Jump to content

Woland

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 147
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Alex je pokupio informacije iz predmetnog threada na Big Diya

elem , nije bas za pocetnike ...... treba svladati THD merenja - treci trimer je tu bas sa tim razlogom , da se moze podesiti THD spectra

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Hoce li neko da mi objasni koji od tih Pasovih pojacala je sa najboljim zvukom da li taj "najbolji" moze u mono block varijanti i koje su onako generalno razlike u zvuku medju njima. Nikako da pohvatam sve .Te F3 pa F7 pa J2 pa SIT 1 itd.  Hvala unapred

ps

Je li Babelfish dodatak kad ga je zen spravio ili je to nesto drugo.  Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nema "najboljeg" Pass pojacala... Od ovih FirstWatt "preradjevina" kako ih ja zovem, nema najboljeg... Ima samo "drugacijih". Svako svira na svoj nacin.

Aleph J je kazu "romanticno", J2 recimo ima prizvuk lampi (neki se kunu da na blind testu zvuci identicno kao pojedini SETovi), F4 je posebno na svoj nacin, M2 opet, F7 je pa skroz drugaciji...

Napravis kutiju sa napajanjem 2x25V 500W i hladnjacima disipacije 100W i onda menjas plocice :) Pa sta ti se najvise svidi to ostane..

Babelfish J je Zenova iteracija Alepha J.. poboljsana verzija (daje vise snage), recimo.

Babelfish J2 je Zenova iteracija valjda tog passovog J2... opet, jaca verzija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala ti na odgovoru  kao i za tu informaciju jedno kucidte i napajanje i hladnjaci to izmedju ostalog i olaksava i pojeftinjuje probu do konacne odluke.

Mada tu dosta zavisi i od toga koji i ciji delovi se koriste jer ono sto sam ja cuo par F5 svi zvucali drugacije verovatno zbog toga a mozda i gresim. To sa delovima samo jos dodatno komplikuje razlike pored arhitekture.

Hvala

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...