Jump to content

Nokautiran svapski bokser ili kafanski takmicar?


ninja

Preporučeni Komentari

A sad malo o imenu tolica, ovo je bmw r1200r sa bokser motorom, sletio u jarak pa je u knockoutu (pomio viljusku i prednji dio rama). Plan je da se ocisti i bude jedan pravi cafe racer ljepotan :).

Prednja viljuska je sa KTM 950 sm i ram na slici koji je drzi je donekle sa KTMa. Original ide telelever ali plan je bez njega u cr var8janti. 

Problem je da nije registrovan i broj sasije je otisao sa prednjim ramom. :(

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

14 hours ago, ninja said:

A sad malo o imenu tolica, ovo je bmw r1200r sa bokser motorom, sletio u jarak pa je u knockoutu (pomio viljusku i prednji dio rama). Plan je da se ocisti i bude jedan pravi cafe racer ljepotan :).

Prednja viljuska je sa KTM 950 sm i ram na slici koji je drzi je donekle sa KTMa. Original ide telelever ali plan je bez njega u cr var8janti. 

Problem je da nije registrovan i broj sasije je otisao sa prednjim ramom. :(

Pa trebao bi imati onaj odpiljeni dio kao dokaz ? , pa moreš napravit i novu ramu , sam što treba homologizacija . Iak neznam što se na samom nosaču vilica (gdi je ukucan broj) moglo potrgat ?. Osim što od KTM a ne paše oriđiđi. Ovo sa teleleverom treba izuzetno precizno odradit da nebi išao ko "pas sa svadbe " onak na koso. Ideja je odlična . "Triumphof" rezervar mu daje vintage štih i upravo izgleda i valjda mu je namjena "od kafane do kafane" iak sa dobro složenom "Bemburom" moreš kam oćeš , od alata trebaš malo bolji švicarski nožić . :) . dok sa "japancima" je malo "softiciranije". Al  gušti su gušti ;)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

13 hours ago, sir Oliver said:

Lele kolka rados za motor. Šta bi bilo da je ovo moto vorum? Delirijum i padanje u nesves?

E ? a :) ?  Teba se odmorit od preslušavanja kablovinja , lampih ,   tranzistora i ostale svekolike "sklamerije" ? :)  . Na žalost opet osluškuješ ,  kak radi motor kak se čuje auspuh ( bitno za dugu vožnju)  itd  , al to je na sreču "druga dimenzija" ! :)

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

20 hours ago, ninja said:

Eeee vidjet cete Bosanskog NinjaVikinga kad (ako) ovo bude prica sa sretnim krajem :)

btw: Na putu kuci, natovareni, junior preuzeo volan od skandinavskog tenka ;)

 

 

IMG_20170311_173451.jpg

 

IMG_20170311_173443.jpg

 

 

obratiti paznju , za naravoucenije , pravilno vezanje motocikla za transport - kasievi su locirani tako da je ogibljenje napeto/pritisnuto

ono sto treba izbegavati , posebno kod tezih motocikala  - nikad ne fixirati zadnji tocak za podlogu , a  ostaviti ono sto je iznad tocka slobodno

amortizer nije konstruisan da trpi toliku silu u kontra pravcu , i desavalo se da se osteti zadnji amortizer iz tih razloga ....... ne jednom ......kod  cruisera ili dual sport-a vece zapremine/tezine

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ovaj bmw je uletio u jarak i polomio prednjicu, osiguravajuće drustvo ga je "odkupilo" tako da je izbrisan iz registra. Nema broja sasije.

Tip je nakupio masu dijelova koje je nasao, zato je tu Triumphov rezervoar, KTM viljuska a nasao je i prednji ram za KTM koji je sada montiran. On ga je mo "dovario" i stavio na motor. Ima tu i cijela kutija sa dijelovima raznih ramova.

Sad, ja jos nisam 100% sta ja hoću od ovoga i da li uopste ja sam mogu to da napravim. Moram ga registrovati kao "hobi napravina" pa onda homologaciju za ram. Posle je lakse ako to prodje.

Sad, ta KTM viljuska je dobra i šteta je ne iskoristiti. 

Motor je u osnovi r1200r 2008 koji je presao oko 26-28000 km. Cijena je bila takva da nisam imao srca da ne uzmem :)

Ja bih ga očistio i napravio neku vrstu caferacera ali sa podugnitim ruckama, nije mi tijelo vise za S-figure :) Znaci, cafe racer - ninja scrambler :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mozda ona varijanta prednjice sa ebay-a , da resis i pitanje papira

onda takovoga ostavis full naked i eto ti scramblera

 

rasprodajom viska delova bi pokrio prednjicu , garant

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prodato to vec.

A origi ram trazi onda telelever pa ogibljenje za njega pa origi viljuska ...

Nije ovdje toliki problem to registrovati ako imas pristojan ram, samo treba ga smisliti i realizovati ali nasao sam neke veze i varioce pa cemo da vidimo.

Za ovo nema zurbe, ako sredim za godinu dana onda je odlicno a realno racunam 2-5 godina :) ... Taman da napisem i ja ZEN knjigu :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dobro došo u "sektu", :loleverybody:,razumem se pomalo u BMW pa...HP model je rađen bez prednjeg ramena, ima i nekoliko prepravki na klasičnu viljušku ovaj tvoj motor, ali je upravo vešanje  telelever / palalever specifukum i prednost iako mnogi ne smatraju tako. R BMW-i nemaju ram, sve se kači na agregat i menjač, prednji vrat, na kome je broj šasije se kači na nekoliko šrafa bez rizika da se geometrija poremeti, možeš ga naći na ebay-u redovno kao i sve što je potrebno za prednji kraj, mislim da bi to što imaš dobrim delom, ako ne i sve, pokrilo. Položaj sedenja je turing, sa dodacima za korman se može dobiti enduro koji je uspravan. Možeš ga upakovati na RT ili GS ali to već traži dosta periferije, a naravno ima i niz ličnih kreacija da biraš do mile volje i pustiš mašti na volju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Quote

Za ovo nema zurbe, ako sredim za godinu dana onda je odlicno a realno racunam 2-5 godina :) ... Taman da napisem i ja ZEN knjigu :)

 

jos i bolje

nisi sebi kupio drugi motor , nego razbibrigu i uzivanje u garazi za par godina

 

edit: kontam da u Swe broj motora ne igra ulogu ?

tako da bukvalno plocica na vratu radi sve ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...