Jump to content

Nokautiran svapski bokser ili kafanski takmicar?


ninja

Preporučeni Komentari

Meni se svidja telelever konstrukcija i ta "mirnoca" bez leganja kao sa klasicnim prednjim ogibljenjem ali mi se ne svidja izgled. Ovako kad ga nema  je "lakse". Na ebayu se mogu naci ali koštaju papreno.

@Zen Mod, upravo tako. Imam jedan za vozanje, ovaj je za igranje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Zen Mod said:

upup edit ??

da ne ponavljam pitanje .....

Ovo bas ne razumjem.

 

Sad vidim, broj motora nema veze.

Plocica treba ali je ne mozes staviti na svasta, mora biti sve origi, dozvoljeno je malo promjena ali ništa sto mijenja medjuosovinsko rastojanje ili ugao viljuske.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Propadanje kod klasične viljuške može delimično da se eliminiše, penta T/P je što ne dolazi do oscilacije međuosivnskog rastojanja, funkcija upravljanja je uvek omogućena i razdvojena od kočenja za razliku od klasične upravo zbog ne nabadanja, drugojačije se ponaša samo težište kao i promena predtraga pri otvaranju gasa. Vrat je verovatno skup, ostalo natrči po bagateli, štapovi se isprave perfektno a čizma se nikad ne krivi, rame nekad može nekad ne, gornji trougao je uvek neoštećen. Samo mora da se čeka, al ima gotovu uvek.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne zurim, nisam iskljuciv tako da pustam vrijeme da igra za moj tim. Vidjet cu sta naleti u medjuvremenu i od toga zavisi ostatak price.

Ali sve prepravke (ispravljanje) vrlo tesko dolaze u obzir zbog teskoce da ovdje nadjem dobrog majstora a i za pristojnu cijenu. Ne bih eksperimentalno da probavam koji je dobar majstor. 

A nesto sam racunao da ako krenem na origi r1200r onda je bolje kupim jedan za skoro iste pare i rijesim se em rizika em briga i vozam odmah.

Moja zamisao je nesto slicno nine t:u.

 

btw: Ne razumjem bas sta mislis sa stap, cizma, ramena i gornji trougao? Slabo baratam sa tom "lokalnom" terminologijom. Vecinu sam ucio na drugim jezicima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 minutes ago, Zen Mod said:

ladno ce da lici na R Nine T kad ga sredis

To mi je i plan. Gledao sam ramove za njih i cijene na ebaju su i preko 2k€ a prednja za ovaj moj je oko 1k iako je ima i za 2k. Zadnji dio je jeftiniji.

 

Ali, nisu toliko ni pare u pitanju koliko da napravim nesto sa mojim pecatom i da vidim da li sam sposoban za to ... a ako ne mogu, onda da se rijesim i odem u prodavnicu gdje je rjesenje kljuc u ruke :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Btw: Je li znate nekog dobrog majstora koji se bavi izradom/preradom ramova za MC? Moze cijelo područije.

A zahvalan sam i ako vidite neke stvari koje se prodaju a mogu da mi dobro dodju ili me usmjere u jednu ili drugu stranu, da me obavjestite.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

prekontaj malo sta mozes naci , a da ti bude i najjednostavnije i srce na mestu

onda kreni u varenje , kad se odlucis tacno sta ces

to tacno sta ces podrazumeva jasnu ideju.... cuda mogu da se naprave samo na osnovu radionickog crteza , nema potrebe da se vuca cela skalamerija ni po Swe a kamoli po jevropi (ukljucujuci i Balkan)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

samo to po kutijama i felne vrede pare koje si platio

no , zarad preglednosti - valja ti da rasprostres to iz kutija na pod  i slikas .......   

 

imas li ideju od kojih sve serija pase prednjica ( telelever , teleskop ,sta god .... )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

27 minutes ago, Zen Mod said:

prekontaj malo sta mozes naci , a da ti bude i najjednostavnije i srce na mestu

onda kreni u varenje , kad se odlucis tacno sta ces

to tacno sta ces podrazumeva jasnu ideju.... cuda mogu da se naprave samo na osnovu radionickog crteza , nema potrebe da se vuca cela skalamerija ni po Swe a kamoli po jevropi (ukljucujuci i Balkan)

 

 

Prvo cu da probam da skeniram model ili da nadjem CAD od motora pa onda da se igram sa konstruisanjem. Kad osmislim formu, onda cu da uradim FEM proracun da vidim kolko je to jako i gdje su mu slabosti pa da ojacam gdje treba, posle izrada po crtezu. Finalno, mozda uradim i CFD tako da znam gdje mogu staviti manje, "nevidljive" ali efikasne spoilere da me vjetar odmah ne oduva :)

Imam i jos jednu varijantu i to da vidim sa jednim "lokalnim" majstorom (S. Egeland) koji se bavi preradom i uradio je par kreacija bmw:a ... uz malo srece, ima on na odpadu nesto sto meni taman moze :)

 

Evo njegove zadnje bmw kreacije:

stellan-egeland-harrier-bmw-motographite

 

26 minutes ago, Zen Mod said:

prekognicija ?

:)

 

Nije, maudrost :) ... dok me ljetos napovratku kuci drzao budnim i pricao i ispitivao sta volim, neprimjetno je saznao da mi je najljepsi motor 90 tako da je za rodjendan osvanuo jedan pravi origi model ali u minijaturi.

Mogu ga sada studirati posto ima sve detalje :) 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, Zen Mod said:

samo to po kutijama i felne vrede pare koje si platio

no , zarad preglednosti - valja ti da rasprostres to iz kutija na pod  i slikas .......   

 

imas li ideju od kojih sve serija pase prednjica ( telelever , teleskop ,sta god .... )

Nemam, tek cu sada poceti da se ozbiljnije raspitujem.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

18 hours ago, ninja said:

 

Prvo cu da probam da skeniram model ili da nadjem CAD od motora pa onda da se igram sa konstruisanjem. Kad osmislim formu, onda cu da uradim FEM proracun da vidim kolko je to jako i gdje su mu slabosti pa da ojacam gdje treba, posle izrada po crtezu. Finalno, mozda uradim i CFD tako da znam gdje mogu staviti manje, "nevidljive" ali efikasne spoilere da me vjetar odmah ne oduva :)

Imam i jos jednu varijantu i to da vidim sa jednim "lokalnim" majstorom (S. Egeland) koji se bavi preradom i uradio je par kreacija bmw:a ... uz malo srece, ima on na odpadu nesto sto meni taman moze :)

 

Evo njegove zadnje bmw kreacije:

stellan-egeland-harrier-bmw-motographite

 

 

Nije, maudrost :) ... dok me ljetos napovratku kuci drzao budnim i pricao i ispitivao sta volim, neprimjetno je saznao da mi je najljepsi motor 90 tako da je za rodjendan osvanuo jedan pravi origi model ali u minijaturi.

Mogu ga sada studirati posto ima sve detalje :) 

Bez ljutnje , ovo je "prokakanje" od motortočka , al kao ideja ? :) ....... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...