam s čim uteč ak nešto ne bude ok :D


Pa da! Poznat sam kao lik s kojim nema šale...odmah se rasplačem. :rofl: 

EDIT: @ninja, hoćeš li da odvojim ovu digresiju na VF500F u zasebnu temu ili može ostati ako ne nastavimo spamati?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, zerowaf said:


Pa da! Poznat sam kao lik s kojim nema šale...odmah se rasplačem. :rofl: 

EDIT: @ninja, hoćeš li da odvojim ovu digresiju na VF500F u zasebnu temu ili može ostati ako ne nastavimo spamati?

Mozda i moze, nema kafica svoju temu a od jeseni ce imati potrebu za njom tako da mozes da ga preduhitris i iznenadis a ne uvriedis :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...