Jump to content

Koji digitalni amp


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Snaga nije bitna, i 2W su dovoljna, samo mu je važno da amp bude bez šuma, kvalitetno napajanje, plus amp koji ima dobar input noise ridžekšn ...ili tako nekako. Ovaj TPa3251 im je reference amp sada, i naravno da mu ne treba tolika snaga, ali je amp za red veličine tiši od malaca. http://www.ti.com/lsds/ti/audio-ic/analog-input-class-d-product.page  I 44 i 45 su novi i dobri , samo nih još nisu ufatili Kinezi da rade, pa trenutno ima samo eval.board za 200 dolara...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako ćemo stvarno najkvalitetnije, onda naravno zaobići Dclass ampove i uraditi neku proverenu i kvalitetnu šemu linearnog ampa, nešto što je bilo procenjeno i u slušnim testovima kao stone quiet, Pass F1J ili F2J ili F3 npr, mala snaga, lepo zvuči, imaš Zena kao znalca da pomogne savetima, imaš na oglasima kompletirane pločice napajanja i samog ampa, samo dodati ladnjake i trafo... I najbolje i skuplje samim time od kineskih modulčića D klase. Oni su jaaako dobri Obzirom koliko koštaju...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Skrstic ima Folsom verziju tda7297 čip ampa, kakav li je on po pitanju šuma? Slobo, jel se čuje neki šum kad prisloniš uvo uz Fostexe? Ako se čuje i malo na Fostexima, mislim da otpada za kompresioni drajver plus horna.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih (ћу испробати ) Тpа3110 u Sanwu izvedbi http://www.ebay.co.uk/itm/TPA3110-PBTL-Mono-Digital-Amplifier-Board-AMP-Module-1-30W-for-Arduino-DC-8-26V-/291993966706?hash=item43fc325872:g:pzUAAOSw-0xYcOEm

meni je moj primerak 3110, verzija bez izlaznog filtera,  imao lepše visoke tonove , nego 3116 ili tda7498, naravno u mojoj sobi, sa mojim zvučnicima, i mojim izvorom piva... ovaj, zvuka...

Šalu na stranu, važan savet je dao Skrsic, smanjiti gain na tim tpa3118 pločicama, pa probati...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Pchelac said:

Ako ćemo stvarno najkvalitetnije, onda naravno zaobići Dclass ampove i uraditi neku proverenu i kvalitetnu šemu linearnog ampa, nešto što je bilo procenjeno i u slušnim testovima kao stone quiet, Pass F1J ili F2J ili F3 npr, mala snaga, lepo zvuči, imaš Zena kao znalca da pomogne savetima, imaš na oglasima kompletirane pločice napajanja i samog ampa, samo dodati ladnjake i trafo... I najbolje i skuplje samim time od kineskih modulčića D klase. Oni su jaaako dobri Obzirom koliko koštaju...

Sve je to ok glede zvuka i kvalitete ali vrlo neprakticno za moju primjenu jer moram puno toga utrpati u zvucnu kutiju i nije bas izvedivo sa velikim hladnjacima trafoima i piksama od pive...:);)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

7 hours ago, Pchelac said:

Skrstic ima Folsom verziju tda7297 čip ampa, kakav li je on po pitanju šuma? Slobo, jel se čuje neki šum kad prisloniš uvo uz Fostexe? Ako se čuje i malo na Fostexima, mislim da otpada za kompresioni drajver plus horna.

Kad stavim SMPS (ono bolje jer sam kupio 2 ista) i odvrnem na max ima malo zijanja i zavisi od pozicije pota i naravno od pozicije samog napajanja u odnosu na amp. Znači odpada. Na linearnom nisam čuo a odavno nisam njega stavljao. Davao sam kolegi Filsoma i oba npajanja. On ima RAALa i isto kaže ima šuma sa SMPSom ali njemu je zujanje bilo konstantno bez obzira na pot. Problem je što nisam siguran da mi šim ne potičeiz DACa a za njegov znam da ima nekog bruma. Neznam da li je pustao CD ili išao peko DACa ili gramofon. Ja bi sve kombinacije probao ali ja sam :crazy:

Da napomenem da sam skutijao SMPS i da ga nisam probao te neznam kako se sad ponaša. Kablove unutra nisam najbolje namestio zbog malog prostora tako da je to zujanje moguče zbog toga. Folsom je naravno na nekom stiroporu odkad sam ga pustio, a kutiju imam odavno skoro završenu za njega. Kad mi prođu neke stvari, te mogu muziku da slušam, pustiću pa ću da napišem šta se dešava. Možda dotad i skutijam i ampove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 minutes ago, Dacho said:

Novi kandidat na stolu...nagradno pitanje, da li šumi!?

2017-04-11 08.32.12.jpg

Ove 3110 i ja planiram da nabavim čisto da probam. Šum imaš. Nađi 12v akumulator ili ih stavi na 9v bateriju pa onda javi. Isto možeš i sa 3118 radiće sa 9v, a kasnije probaj sa 2x9v po kanalu. 9v baterija nije skupa za probu. Kasnije kupiš punjuve pa nema strujnog kabla.

Ono na dasci mi nije baš jasno, loša slika. Iz činča ide na pot pa ulaz pojačala? Generalno , koliko sam video, imaš preduge i nisu širmovani ulazni kablići. Sve to skuplja šum spolja. Ja bi to skratio. 

Probaj tda7297, one jeftine sa ebaya ali prepravi po Folsomovom uputstvu. Mislim da će ti se najviše svideti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sta si zapeo za D klasu? Ja sam probao i meni ne odgovara. Zato,ne mogu da ponovim dovoljno puta: Tda7297, Tda7297, Tda7297...

 

I, probaj na 12 v akumulator. Ako i onda ima suma, onda je do (lose) mase....

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 minute ago, Vix said:

Sta si zapeo za D klasu? Ja sam probao i meni ne odgovara. Zato,ne mogu da ponovim dovoljno puta: Tda7297, Tda7297, Tda7297...

 

I, probaj na 12 v akumulator. Ako i onda ima suma, onda je do (lose) mase....

 

Zvuk, cijena i praktičnost D klase za moju primjenu je vrlo prihvatljivo. Gotovo niti za jedan modul sto sam probao nemam primjedbu u zvuku.

Morat cu probati sa akumulatorom da vidim gdje sam...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, skrstic said:

Ove 3110 i ja planiram da nabavim čisto da probam. Šum imaš. Nađi 12v akumulator ili ih stavi na 9v bateriju pa onda javi. Isto možeš i sa 3118 radiće sa 9v, a kasnije probaj sa 2x9v po kanalu. 9v baterija nije skupa za probu. Kasnije kupiš punjuve pa nema strujnog kabla.

Ono na dasci mi nije baš jasno, loša slika. Iz činča ide na pot pa ulaz pojačala? Generalno , koliko sam video, imaš preduge i nisu širmovani ulazni kablići. Sve to skuplja šum spolja. Ja bi to skratio. 

Probaj tda7297, one jeftine sa ebaya ali prepravi po Folsomovom uputstvu. Mislim da će ti se najviše svideti.

Ovo sa daskom je samo proba, imao sam svakakve duzine kablova i bilo je isto...a i fućkaš pojačalo koje je tako osjetljivo na duzinu tih kablića..:D

Ulazni signal meni ide direktno iz aktivne skretnice, nema pota između. Da nebi bilo zabune probavao sam i bez skretnice da otklonim sumnju da mozda ona šumi.

20170411_072734.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...