Jump to content

47 pojačalo za slušalice


sir Oliver

Preporučeni Komentari

Nešto me svrbi lemilica, a ne znam šta bih. Dosta mi tweakovanja CD-a, kablovi mi na nos izašli, sa DACi sam posle vakuumiziranog JLSoundsa završio, kao i  sa streameri (daphila na thin clientu).

Šta sad? Ostalo mi da uradim reverzni inženjering jedne skretnice ali sam ne umem a nikog da mi pomogne.

U međuvremenu reših da našvajsujem pojačalce za slušalice. Slušalice su Senhajzer HD560 i 480.

Pre cevki bih se malo povratio u formu nekim prostijim projektom. Ne baš Cmoy ali tu negde.

Imate li neki predlog?

Šta mislite o ovome?

1394933307.jpg

Vredi li gubiti vreme?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

zaboravi na sve OPamp verzije sa po milion delova u svakom chipu. Tu je jedini + lako sklapanje i zbog toga se ljudi i opredeljuju sa OPamp dizajn.

Posle hajpuju da je super... Slusalice su ti kvalitetne i zahtevaju kvalitetniji pogon. Imas dovoljno iskustva da sklopis nesto bolje.

ono sto je potrebno da prekontrolises je koliki tacno napon p-p treba za pogon tih slusalica. Da bi video da li mozes da se provuces bez pojacavackog stepena

samo sa recimo nekim bufferom?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono što me čudi je da Sony in ear  sluške MDR-NC31 (16 Ohma) na iPodu sviraju bolje od HD 560.

MDR-NC31EM-Xperia-Z2-Headset.jpgipod-nano2.jpg

Koji je tu đavo, uskljađenost impedanse ili in ear princip , tek kad ih naguram u uši to je neverovatno realnije i prisutnije od HD 560. Zato reših da probam neko pojačalo. Za početak nešto prosto.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Daklem stiglo pojačalo. Za samo 12 dana od toga 4 kod nas ( povlačilo se po carinama).

PCB dvostrana sa metalizacijom, stop lakom i belim lakom. :worship: Svi delčići, pot  solidan, zadihtovan. Čak i kutiče.:haha: Laserski isečen pleksi . Cena smešna. Ni delove ovde ne bih nabavio akamoli PCB i kutiju. Obesmišljen je svaki DIY "od nule", Ko da razvija štampu , radi PCB ( naručuje) kad sve dobije za smešne pare.

DSC_0469.thumb.jpg.eba2a688f2f5f8649d2e1743c729d95b.jpg

Istog dana stigli i ear pads za sluške. Sad su ko nove. Jesu plaćeni mačo više od obične ponude na Aliju ali je kvalitet izuzetan. Skoro pa kao original.

DSC_0468.thumb.jpg.091d7709ef3f8e40a9d19a136e4fab5d.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kratko letovanje (nu jedan školski čas) i gotovo. Čak i radi!:unbelieveble:

Na slici Sennheiser HD560 Ovation II, Intel Nuc, pojačalo za sluške 47 Amplifier i podmetač za viski sledom.

DSC_0471.thumb.jpg.71e798c8308ce9277639b65397a42994.jpg

Prvo priključivanje na neko napajanje od laptopa 20ak V (trpi ono do 30V  mada ja verujem da bi i 40V preživelo). Što veće napajanje veći swing.

U principu kako je pojačalo vrlo malo moglo bi i neko baterijsko napajanje pa bi se dobio mobilni uređaj. E sad šta iskoristiti za napajanje? 9V NiCd (2 ili 3 * 9V)ili MHi baterije? Ili LiPO? Jel ima neko iskustva sa njima?

DSC_0467.thumb.jpg.91e15ca532f4d5ce68cedf042168e6d2.jpg

Na prvo uvo zvuk dosta bolji od klot slušalica bez pojačala. Mnogo veća prostorna slika, više vazduha. Jačina nije preterana ni pri potu skroz napanjenom (izdržava se). Bas je prirodniji.

Sledi testiranje sa drugim slušalicama, napajanjima, OPA rolling,  ... igranka.

Pre nego pređem na neke stakliće.:Viannen_loungelizard:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U prilogu osnovna shema cevnog predpojačavača(ampa za slušalice i napajanja na bazi MOSFET-a.

Jedna reč napomene - i seriji od tri zener diode (11, 100, 68 V), treba kratko povezati mesto za onu od 68V, koja izlazi iz kombinacije, jer se kao idealno nakon testiranja pokazalo napajanje od 200V.

Pošto kao što vidite ovde nema izaznog trafoa, cevi su direktnoj sprezi sa izlazom, preko filterskog elektrolita na izlazu. To odlično radi, ali je osetljivo na radno opterećenje, jer cevek nisu baš oduševljene većim strujama. Radiće i tako, ali će glasnosti biti ograničena. I nema paralelne pobude sliški i recimo pojačavaa snage bez bitnog pada glasnosti.

Još treba da prokopam par slika u vezi njih, kao što je komandna pločica sa glasnisti, balansom, stereo/L+R mono i ulaz A ili B, te power on preklopnikom. I našom verzijom štampe. Biće naknadno.

 

 

 

 

 

Tube Headphone amplifier.pcx

TUBE_PS2.pcx

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Beli_Ninja

Hvala lepo na prebacivanju i u normalan format i u odgovarajuću temu. Sada još samo da izbunarim i preostale slike, radim na tome.

Samo da ponovim: D7, zener 68V, se izbacuje, ne ide unutra, potrebno je imati napon od 200V

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Dvv i Beli Ninja  Hvala Vam za objavljivanje šeme.

Nakratko sam bacio pogled i nije mi jasna uloga V1B (polovine) lampe. Tu je mogao i R od 40ak KOhma. Ceo posao obavlja V1A. Tako da bi u konačnom moglo da se napravi sa 3 lampe ukupno.

Da li je razmatrano da se implementira neki NFBack?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...