Jump to content

Nokautiran svapski bokser ili kafanski takmicar?


ninja

Preporučeni Komentari

I kako prosao danasnji brm-brm dan ?

 

eve kako meni bilo :
 

Vreme sugavo , kisa stane pa pocne od jutros

skontam utanjilo se u kuci sa filter kahvom, a ja ovisnik ;

gledim ceznjivo napolje da skontam kad ce shower da prekine bar na malo , da mogu da idem sa (bilo koja ) dva tocka umesto cetiri

prestade , ja jedva docekah ...... ogrnem tanku jaknicu i turim kacigicu (za lokal) na glavu , odzujim do prve prodavnice  ..... "tvoja kahva stize u utorak , sad nema!"

odzujim do druge prodavnice istog lokalnog koncerna .......... same story

 

izadjem iz prodavnice ..... kontam - isti lokalni koncern ima prodavnicu u seocetu 7km dalje .......

 

odzujim tamo , mmcu mu hladnjikavo u jaknici i kacigici sa 80 ....... tamo nema kahve moje

 

izadjem iz prodavnice ..... kontam - isti lokalni koncern ima prodavnicu u sledecem seocetu 10km dalje .......

 

odzujim tamo , mmcu mu hladnjikavo u jaknici i kacigici sa 80 ....... tamo nema kahve moje

 

izadjem iz prodavnice , krenu kapi kisice ......... 17km do kuce a ja u jaknici i kacigici

 

zuj ..... 80....90.....100..... zuj

 

stignem kuci , skinem kacigicu i jaknicu , obucem dzemper i skuvam crnu kavu

 

 

:)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

11 hours ago, Zen Mod said:

I kako prosao danasnji brm-brm dan ?

 

6

 

Zanimljivo, u stvari najzanimljiviji od svih kurseva a glavno za sve je sigurnost i da se bude bolji vozac, bez trkanja. Traze da se vozi do 70% svojih mogucnosti bez isprobavanja granica a i trave okolo :)

Prvi je imao "temu": motor, kontrola gasa, pogled i "kontra upravljanje" (nemam pojma kako se na naskom zove) a bez njega tesko da se gokart staza moze ufikasno voziti sa motorom.

Drugi je biranje prave "putanje".

A ovaj treci je vozac i polozaj vozaca na motoru naravno uz sve ostalo sto smo radili pre. Zanimljivo je bilo voziti samo sa jednom rukom na takvoj stazi gdje su krivine od 60-180 stepeni i nanizano jedna za drugom.

Mi smo imali i ovj put srece sa vremenom, 11C ujutro a posle 16C ali suncano tako da je bilo taman prijatno za voznju da se ne  smrzavas a i ne kuhas.

U svakom slucaju, vrlo korisno i vrlo zabavno. Mozda odem jos koji put na isti kurs.

A posle ovoga ima jos 6 (mislim) razlicitih kurseva ali na velikim stazama gdje se puno brze vozi. Ali otom potom :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

24 minutes ago, ninja said:

 

Zanimljivo, u stvari najzanimljiviji od svih kurseva a glavno za sve je sigurnost i da se bude bolji vozac, bez trkanja. Traze da se vozi do 70% svojih mogucnosti bez isprobavanja granica a i trave okolo :)

Prvi je imao "temu": motor, kontrola gasa, pogled i "kontra upravljanje" (nemam pojma kako se na naskom zove) a bez njega tesko da se gokart staza moze ufikasno voziti sa motorom.

Drugi je biranje prave "putanje".

A ovaj treci je vozac i polozaj vozaca na motoru naravno uz sve ostalo sto smo radili pre. Zanimljivo je bilo voziti samo sa jednom rukom na takvoj stazi gdje su krivine od 60-180 stepeni i nanizano jedna za drugom.

Mi smo imali i ovj put srece sa vremenom, 11C ujutro a posle 16C ali suncano tako da je bilo taman prijatno za voznju da se ne  smrzavas a i ne kuhas.

U svakom slucaju, vrlo korisno i vrlo zabavno. Mozda odem jos koji put na isti kurs.

