Jump to content

Woland

Preporučeni Komentari

17 minutes ago, Stradi said:

Hvala ti na odgovoru  kao i za tu informaciju jedno kucidte i napajanje i hladnjaci to izmedju ostalog i olaksava i pojeftinjuje probu do konacne odluke.

Mada tu dosta zavisi i od toga koji i ciji delovi se koriste jer ono sto sam ja cuo par F5 svi zvucali drugacije verovatno zbog toga a mozda i gresim. To sa delovima samo jos dodatno komplikuje razlike pored arhitekture.

Hvala

mozes da sastavis FW amp od delova kako ih nabavis i prepustis slucaju kako ce da izgleda THD spectra

a mozes i da podesis THD spectra

Nelson pola podesavanja ili ona bar najkriticnija obavlja izborom delova iz fiokica ......... ajd cvrc da to uradi normalan radiša

zato u zadnjim konstrukcijama ili nema tog podesavanja (nepotrebno konstrukcijski) ili su na raspolaganju trimpots da se to ucini

sto ce reci - korektna muzicka kartica , malo softwera i malo mozga

 

to ti je razlog zasto su F5 koje si cuo svi zvucali drugacije - nisu podeseni do kraja

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Nelsonova pojacala su mi kao sladoled. Razni ukusi, a ne moz' reci koji je bolji. Neki dan ti se jede cokolada, drugi vanila. Fazon je da ubodes onaj koji ti se svidja. Problem nastaje kad bi i ovo, a i ono. Najbolje imati 5 soba za slusanje muzike, a u svakoj razne kombinacije. Nazalost vecina nas zivi sa jednom zenom, i mora ziveti sa jednim pojacalom. Kako sad ubosti "zlatnu sredinu"? Mislim da cak ni Nelson nije uspeo u tome, zato je napravio 1001-u varijantu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Aleph vs. FW ?

Aleph J je FW amp , ranijih Alepha ima nekoliko u produkciji PL , razlicitih snaga - svi su koncepcijski isti , samo scaled po snazi

u svakom slucaju , svi rezultat upotrebe jedne glave

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

kao i kod svih drugih pojacala i ovde je kljucno koliko se izabrano pojacalo gadja sa zvucnicima, koji su, zasto i to ne reci jos jednom, i dalje glavna komponenta u sistemu. 

nisam nesto naslusan po pitanju F-ova, znam samo F3 koji sam posedovao i F5 koji sam cuo u vise navrata, a alepha raznih sam cuo malo vise i dosta bizarno ne racunajuci moj zvuk u sobi za koji nisam objektivan, najbolje sto sam cuo od passa je bila fabricka pass labs aleph 3 kockica koja je terala reference royal 3A virtuoso kutije. tu se osecalo toliko uzajamne sinergije da mi je tesko da zaboravim taj zvuk. sad, da li je aleph 3 najbolje sto je pass napravio, sumnjam, ali ovo pominjem kao primer da je od izbora modela mnogo bitnije uparivanje sa kutijama.

 

topla voda, znam. kupi probaj cuvaj/prodaj ili pozajmi, jos bolje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

uvek kazem - nadji kuteje za svoju sobu/usi/mozak koje ce da rade dobro i na walkman i na 33KE pojacalo

onda resavaj amplifikaciju - sto bolje , bolje ce da zvuci

bez pravih kuteja za ono gore ne vredi nikakvo dalje kombinovanje

FW amplifikacija je odredjeni plato - koji nekome odgovara , nekom ne ........ kao i svi ostali platoi

jbga , neko obozava Zabljak , neko voli more

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kutije sam nasao i zavrsuo. Realno sam i sa pojacalom zavrsio ali sam mislio da se napravi i neki Pass da se malo slusa proba igra ili sta vec. Nikad dosta probe zar ne. Uzecu F5 da cujem kuci ali to je samo jedan od mnogih od iste glave pa rekoh mozda nesto saznam i onako unapred da ne lutam bas skroz. A drugo izgleda ako nadjem neki da mi se svidi (to mi je dovoljno jer vec imam za svoje pojmove super zvucece pojacalo) moracu i da ga kupim da ne bude kad ga ja sklopim nije to . Hvala na trudu i toleranciji za moju neupucenost o FW anplifikaciji. Sto se tice more ili zabljak mora taj plato da objedini to na pr kupanje i cist svez planinski vazduh.:D jer ako je dobar,dobar je ako nije nece ni kupanje da mu pomogne. <_<

