Jump to content

Woland

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

F3 ima Woli na oglasima , zasrafi i vozi

Sit-1 i Sit-2 ne moze niko da napravi jerbo u njih idu Pas SIT1 izlazni , koje nema niko do Pass

u Evropi nam da postoje 3 para tih tranzistora , a da nisu vec ugradjeni u pojacalo

 

Zen ne resava problem sema uredjaja koji su u proizvodnji , bar ne resava komercijalno .......

bogami i J2 tesko moze da se napravi .. ako se ne izbulji skoro 500$ za izlaze

 

moglo bi i sa pola , samo dole da se koriste original Semisouths , gore da se koristi IRFP240 (ili jos bolje IRFP150) u Mu-follower stepenu .... ali i za to treba imati semu i znati

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Znam za Wolandovu ponudu ali ja se samo interesujem za sad nisam mislio bas odmah da idem u kupovinu. 

To ce kada se bude radilo verovatno da radi neko Zen na primer a steta za ovaj SIT 1. to mi izgleda primamljivo ali dok ja resim mozda ce moci da se napravi par tih mono blokova ko zna . Citam kritiku i mislim da je to to samo 1 tranzistor OTL varijanta. Videcemo sa Zenom kada dodje vreme jer mi se svidja njegova pedantnost a strucnosti i da ne spominjem. Sto se kaze imao bih poverenja da cu dobiti spravu po svom tehnickom ali i estetskom zahtevu sto se tice interijera. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo samo radi informacije, ja imam Zen v9, tj F3. Lepo on radi, ima malo meksi zvuk i malo podseca na lampe, ali ipak nije lampas, i nije bas to-to. Sad ne znam kakav "karakter" zvuka zelis. Recimo meni se jako svideo zvuk "Hirage" na Fak-u. Ove Passove varijante sa sada vec skupim ili nenadjijum delovima necu da razmatram, mada ima lepih jednostavnih stvari, kao recimo De-Lite amplifier. Meni isto bio zanimljiv Nelsonov PLH amplifier, (varijanta JLH-a) ali nesto nisam video da je neko to pravio...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da pojasnimo pitanje - da li sam radio F5 V2 ?

 

po snimku , to je F5 Turbo , V.2

 

radio sam jedan kanal F5 Turbo , na tabli iverice , kao uostalom i maltene sve Passove ampove

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako sam dobro razuneo vlasnik ovoga te preporucuje pa sam mislio da si ti radio ovaj primerak

Citiram

zvuka poput Admina našeg DIY foruma g. A.P. (nadam se da mi neće zameriti na ovako rogobatno smišljenom imenu dela onoga čime se on bavi) da vam dizajnira nešto poput Pass F5 Turbo (u v2 ili u monoblock opciji) sa vašim ličnim pečatom u svemu. Da Vam Leonardo napravi kutiju (originalnu ili sa ličnim pečatom) opet bar na nivou vrhunskih "konfekcijskih".

Lepota ove ideje je što bi verovatno, u dogovoru sa "inženjerom" zvuka, mogli da utičete na boju zvuka što Vam u konfekcijskim rešenjima makar to bio i MCintosh MC 402, nije moguće jer ga ne "poznaju u dušu"

kraj citata.

vlasnik ovih reci je i vlasnik videa. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nisam radio taj primerak , niti generalno radim bilo koji Passov amp za pare

za pare radim samo Babelfish-e , uz par izuzetaka - uradjeno prijateljima ili prodat licni primerak u nastupu ludila (moj M2 kad sam heto da kupim Moto Guzzi :) )

 

ako me taj lik zna , verovatno me zna sa Big Diya

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam to napisao Sredoje Subotic imenom i prezimenom. Poruka je bila napisana na PM kao odgovor na pitanje jednom gospodinu, pa neznam odakle Vam i kako ste mogli da je objavite bez pitanja?

Naravno, nisam neko ko bi rekao nešto sto ne sme da kaže javno pogotovo sto je cela poruka napisana u veoma afirmativnom tonu.

Ako pročitate dobro možete videti da nigde nije napisano da je F5 Turbo v2 uradio Zen Mod već sam govorio pomenutom gospodinu da on ima kvalitet, mnogo zna i to može (stekao sam izuzetno mišljenje o g. Zen Modu, ako neko misli da grešim zao mi je ja tako mislim).

Takođe nigde nije rečeno da je za vlasnika to urađeno pogotovo ne da sam ja vlasnik.

Suština mog saveta dotičnom gospodinu je bila da razmisli da li da kupi stari pojacavac McIntosh kada postoje ljudi kod nas koji imaju znanje i kvalitet da mu realizuju ovakav moderan, kvalitetan i nov uređaj koji može dobiti i njegov pečat tokom usaglašavanja projekta kako sam nazvao sa “inzenjerim zvuka” (rogobatno i loše ali nisam imao adekvatan izraz) kako sam nazvao paletu poslova koje nas Admin radi.