A posle ovoga ima jos 6 (mislim) razlicitih kurseva ali na velikim stazama gdje se puno brze vozi. Ali otom potom :) 

Rado bi to probao . Svi znaju sve , dakle osobno iskustvo se nadograđuje tuđim i sve je provjerljivo , sam me "muči"  ova prića o idealnim putanjama obzirom da nismo sami na cesti ? - , al to se možda odnosi na pistu ? . Svakako dragocjeno iskustvo . Brzina nije vrlina osim na trkama ?. A za to se dobivaju penrzi , a ne gubi glava . !!!!!!!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svaki kurs je glave vredan bez obzira koliko čovek mislio da zna i imao iskustva. Kod nas je uobičajeniji izraz "obrnuto upravljanje" umesto kontra. Da pojasnim malo, dvotočkaš skreće tako što se recimo povlačenjem desne strane kormana ka sebi, u nazad, ili guranjem leve strane od sebe, u napred, prednji točak zaokreće u desno a motorcikl skreće u levo, zato se zove obrnuto, ili kontra, upravljanje u odnosu na 4 točka. "Counter steering" je prvi objasnio Kit Kod i mnogi vozači ni dan danas nit znaju za ovaj "fenomen" nit su svesni da ga primenjuju u vožnji, zanimljivo je da dete kad počne da vozi bicikl bez pomoćnih točkova odmah refleksno skreće ovako.

Položaja na motoru u suštini ima dva, trkaći i takozvani službeni, odnosno gradski, sličan off road tehnici,  ovaj drugi omogućava znatno bolju pokretljivost i bezbednost u realnoj svakodnevnoj vožnji po ulici, i tu na neki način ima nečeg  obrnutog ili kontra.

Vođenje pogledom je kao nišanjenje, gde se nanišani, tu će da se pogodi, kod dva točka izuzetno značajno, motorcikl ide za njim, takozvano fiksiranje, čak i vrhunski instruktori nisu u stanju da zadrže stabilnu putanju ako skrenu pogled u stranu. Ovo je često presudno i spasonosno i ne samo kod dvotočkaša, u nekoj vrućoj situaciji treba pogledom naći izlaz, ili prolaz, iz nje, za fiksirajućim pogledom u spasnosnu tačku će telo da se uskladi i izveze motorcikl bezbedno, motor može skoro uvek daleko više od vozača, ne računam GP majstore.

Od pre neku godinu se krenulo sa kursevima u Srbiji i ima ih već na zavidnom nivou.

@Black coffe-Vožnja na ulici nema mnogo zajedničkog sa pistom, samim tim se i idealna putanja razlikuje u drumskoj vožnji van grada. Ukratko, vozi se dokle pogled doseže, znači svi lični faktori moraju da budu prilagođeni tako da ne dođe do mogućeg kontakta u bilo kakvu prepreku na granici vidljivog. Primer, mnogi voze po više puta dnevno  lepu krivudavu deonicu, znaju svaki kamenčić gde je i peglaju samo tako na slepo, ali uvek postoji nešto ne previdivo, menja gumu čovek u sred krivine a malo pre nije bio tu. Bezbedna putanja se takođe uči na kursevima, i ona je na neki načun obrnuta ili kontra od uobičajene, nema "seče" krivine što svi radimo, čak isuviše mnogo.

Izmenjeno od Lemić
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To za idealnu putanje vise da se nauci kako da se vidi i proba u sigurnim uslovima kako se prolazi u krivini pri razlicitim ulaznim pravcima, mjestima skretanja, dodavanja ili ne dodavanja gasa, itd. Ovdje su nam zaljepljena (ili sa carapama) ogledala da ne gledamo nazad i da nam ne smetaju oni iza posto je zabranjeno preticanje i da se fokus ima samo na voznju ispred.

Onaj ko nije probao kontra upravljanje (hvala lemic :)) nema pojma kako brzo se motor moze oboriti u zavoju. U krivinu uvijek ides sa marginalom da mozes sigurno da prodjes ako se nesto pojavi u njoj, ko se ne pridrzava toga, stigne ga kazna kad tad, samo je pitanje vremena.

A gdje igledas tu i ides, tako je i za voznju autom kao i za sve drugo. 

Sa motorom trebaju da se savladaju i smanje ti iskonski istinci koji su nam ugradjeni i samo redovnim treniranjem mogu da se ublaze, nisam siguran da mozemo da ih se oslobodimo osim ako ne izrodimo 100:tine generacija cistih vozaca na dva tocka :)

 

Ovdje ima odlicna statistika za dvotockase koja pokazuje da je skoro 50% nesreca gdje se glava gubi solo voznja bez nekih gresaka vozaca sa druge strane. A od tih 50% je 3/4 desna krivina gdje se prebrzo udje u nju i onda predje na drugu stranu i direktno sudari ili zavrsi pored puta.

Pogledaj te diagram (Dödade-> Poginuli, Svårt Skadade-> Tesko povredjeni i MC i trafik-> Broj motora u saobracaju)

Ipak u odnosu na Srbiju i podrucije SFRJ, ovdje se puno manje gine i puno vise razmislja. Ono sto vidim dole svake godine je vise nego ludo.

