Jump to content

Few my DIY projects


jororaitchev

Preporučeni Komentari

  • 3 months later...

"The unique and patented Hegel SoundEngine audio technology is combining the advantage of class AB-amplifier and the advantage of class A-amplifiers, without having the draw backs of class A and class AB-amplifier technologies. The SoundEngine Technology will cancel crossover distortion found in all types of class-AB amplifiers. The human ear is very sensitive to high frequency distortion components in the music signal. The Hegel SoundEngine technology will cancel high frequency distortion components found in normal types of audio amplifiers. The Hegel SoundEngine technology is not using any kind of global negative feedback, it is using local and adaptive feed forward technology if there should ever be any need for cancellation of distortion within the audio amplifier stages." -Hegel

While the H360 does not run hot, it uses no switching power supplies or any mix of Class D technology. It is a 45-pound Class AB amplifier all the way. The cosmetics remain classic Hegel: simple, pleasant, subtle, functionally proficient...Scandinavian.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 months later...
  • 3 months later...
  • 3 nedelje kasnije...

Nemam pojma što znače srca, različiti pehari za pobjednike i posebno izmučeni palčevi, spremni ući u vaše dupe svakog trenutka!

Naravno da znam, ali ne volim lijenost, svi ti emotikoni - nakaze.Кada želite razgovarati s nekim, zapišite im nekoliko redaka svojih misli, znak poštovanja, empatije i ne umetajte tuđe misli u obliku emotikona, srca i palca. Uvijek sam bio protiv simbola koji se koriste na forumima, uvijek!
Ako zamislimo situaciju - bugarski i srpski  pijanci, pali tipovi za jednim stolom, kako će se razumjeti? Naravno na engleskom. I umjesto da jedni drugima kažu; zdravo brate, kako si? Nacrtat će emotikone i palčeve.

PS
Moje mišljenje, izvinite me, molim !
Tko je shvatio- razumio..  Živjeli!!
Joro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, jororaitchev said:

Nemam pojma što znače srca, različiti pehari za pobjednike i posebno izmučeni palčevi, spremni ući u vaše dupe svakog trenutka!

Here are my two cents.

Sasvim je dovoljno izraziti svoj stav emotikonom. Znači, da je neko video i da prati vaš rad. Ako nema neko pitanje, sugestiju - dovoljan je onaj palac...

Tema se otvara da bi se diskutovalo o tehničkim aspektima samog projekta, manama, mogućom greškama, poboljšanjima... Kada nađem neku temu objavljenu odranije, zatim vidim 30-50 stranica u istoj i počnem da čitam i ustanovim da od treće strane pa nadalje ima svega osim onog vezanog za temu, batalim odma‘. Ne kažem da mi nije strano da i ja ponekad spoilujem, ali efektnije mi je da onaj koji ima pohvalu za trud i rad pusti palac, srce itd. nego da sledećih par strana imamo pisanija tipa - odlično, bravo majstore, tooo... Ako imam da pitam, diskutujem, kudim - pisaću post.

Pozdrav

 

PS - pustio sam ti srculence :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

16 minutes ago, djmilicic said:

 

16 minutes ago, djmilicic said:

j

 

 

18 minutes ago, djmilicic said:

Here are my two cents.

"...ust another brick in the wall"

Sasvim je dovoljno izraziti svoj stav emotikonom. Znači, da je neko video i da prati vaš rad. Ako nema neko pitanje, sugestiju - dovoljan je onaj palac...

Tema se otvara da bi se diskutovalo o tehničkim aspektima samog projekta, manama, mogućom greškama, poboljšanjima... Kada nađem neku temu objavljenu odranije, zatim vidim 30-50 stranica u istoj i počnem da čitam i ustanovim da od treće strane pa nadalje ima svega osim onog vezanog za temu, batalim odma‘. Ne kažem da mi nije strano da i ja ponekad spoilujem, ali efektnije mi je da onaj koji ima pohvalu za trud i rad pusti palac, srce itd. nego da sledećih par strana imamo pisanija tipa - odlično, bravo majstore, tooo... Ako imam da pitam, diskutujem, kudim - pisaću post.

