Jump to content

Koji digitalni amp


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Sto se horni tice najlakse ces odrediti koliko i koji opseg pojacava tako sto ces je staviti na usta kao trubu i sistati kroz nju. Najbolje zamoli nekog od ukucana a ti slusaj. Horne inace upijaju i reemituju zvuke iz prostorije. Zatim svaki materijal rezonuje...Bez merenja neces moci da odredis sta se dogadja sa impedantnim pikom a ovde je moguce da se nesto superponira.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

3 hours ago, Dacho said:

Da.

To je sum digitalne konverzije koji se još više čini "vidljivim" putem direktivnosti horne. Uvek je prisutan, i spusta se i do centralnog spektra. Vidi se i na merenjima. Podaci koje proizvodjaci (danas) daju jednostavno nisu tačni. To se vidi i po tome sto ne daju kao ranije, sta je korišceno pri merenju i kako je sve radjeno. To je bilo ranije opšta praksa.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda, neka napravi malo pojacalce A klase, dovoljno i par vati. Najbolje neko to bude neki "power follower". Ima ga na diyaudio.com SEWA amp. Jeste da to vise nije malecko i toliko jeftino, a opet nije preskupo ni nemoguce. Vredi svaku paru...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 minutes ago, skrstic said:

Ih bre Zoki. Zezaš me? Ni jedno dobro pojačalo nema ni šuma ni bruma. Njemu su, koliko sam razumeo, sva osim tog jednog lampaša pravila isti problem.Možda horna pumpa šum, lmpašu fali taj obseg... Ko zna.

Šum mi prave samo digitalni moduli, obicna AB klasa i PASS 30 isto ne (neki minimum samo na jako blizu) a taj mali lampaš pogotovo ne.

Znači problem je samo u digitalcima.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 nedelje kasnije...
28 minutes ago, Vix said:

U osnovi, da. Ali je treba malo modifikovati, posto ima viska elemenata :)

Procitaj ovo prvo:

 

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=122152.0

 

 

Probao bez tih modifikacija? Vidim da je kod njih zelena plocica i malo drugacija. Gledao sam na youtube i nisam naisao da neko kudi ovaj sa slike sto sam postavio.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...