 

Malo statistike, koristite google translator:

http://www.svmc.se/smc_filer/SMC centralt/Statistik 2017/Olycksstatistik 2017.pdf

MC_Statistik.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...

Dok se neki "muče" do Sisevca ja danas laganini oko 150km, taman da prebacim 19000 km. Vrijeme super, 12-16C :) ... ali sunčano. Vozio sa radnim kolegom i onda se zamjenili tako da sam probao njegovu novu Africa Twin, sta da kazem, bolja zaštita od vjetra, off road položaj ali mi boxer bolje lezi a bogami se i lakše obara. Sve u svemu jedna fina tura i uživancija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Zen Mod said:

svakatidala

( a sad sa dvotackama : )

 

:svakatidala:

 

a kamo slike , lenstino jedna :)

Ne umijem kada se sa obe držim da me ne oduva a i grijem tako prstice :) .... btw moram ugraditi hand guard, oladi vjetar i sa grejanjem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovaj place "uzmimeuzmime"

 

:)

 

Triumph Bobber ..... pravi bajak za grad i malo okolo

 

moglo bi i za lazy long distance , sa malo boljim (meksim/vecim) sedistem i nosacem za kofer(e)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, ninja said:

Nije uopste los aglanc nov je. Sjediste je isto OK.

Ubrizgavanje kamuflirano sa karbom ... prava bombonica. A nazire se malo i moj :)

 

 

btw: Onu Africu Twin sa slike sam provozao.

Jedino mi se ne sviđa što mu ispušne grane služe ili izgledaju ko " kreš bari " ? , pa mogli su ih malo "okrenuti" prema unutra ? . Dešavaju se glupe stvari i kod parkiranja , a kamoli u gradskom prometu . :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vidim da je "guvernal " širi , al mislim da u "incidentu " nije od neke koristi jer po Marfijevom zakonu ako nekaj treba krenuti po zlu krenulo bu . Eto mi starčeki kak se veli predviđamo neželjene situacije , pogotovo ako imamo ploćicu u desnoj nogi . Naravno da je stroj bez vremenski jer je tehnologija materijaja otišla u nebesa pa je i  " Tijumf" :) otišao u nebesa . Još se sjećam Komanda . 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Jedino mi se ne sviđa što mu ispušne grane služe ili izgledaju ko " kreš bari " ? , pa mogli su ih malo "okrenuti" prema unutra ? . Dešavaju se glupe stvari i kod parkiranja , a kamoli u gradskom prometu . :(

Hebiga, ko će o tome razmišljati a tako i "tata" HD pravi pa svi kopiraju ... a osiguranje se "brine" za popravke ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

57 minutes ago, black coffe said:

Vidim da je "guvernal " širi , al mislim da u "incidentu " nije od neke koristi jer po Marfijevom zakonu ako nekaj treba krenuti po zlu krenulo bu . Eto mi starčeki kak se veli predviđamo neželjene situacije , pogotovo ako imamo ploćicu u desnoj nogi . Naravno da je stroj bez vremenski jer je tehnologija materijaja otišla u nebesa pa je i  " Tijumf" :) otišao u nebesa . Još se sjećam Komanda . 

Čini ti se, nije toliko širok ali je prav što se meni ne svidja, mogli su ga malo saviti, ovako je bas ko crash bar.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

23 hours ago, ninja said:

Čini ti se, nije toliko širok ali je prav što se meni ne svidja, mogli su ga malo saviti, ovako je bas ko crash bar.

Položaj " vozača " je pomalo bedast ko i kod "Boldorke" sam se tam dal malo dal korigirati , al ona je onda bila brza pila . no to su riješili sa F 2  i  nije više "ubijalo " prek  160 . A to je prošlost i dečki uživajte ! Ja se tu i tam poigram sa mojom VF 500  four , al sve rijeđe na žalost , al ima puno bolji položaj za šofera . No ovo je novo doba za nove "igrače"  pa  SRETNO  VAM BILO " ! A sterčeki  bu se pelali dok moreju :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, black coffe said:

Položaj " vozača " je pomalo bedast ko i kod "Boldorke" sam se tam dal malo dal korigirati , al ona je onda bila brza pila . no to su riješili sa F 2  i  nije više "ubijalo " prek  160 . A to je prošlost i dečki uživajte ! Ja se tu i tam poigram sa mojom VF 500  four , al sve rijeđe na žalost , al ima puno bolji položaj za šofera . No ovo je novo doba za nove "igrače"  pa  SRETNO  VAM BILO " ! A sterčeki  bu se pelali dok moreju :)

 

Taj VF500 me podsjeca na GSX550ES koji sam imao prije negdje 25 god dok se nije radilica razletjela...

suzuki-gsx-550-es-9.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...