Jump to content

Koji digitalni amp


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Daklem da li neko zna, ili je testirao, ili "mu rekao jedan čoek", ili se negde po vorumi raspravljalo pa došlo do zaključka,

koje je digitalnio pojačalo najboljije?

Ima sve i svašta pa sam se pogubio. Ima neki tda7492  D Class, pa onda TPA2050 pa TPA3116 i razne njihove verzije  . A tu je i stari Sanyo STK. Jel to uopšte  dklasa ili šta je? LM (gainclone) posebna priča. Sad i ovi PAMovi se pojaviše.

Da li nešto od ovoga otskače od ostalih iz ponude ? Da li uopšte treba trošiti vreme, pare i živce na digitalce? Ima li vajde od tweakovanja i (ili) dodavanja preampa, makar i cevnog?

Predložite i nešto što ja nisam.

Ima više tema o D klasi ovde ali summa summarum koji je ozbiljan igrač?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.ti.com/product/tpa3245 mene ovaj kopka, ali braća chajnezi su zasad samo ovaj obradili -tpa3251 ,  i nije preskupo 89 dolara čini se pošteno odradjeno, eval.board je 250 dolara... Izgleda da su i ovi jeftini tpa3116 npr. dovoljno transparentni , Krstićev 3116 je znatno bolje zvučio sa takodje džabalesku kineskim preampom.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sir Oliver said:

koje je digitalnio pojačalo najboljije?

Da li si mislio na D klasu pojačala ili na full digital amplifiers - bitna je razlika.

Svi gore navedeni primeri se odnose na D klasu, ni jedno nije digitalno pojačalo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ozbiljno pojacalo u D klasi podrazumeva na prvom mestu napon napajanja veci od +/-50V sto znaci da ove kineske igrackice od navodno preko 100W sa 12-24V napajanjem otpadaju kao neozbiljna zamena za prava pojacala i pravu samogradnju. Ako ne zelite samogradnju vec gotove module tu su powersoft, pascal...

http://www.pascal-audio.com/

http://www.powersoft-audio.com/en/oem-solutions/digimod#DigiMod 2004PFC2

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam ni ja šta sam mislio. :crazy:

Daklem da se ispravim ne digital nego chip pojačalo.

Imam lanpe, klasičnih A AB, senkena, Fetova , Passova, Naim clonova ...ima na svakom koraku, praci da raniš što se kaže, interesuje me sad nešto od ovih D T ili ko već kako ih zove. Ponuda je raznolika i ne znam šta da izaberem.

Koji je najboljiji da se izabere?

Pre par godina sam , mislim i na ovom vorumu , predložio da se napravi D class pojačalo digitalnog signala. Da se PWM iz DACa direktno pojačava D classom  a ne da se pretvara u analogni pa da se na ulazu u D classu to superponira sa testerastim eda bi se ponovo došlo do PWM i pojačavalo. E Kinezi me poslušali  Evo  ga.

Alientek

Malečko, sas daljinski, sas DAC , pristojne snage.

Ovo mi je prvi pik.

Ali ako pričamo o klot pojačalu, pitam , koji je najboljiji, drastično bolji od ostalih? I da li ima takvih.?

LMxxx, STKxxx, Txxx, TDAxxx, TPAxxx

Snaga ništa divljanje, sasvim pristojnih sobnih 50ak W

Ako mogu da pridju mojim lampama da se bakćem sa time, ako ne da dizam ruke.

Na ovo pisanije me potstaklo kad sam video da se Virtua One prodaje za 500zelenih a u sebi ima Kineza od 9$

VirtueFront.jpgVirtue.PP.jpgsku-28178-0-600x600.jpg

Usto ga prezentiraju na High End sajmovima. Daklem, kako mali Djokica razmišlja, može od Chip pojačala da ispadne HighEnd. Zato pitujem koji čip je najboljiji.

@apexaudio

Ne gledam monstrume već kućna pojačala 50-80W. A napajanje imam pristojno  24V 6,5A

SB27512-36.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50-80W sa napajem od 24V se kosi za zakonima fizike. Ako se slozimo da je za kucni hi-fi potrebno pojacalo minimalno 50W na 8 oma to znaci napajanje +/-40V ili samo 40V za full bridge. Bilo bi lepo kad bi napajanje za LED rasvetu moglo da se koristi za hi-fi pojacala, ali zar je problem napraviti napajanje ne mora obavezno SMPS ako je to nekome problem. Zasto kritikujete prevarantske firme koje najnizu hoby klasu pokusavaju da predstave kao hi-fi ako vi radite to isto samo zbog ustede ako je na kraju uopste ima. D200 je jednostavan i jeftin da se napravi moze da se napaja do +/-80V radi na 450kHz sto znaci pravi hi-fi zvuk i 100W na 8 oma mu nije nikakav problem. Postoji vec mnogo gradnji koliko god ga ljudi na domacim forumima ignorisali iz nekih svojih interesa.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onaj ALIENTEK ima u sebi ovo za pojačalo.  STA328

Ni malo naivna sprava . Ima mogućnost DSPa EQ i svašta nešto.

Sa ovim smešnim cenama  i mega performansama, moguće je napraviti zvučnu kutiju, aktivnu, gde će svaki zvučnik imati pojačalo koje je prilagođeno (inverzno) njegovoj nelinearnosti. Dobiće se idealno linearan zvučnik za smešne pare.

Bauk se nadvija nad proizvodjačima (klasičnih)pojačala. Ne znam dal mirno spavaju.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

2 hours ago, sir Oliver said:

Što se smeješ? A neki jačiji PAM? 

PAM8610

Zavisi sta zelis postici tim D class pojacalima. Ja sam samo hteo da ih probam, onako iz radoznalosti. U principu, "not my cup of tea" sto bi rekli. Jeste, jeftini su, sviraju glasno, mozda i cisto, malo trose, lako za spakovati...ali... ima nesto u tom zvuku koji mi "ne lezi". Nekako mi hladan, neprirodan, ne znam tacno kako bih ti to opisao. Mozda nekom ne bi smetalo. PAM 8403 sam spomenuo zato sto jeste neverovatno pojacalce, naravno ako uzmes u obzir "ulozeno-dobijeno". Slicno i sa Tpa3116-3118. 

Ali ako ti je 10-tak wati dovoljno, onda svakako probaj TDA 7297. Nije D klasa, svira neverovatno dobro u odnosu na svoju cenu. Eto on mi sada sluzi kao drugi sistem, u spavacoj sobi, a slusam ga cesce nego A klasu i OB...

Evo imas ovde vise detalja...

http://www.audiocircle.com/index.php?topic=122152.0

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...