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, Vix said:

Nelsonova pojacala su mi kao sladoled. Razni ukusi, a ne moz' reci koji je bolji. Neki dan ti se jede cokolada, drugi vanila. Fazon je da ubodes onaj koji ti se svidja. Problem nastaje kad bi i ovo, a i ono. Najbolje imati 5 soba za slusanje muzike, a u svakoj razne kombinacije. Nazalost vecina nas zivi sa jednom zenom, i mora ziveti sa jednim pojacalom. Kako sad ubosti "zlatnu sredinu"? Mislim da cak ni Nelson nije uspeo u tome, zato je napravio 1001-u varijantu...

Ja imam jednu ženu i nekoliko pojačala. Jel to opasno?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Predpostavljam da FW nije najbolje zvucece tranzistorsko pojacalo ali mislio sam prvo da je ovde najvise pravljeno pa cu moci najvise da cujem o njima drugo mogao bi mozda malo da i sam tu nesto polemim sto mi se svidja i trece ipak je jeftinije od mnogih fabrickih uredjaja a dosta dobro to radi bolje reci jako dobro bar ono sto sam ja cuo sto znaci dobijem najvise u odnosu na ulozeno i za kraj taj prelazak sa jednog na drugo a ista kutija je takodje interesantan. Celokupno to angazovanje oko pravljenja me privlaci. To su bile moje pobude za pitanja u vezi razlika Passovih pojacala .

Ps

Slusao sam i Treshold original par godina i tada mi se KSA 50 vise svideo bio je detaljniji  a i ML cije uredjaje i zvuk jako postujem ali davno je to bilo kada nisam " znao " za lampase i druge majstore svog zanata. Mozda bi danas bilo drugacije jer sam godinama vise naucio  sta da slusam . Tada nisam verovao u DIY varijantu ili minifakture kao i druge majstore svog zanata a da nisu korporacije u pitanju. Sreca ali danas je drugacije. :music:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

50 minutes ago, Vix said:

Ja sad nesto razmisljam..da li je neko pravio F4? Pa posle igranka sa raznim pretpojacalima, cevi, pesak, gvozdje :D Jeste malo princip corave koke, ali kad ubodes... :)

kako - da li je neko pravio ?

 

pa jeste

 

:P

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja za slusalice koristim Luxmana i nisam uooste siguran da bi ga ovo nadsviralo i tome slicne sprave mozda neki lampaski headphone ali bas dobar ali me to trenutno ne interesuje jer mi je ovo super a koristim ga skoro svako vece..  Pogledacu cime Pass tera Lowthere ali da ponovim meni je to malo za igranje probanje imam vise nego dovoljno pojacala za Lowther sa kojima sam izuzetno zadovoljan sa jednim prezadovoljan a i ja nisam ljubitelj SS pojacala da bi mi to bilo sistem A, ja sam lampiziran skoro skroz. :D ali ako naleti SS bolji od lampe postacu tranzistor fan and owner. (tesko ali da ne budem iskljuciv jer je bitan zvuk a ne tehnologija).

Da vise ne trujem coveku temu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, grau said:

ako trazis amp za lowthere onda ili gledaj sta i kako tera (ili je terao) pass ili razmisljaj out of the box i napravi krell KSA5. 

a jes

si cuo ikad KSA5 sa postenim sluskama ili - ne daj Boze , na Lowther-u ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mislim da bi F1 ili F3 bio za mene izgleda a i inace ko ima efikasne zvucnike da koristi sigle end pogodnosti :wub:

Prodavalo se ovde pre oko dve godine jedno pojacalo sa brdo malih kalemova unutra a poredjani delovi kao u Japanskoj apoteci ali ne mogu nikako da nadjem taj oglas. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.firstwatt.com/prod.html

Pogledaj koji bi ti pasovao.

Recimo SIT-1, SIT-2, J2 su mislim super za efikasne zvucnjake.

Sad, za to ne postoji zvanicna sema jer je jos uvek u proizvodnji, ali taj problem moze da ti resi recimo Zen :rolleyes:

F3 ima plocice negde po oglasima, valjda Woland prodaje.

Dabome: http://www.diyaudio.rs/topic/8526-first-watt-f3-by-impuls-kompletirane-pcbs/

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...