Pozdrav

 

PS - pustio sam ti srculence :D

 

 

Poštujem i vaše mišljenje - demokracija! Osobno mišljenje 60 godišnjaka -umornog.

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

4 hours ago, jororaitchev said:

Nemam pojma što znače srca, različiti pehari za pobjednike i posebno izmučeni palčevi, spremni ući u vaše dupe svakog trenutka!

Naravno da znam, ali ne volim lijenost, svi ti emotikoni - nakaze.Кada želite razgovarati s nekim, zapišite im nekoliko redaka svojih misli, znak poštovanja, empatije i ne umetajte tuđe misli u obliku emotikona, srca i palca. Uvijek sam bio protiv simbola koji se koriste na forumima, uvijek!
Ako zamislimo situaciju - bugarski i srpski  pijanci, pali tipovi za jednim stolom, kako će se razumjeti? Naravno na engleskom. I umjesto da jedni drugima kažu; zdravo brate, kako si? Nacrtat će emotikone i palčeve.

PS
Moje mišljenje, izvinite me, molim !
Tko je shvatio- razumio..  Živjeli!!
Joro

Fuck it (jebiga) but you are 100% right about this one. A time ago there was a poll on this forum whether to remove emoticons or not, I voted for removing, but the crowd won. I hate Facebook like looking forum interface, but I learned living with it, what to say.

Anyway, thank you for visiting our forum, it means a lot to have international friend, and especially a friend who is crazy (in a very good manner) to produce such a fantastic loudspeakers design, and come here to present us techniques of building, steps of crafting, etc. You enriched this forum by the content you posted. Thank you :) If anyone ever follows your design ideas and steps of building things (and I can bet someone will), it means that this forum full filled its purpose of existence.

I encourage you to continue posting on this theme of your projects, and even more to include your knowledge and experience in other topics on this forum.

May the force be with you! Happy new 2020 with at least 20 more projects! :) 

 

p.s. I am particulary interested on how have you made the final lacquer on your speakers - which resin (or finish) and which technique, how many layers, sanding (?), which brush paper, etc... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Toliko ste dobro napisali na engleskom, Aleks

da zaista želim da напсувам   na bugarski! Pa, što mogu reći, hvala!

Hvala što stvarno cijeniš moj rad!

Good words from a stranger, no, they were said by a neighbor- friend! Thank you for appreciating and attention of my work, really!

I wish you and your whole family health, good luck and happiness for the new year!

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav ti je rad na skretnici za ove tvoje projekte? Koju mernu opremu koristiš, programe...? Koji ugao snimka uzimaš kao najpouzdaniji za simulaciju skretnice? Sa kojih daljina radiš snimak? Na koje stvari bacaš akcenat kad projektuješ skretnicu?

Ako bi mogao oko toga nešto više, potkrepljeno grafikonima.

tambs ap

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dayton, Jeff Bagby preferira taj kit za merenje :)

Reci mi, Seas milenium tweter, t25cf002 jesi li imao prilike da ga uporedjujes sa nekim Scan speak tweeter-ma?

16 hours ago, jororaitchev said:

For starters - measuring technique;

Omni.jpg

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 ^ Ne, / koliko razumijem Vaše pitanje /, ovaj model SEAS sa
svojim tehničkim karakteristikama je uvijek kod mene
izazvao nesporazum. Cijena mu je ozbiljna / koristim velike
popuste / ali ne mogu je zamijeniti s drugim tweeterom.
Razmišljao sam o ”CRESCENDO”, Finci ga koriste u
kombinaciji, ali ovo nije moj govornik - ne sviđa mi se izgled.
Stupio sam u kontakt sa SEAS-om i pitao koliko bi me
koštalo ako ga izgraditi ”CRESCENDO” u obliku
T25CF002/samo govorimo o konusu tretiranom kao med/ ja
dati pametniju izjavu:
- Nisam se pridružio njihovoj kvoti.
PS
Ovaj zvučnik nije loš, legura magnezija ima vlastiti zvuk i dizajnirana je za reprodukciju u kombinaciji s drugim zvučnicima iste serije. Trebate strpljenje u postavljanju / prema sobi / u kojoj su potrebni mnogi visokokvalitetni predmeti. Ako ste zainteresirani, pokazat ću vam ih.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 9 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...