Inače clip je sa YouTube i uređaj u clip-u je realizovao neko sa grčkim imenom i prezimenom.

Da naravno i ja planiram da za sebe nabavim nešto DIY tipa a ovo sa clip-a je nešto sto nije interesantno mislim samo meni. Verujem da je to veoma, veoma interesantno mnogima.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Javno napisamo na komsiskom forumu a ne na PM. Pa ne mislite valjda da bi preneo neciju privatnu poruku. Nema potrebe za iznosenjem netacnih cinjenica. Na kraju ovog posta original izvor citiranog texta.

Drugo, samo me zanimalo da li je nas admin to pravio jer ste uputili coveka na njega a sudeci da se stice utisak iz posta da vi  imate FW DIY analogija govori da je i vas primersk uradio nas admin a i da je na klipu. No realno sve je to nebitno. Plus nas admin sve razjasnio kratko i jasno.

Evo originala iz koga sam preneo citat i to copy paste .

http://www.hi-files.com/forum/index.php?/topic/31523-mcintosh-mc-402-snagas-dilema/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Javno napisamo na komsiskom forumu a ne na PM. Pa ne mislite valjda da bi preneo neciju privatnu poruku. Nema potrebe za iznosenjem netacnih cinjenica. Na kraju ovog posta original izvor citiranog texta. Drugo, samo me zanimalo da li je nas admin to pravio jer ste uputili coveka na njega a sudeci da se stice utisak iz posta da vi  imate FW DIY analogija govori da je i vas primersk uradio nas admin a i da je na klipu. No realno sve je to nebitno. Plus nas admin sve razjasnio kratko i jasno. Evo originala iz koga sam preneo citat

[mention=887]Stradi[/mention] to je bila PM poruka kao odgovor g Miksailo i evo screen shot-ova da to dokumentujem.

ddcdd2bcc336b0daf7daa6e6e7994526.png

0128c809ca79ed35d86319882f40f0f2.png

U prvoj rečenici piše da je pametno sto mi se obratio na PM, vidite i sami.

Kako i zašto je dospeo PM kao post na forum to je pitanje od milion dolara i kao i svaki Srbin sklon da u svemu vidi zaveru, mislim verovatno ne slučajno.

Svejedno nema ničega u objavljenom sto po meni ne bi smelo da ide javno osim sto se pominju neki talentovani, kreativni i veoma kvalitetni ljudi (Zen Mod i Leonardo) pa je nekome moglo možda to da smeta [emoji4].

Uvek ovakve stvari pišem na PM jer imam problem da razlucim kada moj stav može neko protumačiti kao reklamu.

Vama se [mention=887]Stradi[/mention] izvinjavam sto sam rekao da ste objavili PM a ja bih trebalo da postavim pitanje adminu dotičnog foruma otkud moj PM na forumu.

U PM za g. Miksailo nažalost nisam pomenuo g. Woland koji je mnoge od nas upoznao sa radom ovih briljantnih inženjera, kroz svoje objave i veoma interesantne i duhovite postove.

Čak sam pomenuo da je g. A. P. lično od Nelson Pass dobio nekoliko SIT tranzistora koji “rade kao lampe” uz zadržane prednosti tranzistora (moje laicko tumacenje) da apostrofiram da kao i obično svet uglavnom više postuje naše vrednosti nego mi Srbi sami.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Srecko said:

nisam pomenuo g. Woland koji je mnoge od nas upoznao sa radom ovih briljantnih inženjera, kroz svoje objave i veoma interesantne i duhovite postove.

viš ti Wolanda bogati - interesantan, duhovit dapače.. ee, ko ga ne zna skupo bi ga platio :smesna:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

22 hours ago, Srecko said:

SIT tranzistora koji “rade kao lampe”

Ti SIT tranzistori i jesu kao lampe. SIT je jedini koji radi kao trioda a nije lampa.

Compared to other semiconductor materials, including silicon (Si) and gallium arsenide (GaAs), siliconcarbide (SiC)is relatively immune to external factors, including radiation and electromagnetic-pulse (EMP) effects.

Dakle lampe i SIT-ovi izdrzavaju samo EMP od nuklearnog napada, zato ih i koriste na radarima, satelitima videti - Field effect semiconductor device having an unsaturated triode vacuum tube characteristics:


http://www.google.com/patents/USRE29971

 

Kapiram da Nelson zna nekog pri USA vojsci kad je uspeo da napravi svoju seriju. Jer taj tranzistor ne prave za audio tehniku. Mnogo veće su frekfencije u pitanju. I snage. B)

 

Da bih dočarao o čemu se radi - koriste  jedan SIT "od pola metra" u EmDrive pogonu.  Kao mikrotalasni buster koji treba da pokreće vasionski brod kroz onaj levak. Jer toliko veliku snagu može da proizvede u mikrotalasima.:buehehe:

01-emdrive.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...