Jump to content
Woland

Kazalište Pozorište Gledališče Teatar

Recommended Posts

3 hours ago, Woland said:

27.09.2017. Bitef, ........, da je Mit o Kosovu duboko utemeljen u meni..........

javlja mi se da , bez obzira da li se neko razrast'o uz Mit o Kosovu ili Old Shatterhanda i Vinetoua ......... sve te tanke zice u koje udara su su stvari deo kolektivnog nesvesnog koje je starije i od Mita o Kosovu i od ove dvojice

lokalizmi onako daju malo mirodjije da ti isti lokalni poticaji malo jace zabruje , al osnovne teznje su iste

ono , primer - procitas malo i upoznas pricu o https://crazyhorsememorial.org/  

garant posle malo pocnes to da osecas kao blisko

to su razlozi zasto umetnicke rabote su univerzalno prepoznatljive svuda u svetu

E tu je problem ! Svoj lebac papam , tuđu brigu vodim ? I tak za uvjek . Pravi "pastiri" bilo koje provecijencije znali budu ( za to su školani) masu halabrnuti u svom interesu . Dečki treba poštovat  ko oče i ne oduzimat nikome prava na ništa . Čitao sam onog Rusa ? Opće poznato ? . Ma dal da izbrišem post ? :) nisam !

28.09.2017. Bitef, Sneg, Talijateatar, Hamburg, režija Ersan Mondtag

šta zna dete, šta je sto kila - uzme i nosi, lepo zvuči, ali se retko dešava.. sinoć se nije desilo :) pretočiti 450 strana romana Sneg, Orhana Pamuka u dramski tekst nije ni malo lako.. a i zametan je to posao, ne ume to svako, traje to - poduhvat je to.. poslednji kome je to uspelo Marku Fotezu, sa Andrićevom Gospođicom (ta predstava ima slabosti ali one nisu sadržane u dramskom tekstu), Andrić je odobrio dramatizaciju - sreća njegova da je umro, pa nije video Kokan-Sandokanovu dramatizaciju svoje Na Drini Ćuprija.. ni Crnjanski nije bolje prošao sa Dnevnikom o Čarnojeviću.. 

predstava ipak nije bila loša, pogotovo za one koji knjigu nisu čitali, ali ipak nije odražavala duh romana, već su prikazane tek poneke sekvence.. i to bi bilo OK da je duh ostao očuvan.. prihvatljivo je i eventualno da Roman bude polazište, a ne ishodište, ali tada bi reditelj trebao više da se bavi onim unutrašnjim a ne da jednodimenzijalno opisuje dešavanja.. ansambl je bio dobar, u nekim momentima i odličan, muzika takođe dobra..

765x300-51bitef17-sneg.jpg

exx :( želeo sam ponovo da pogledam Čas Anatomije.. ne dadoše.. kažu - otkazano zbog bolesti glumca.. niko od prisutnih u holu im nije poverovao.. kad sam izašao sa premijere u Martu, rekoh da neće dugo ova predstava - nepodobna je, počinje sa čitanjem Srebreničkih žrtava, a završava sa Kišovim Đubrištem.. unutra Kiš, Rembrant, Šandor Petefi.. svi nepodobni i opasni.. a i taj Urban - mora li baš danas, kad onog koljača oslobodiše - e, ne može! da se čitaju njihova imena, dok krvnika oslobađaju!? ipak, nisam mislio da će da odu toliko daleko.. ali ono što je meni daleko, njima je taako blizu, što je meni neprihvatljivo, njima je normalno, čak poželjno.. Vođa reče nešto jutros, kao da ne psujemo, da ne plačemo, da se ne žestimo zbog oslobađanja ubice, pa je valjda zbog toga, neka od podguznih muva odlučila da se istakne i umili mu se, pa mi zabranilo, ne da mi stoka ni da plačem u pozorištu, nad njima, nad nama, nad Kišom, Urbanom, Petefijem, Rembrantom.. nad sobom, budalom što ne odoh još onomad iz ove mračne zapizdine.

12 hours ago, Woland said:

exx :( želeo sam ponovo da pogledam Čas Anatomije.. ne dadoše.. kažu - otkazano zbog bolesti glumca.. niko od prisutnih u holu im nije poverovao.. kad sam izašao sa premijere u Martu, rekoh da neće dugo ova predstava - nepodobna je, počinje sa čitanjem Srebreničkih žrtava, a završava sa Kišovim Đubrištem.. unutra Kiš, Rembrant, Šandor Petefi.. svi nepodobni i opasni.. a i taj Urban - mora li baš danas, kad onog koljača oslobodiše - e, ne može! da se čitaju njihova imena, dok krvnika oslobađaju!? ipak, nisam mislio da će da odu toliko daleko.. ali ono što je meni daleko, njima je taako blizu, što je meni neprihvatljivo, njima je normalno, čak poželjno.. Vođa reče nešto jutros, kao da ne psujemo, da ne plačemo, da se ne žestimo zbog oslobađanja ubice, pa je valjda zbog toga, neka od podguznih muva odlučila da se istakne i umili mu se, pa mi zabranilo, ne da mi stoka ni da plačem u pozorištu, nad njima, nad nama, nad Kišom, Urbanom, Petefijem, Rembrantom.. nad sobom, budalom što ne odoh još onomad iz ove mračne zapizdine.

Eto na đubrištu završe sve fine i nefine stvari koje popapamo i "probavimo " :)

18 hours ago, black coffe said:

Eto : Ko pjeva zlo ne misli .  al volim doživljaje , ako žena veli :)

Da iz kultnog bezvremenskog filma napravili su predstavu . Zamisli bez politike sam međuljudski odnosi i to u svim varijacijama na temu ? jedva čekam . Dal bum izvješće jer je ovo ipak "zalogaj" za "daske" ? !